شمانیوز
شما نیوز

وام ازدواج | افزایش وام ازدواج

سوپرایز دولت برای زوج ها | وام ازدواج افزایش یافت

بر اساس اخبار منتشر شده وام ازدواج برای زوج‌های جوان افزایش پیدا کرده است.

سوپرایز دولت برای زوج ها | وام ازدواج افزایش یافت

به گزارش شمانیوز: خبر جدید درباره افزایش وام ازدواج منتشر شده است. وام ازدواج تسهیلاتی است که از طرف دولت برای زوج ها اجرا می‌شود. دریافت وام ازدواج شرایط خاصی دارد. بازپرداخت و سود وام ازدواج نیست پایین می‌باشد در ادامه خبر جدیدی درباره وام ازدواج را می‌خوانید. 

 

خبرمهم درباره افزایش وام ازدواج

تکلیف و سهمیه امسال برای پرداخت وام ازدواج ۱۴۴ همت است که از ابتدای فروردین تاکنون بالغ بر ۱۳۴ همت از سهمیه توسط شبکه بانکی به ۶۵۸ هزار متقاضیان پرداخت شده است که حاکی از رشد ۲۸ درصدی در پرداخت تسهیلات به متقاضیان نسبت به دوره مشابه سال گذشته است.

به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، پرداخت این میزان تسهیلات در حالی محقق شده است که شبکه بانکی براساس سهمیه تکلیفی تا تاریخ ۱۹‌‏/۱۰‌‏/۱۴۰۲ مکلف به پرداخت ۱۱۶.۴ همت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج بود که رقم پرداخت کنونی تسهیلات از ابتدای سال تا ۲۰ دی‌ماه نشان از عملکرد بیش از ۱۱۵ درصدی پرداخت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج از سوی شبکه بانکی دارد.

همچنین از ابتدای سالجاری تا بیستم دیماه در زمینه پرداخت تسهیلات فرزند آوری نیز تعداد ۶۰۱.۶۱۹ متقاضی به مبلغ ۳۷ همت تسهیلات خود را دریافت کرده‌اند که این رقم رشد ۴۰ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل از زمان ابلاغ مصوبه شورا در تیرماه سال ۱۴۰۱ تاکنون داشته است.

در زمینه پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن نیز طی این مدت از مجموع تعداد ۳۹۵۳۵۵ متقاضی که تشکیل پرونده داده‌اند تعداد ۳۵۱.۱۶۱ نفر به مبلغ ۲۱ همت موفق به دریافت این تسهیلات شده‌اند.

لازم به ذکر است بنابر دستور ریاست محترم جمهوری و تاکید رئیس کل بانک مرکزی مبنی بر تسریع اعطای تسهیلات قرض الحسنه ازدواج و فرزند و لزوم کاهش صف متقاضیان در یافت این تسهیلات اخیر نیز بانک مرکزی تمهیداتی اندیشید که علاوه بر اعطای تسهیلات سهمیه های ابلاغی، بانک های عامل به منظور کاهش متقاضیان در صف نسبت به پرداخت ۱۲۵ هزار فقره تسهیلات قرض الحسنه ازدواج و ۱۱۰ هزار فقره تسهیلات قرض الحسنه فرزند مازاد بر سهمیه های قبلی تا پایان سال جاری اقدام کنند.

همچنین در طرح جدید بانک مرکزی بانک های قرض الحسنه مهر و رسالت نیز که در سال جاری عامل پرداخت این نوع تسهیلات نبودند نیز در سامانه ازدواج و فرزند بانک مرکزی فعال شده و امکان ثبت نام متقاضیان در این دو بانک نیز فراهم شده است. 

منبع: تسنیم

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied