شمانیوز
شما نیوز

تمیز کردن شیرآلات | نحوه تمیز کردن شیرآلات

نکات طلایی برای تمیز کردن شیرآلات | با این روش ها شیرآلات خونت همیشه براقه

اگر شماهم به فکر تمیز کردن شیرآلات منزلتان هستید تا پایان مقاله همراه ما بمانید.

نکات طلایی برای تمیز کردن شیرآلات | با این روش ها شیرآلات خونت همیشه براقه

به گزارش شمانیوز : تمیزکردن شیرآلات برای هر خانه ای کار واجبی است. روش های زیادی برای تمیز کردن شیرآلات وجود دارد. شاید برای شما تمیزکردن شیر آلات کار سختی باشد. اما در این مقاله چند روش ساده برای تمیز کردن شیرآلات به شما آموزش می دهیم. 

 

نکته اول برای تمیز کردن شیرآلات 

برای تمیز کردن موفقیت آمیز سینک خود باید از شیر آب شروع کنید. این لوازم جانبی اغلب استفاده می شوند، بنابراین طبیعی است که شروع به کثیف شدن و پر شدن با آهک می کنند که از آب تصفیه شده می آید.

از طرفی رطوبت دائمی باعث زنگ زدگی و از دست دادن درخشندگی آنها می شود و عملکرد آنها را تحت تاثیر قرار می دهد. بنابراین، باید تحت درمان ویژه قرار گیرند. توجه داشته باشید، زیرا ما به شما می گوییم که چگونه شیرهای خود را با توجه به شرایط آنها تمیز کنید.

تمیزکردن شیرآلات

نکته دوم برای زنگ زدگی شیر آلات را از بین ببرید

زنگ زدگی روی شیرهای سینک به دلیل رطوبت و گذشت زمان ظاهر می شود. این اثر عملکرد آنها را بسیار بدتر می کند و زیبایی شناسی آشپزخانه را تحت تأثیر قرار می دهد.

اگرچه این عناصر یک عمری دارند که پس از آن باید تغییر کنند. با این حال، قبل از انجام این کار باید مطمئن شوید که زمان تعویض آن ها نباشد. اگر اینطور نیست، با چند ترفند ساده می توانید به این مشکل پایان دهید:

• برای مقابله با زنگ زدگی این قسمت ها، آنتی اکسیدان های شیمیایی خاصی را به دست آورید.

• روی سطح شیری که زنگ زده است یک لایه نمک قرار دهید و آب لیمو را به آن اضافه کنید. بگذارید چند ساعت بماند و از یک برس نرم برای شستشو استفاده کنید. در نهایت با آب بشویید.

• با دو قاشق غذاخوری جوش شیرین و آب نصف لیمو خمیر درست کنید. قسمت های اکسید شده را با یک برس نرم با آن بمالید.

• از سرکه سفید استفاده کنید که ضدعفونی کننده و از بین برنده زنگ و آهک است. با این حال، این ترفند می تواند به شیرهای شما در صورت طلایی بودن آسیب برساند، بنابراین از آن اجتناب کنید.

 

نکته سوم رسوبات آهک را از شیر آب جدا کنید

رسوب آهک به صورت لکه ای ظاهر می شود که درخشندگی شیرآلات را کدر می کند و در موارد شدید شدن به صورت لایه ای ضخیم به رنگ زرد یا سیاه می باشد. طبیعی است که این ترکیب کربنات کلسیم در این قسمت رسوب کند، اما لازم نیست آن را در آنجا رها کنید.

همانطور که اشاره کردیم، مسئول کاهش طول عمر و ترغیب خرابی است. برای تمیز کردن سینک ظرفشویی، چندین راه وجود دارد که می توانید آن را انجام دهید:

• یک ضد رسوب شیمیایی بخرید و از آن استفاده کنید که نتیجه آن فوری است اما آب را آلوده می کند.

• یک لیمو را هر چند بار که لازم است، مستقیماً روی لکه آهک بمالید تا پاک شود. برای بهتر شدن نتیجه، می توانید آب لیمو را با یک پد تمیز کنید. با این حال، اگر شیرهای آب شما طلایی رنگ هستند، از آن استفاده نکنید.

• سرکه را با آب گرم مخلوط کرده و با پارچه بمالید، زیرا باید خیلی خشک باشد تا اکسید نشود. از یک برس نرم برای مالش دادن روی تمام قسمت های سینک و شیرآلات استفاده کنید زیرا آن ها تحت تأثیر رسوب آهک قرار می گیرند.

• با آب گرم خمیری از جوش شیرین درست کنید. بمالید، بگذارید عمل کند و با آب فراوان بشویید.

• روس لکه های آهک را با خمیر دندان بمالید. بگذارید عمل کند و با آب بشویید. خواهید دید که چگونه آهک ناپدید می شود.

• روی لکه ها آرد بمالید و آنها را با پارچه بمالید. شاید عجیب به نظر برسد، اما خیلی خوب کار می کند!

 

نکته آخر با بوی بد سینک خداحافظی کنید

بوی بد سینک تنها با تمیز کردن سطح و شیرهای آب از بین نمی رود. لازم است سیفون را به روال خود تمیز کنید. ابتدا آن را باز کنید و بقایای مواد غذایی و مواد شیمیایی داخل لوله های آن را دور بریزید و تمیز کنید و باز آن ها را درست ببندید، زیرا وقتی تجزیه می شوند، شروع به بوی بد می کنند.

اگر این مشکل را دارید و حتی زمانی که آشپزخانه را کاملا تمیز کرده اید، همچنان ادامه دارد، برخی از ترفندهایی را که در زیر با شما به اشتراک می گذاریم، به کار ببرید.

روش های مختلفی برای تمیز کردن سیفون سینک و از بین بردن بوی بد وجود دارد. شما می توانید از ترکیبات طبیعی تا مواد شیمیایی تجاری را انتخاب کنید.

 

جوش شیرین، سرکه و آب داغ را مخلوط کنید.

وقتی نوبت به نتایج موثر و اقتصادی می رسد، این ترفند تمیز کردن تله سینک تاج را می گیرد. نه تنها بو را از بین می برد، بلکه داخل زهکش را نیز ضد عفونی می کند.

به سادگی یک فنجان جوش شیرین را با دو فنجان سرکه مستقیماً در سیفون بریزید. باید اجازه دهید مخلوط اثر کند و سپس آب داغ را (با دقت زیاد) داخل سوراخ بریزید. هر چه گرمتر باشد، موثرتر خواهد بود.

حالا اگر سرکه ندارید می توانید آن را با آب لیمو جایگزین کنید. واکنشی که انجام می شود به عنوان ردوکس شناخته می شود و تأثیری به خوبی آنچه در بالا ذکر شد دارد.

منبع : بیتوته

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied