شمانیوز
شما نیوز

آغاز توزیع شیر رایگان در مدارس ابتدایی همدان

طرح توزیع شیر رایگان در مدارس ابتدایی دولتی استان همدان امروز چهارشنبه به صورت نمادین در دبستان دخترانه فاطمه زهرا(س) ناحیه یک همدان با حضور جمعی از مسئولان آغاز شد.

آغاز توزیع شیر رایگان در مدارس ابتدایی همدان

به گزارش شمانیوز و به نقل از ایرنا، مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان در این مراسم با بیان اینکه شیر پاکتی ۲۰۰ سی سی استریل ۲/۵ درصد چربی دربین تمامی دانش آموزان مدارس ابتدایی دولتی سراسر استان آغاز شد افزود: در این طرح ۱۸۰ هزار پاکت شیر رایگان هفتگی در بین به دانش آموزان مقاطع ابتدایی همدان توزیع می شود.

رسول شیدایی افزود: باتوجه به سند تحول بنیادین و تربیت تمام ساحتی دانش‌آموزان، توزیع شیر در مدارس نویدبخش تقویت سلامت جسمی و ذهنی دانش‌آموزان است که اجرای این طرحِ مفید و ضروری، پس از ۶ سال توقف با اهتمام دولت سیزدهم در سال تحصیلی ۱۴۰۲ محقق شده است.

وی بر فرهنگ سازی توزیع و مصرف شیر همراه با اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی برای دانش آموزان در مدارس سراسر استان تاکید کرد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان ادامه داد: دستگاه ها و نهادهای مختلفی به ویژه استانداری، صداوسیما و شرکت تولید شیر پگاه استان همدان برای تحقق این طرح بزرگ همکاری اثربخشی داشته اند.

شیدایی از مدیران مدارس خواست تا علاوه بر نظارت در توزیع شیر، در مصرف درست آن هم بین دانش آموزان دقت داشته باشند.

وی با اشاره به پایین بودن سرانه مصرف شیر در بین خانواده‌ها گفت: باید این فرهنگ سازی به درستی از مدرسه آغاز و در جامعه نهادینه شود.

پس از وقفه ای طولانی، در دولت سیزدهم و با دستور رئیس جمهور توزیع شیر رایگان در مدارس ابتدایی دولتی از سر گرفته شد، به طوریکه بنابر اظهارات سخنگوی وزارت آموزش و پرورش، تا پایان سال ۱۴۰۲ مبلغ ۲۵ میلیارد ریال تامین اعتبار برای توزیع شیر مدارس لحاظ شده که در وجه استان‌ها قابل واریز است که این مبلغ از سوی سازمان هدفمندی یارانه‌ها تامین شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied