شمانیوز
شما نیوز

برگزاری جشنواره فراگیری نخستین واژه در همدان

​پانزدهمین جشنواره فراگیری نخستین واژه برای کلاس اولی‌های شهر همدان برگزار شد.

​مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان گفت: نهادینه کردن فرهنگ صرفه‌جویی در میان دانش‌آموزان، گام مهمی در راستای کاهش مصرف آب است.

​پانزدهمین جشنواره فراگیری نخستین واژه برای کلاس اولی‌های شهر همدان برگزار شد.

به گزارش شمانیوز ، فرهاد بختیاری‌فر در پانزدهمین جشنواره «فراگیری نخستین واژه» شهر همدان، ضمن عرض تبریک و خوش‌آمد به دانش‌آموزان پایه اول دبستان که در این برنامه حضور داشتند، اظهار کرد: «آب» موضوع مهمی است چون تامین، انتقال و توزیع آن به سختی انجام می‌شود و همکاران ما به صورت شبانه روزی برای تهیه آب شرب، تلاش می‌کنند.

وی با تأکید بر اهمیت صرفه‌جویی در مصرف آب، خطاب به این دانش‌آموزان، بیان کرد: شما باید قدر این نعمت الهی را بدانید و فرهنگ صرفه جویی را به خانواده خود انتقال دهید.  

مدیرعامل آبفای همدان در رابطه با جشنواره نخستین واژه، توضیح داد: این جشنواره در سراسر کشور برای دانش‌آموزان پایه‌ی اول دبستان که الفبا و نگارش واژه‌ی «آب» را آموختند، برگزار می‌شود و امروز آغاز برگزاری این جشن در استان همدان است.

بختیاری‌فر ادامه داد: 500 نفر از دانش آموزان دختر و پسر پایه‎ی اول ابتدایی شهر همدان در این جشن حضور دارند و پس آن نیز این جشن در تمام شهرستان‌ها و مدارس استان برگزار می‌شود .

وی در پایان پیرامون دلایل برگزاری این برنامه، گفت: زیربنای نهادینه کردن هر فرهنگی، از مدارس آغاز می‌شود و ما امیدواریم که با برگزاری این برنامه‌ها و آموزش‌های لازم به دانش‌آموزان، گام مهمی در راستای کاهش مصرف آب، برداریم. 

لازم به ذکر است که دانش‌آموزان حاضر در این مراسم، سوگند یاد کردند که منابع طبیعی را هدر ندهند و همیار آب باشند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied