شمانیوز
شما نیوز

هواشناسی | پیش بینی هواشناسی

پیش بینی هواشناسی کشور در طی چند روز آینده | این استان ها شاهد بارش خواهند بود

کارشناسان هواشناسی کشور در برخی نقاط ایران وزش باد شدید و بارش باران را پیش بینی کرده اند.

پیش بینی هواشناسی کشور در طی چند روز آینده | این استان ها شاهد بارش خواهند بود

به گزارش شمانیوز : سازمان هواشناسی کشور اعلام کرد : از شنبه تا دوشنبه در شمال غرب کشور استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان و زنجان، وزش باد شدید و در برخی نقاط وزش باد بسیار شدید خواهد بود.

سازمان هواشناسی برای فردا شنبه اعلام کرد: شنبه گستره بارش علاوه بر مناطق ذکر شده در روز قبل مناطقی از نیمه شمالی فارس، جنوب و غرب استان اصفهان را نیز در برخواهد گرفت. علاوه بر این، فردا در برخی نقاط دامنه‌های جنوبی البرز و نیز شرق و شمال شرق کشور احتمال رخداد بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود. فردا همچنین جنوب آذربایجان غربی غرب کردستان شمال شرق خوزستان شرق لرستان کهگیلویه و بویراحمد و نیمه غربی چهار محال بختیاری بارش شدت خواهد داشت.

هواشناسی در تشریح وضعیت جوی کشور در یکشنبه هفته بعد اعلام کرد: یکشنبه در نوار غربی کشور و ارتفاعات البرز غربی و مرکزی، بارش و وزش باد رخ می‌دهد. در دامنه‌های جنوبی البرز نیز سرعت وزش باد افزایش می‌یابد.

هواشناسی هوای کشور در دوشنبه هفته بعد را اینگونه پیش‌بینی کرد: دوشنبه سامانه بارشی تضعیف شده و در برخی نقاط غرب شمال غرب جنوب غرب ارتفاعات رشته کوه البرز در شرق سواحل دریای خزر و همچنین در برخی نقاط شمال شرق کشور بارش پراکنده و وزش باد پیش‌بینی می‌شود. دوشنبه در دامنه‌های جنوبی البرز وزش باد قابل ملاحظه می‌باشد. سه شنبه در غالب مناطق کشور جوی پایدار پیش‌بینی می‌شود.

هواشناسی تاکید کرد: از شنبه تا دوشنبه در شمال غرب کشور استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان و زنجان، وزش باد شدید و در برخی نقاط وزش باد بسیار شدید خواهد بود.

طبق اعلام سازمان هواشناسی، شنبه غرب خلیج فارس و دریای خزر مواج خواهد بود.

هواشناسی همچنین وضع هوای امروز پایتخت را قسمتی ابری همراه با غبار محلی، در بعد از ظهر افزایش ابر و گاهی وزش باد پیش بینی کرد. بیشینه دمای امروز پایتخت ۱۳ و کمینه دما ۴ درجه خواهد بود.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied