شمانیوز
شما نیوز

تزریق ژل | کوری

احتمال نابینایی از تزریل ژل های زیبایی | جزییات

متخصص پوست و مو گفت: ژل‌ها و فیلر‌های زیبایی تزریقی خطر کوری در پی دارند چون اگر وارد شریان و رگ‌های صورت شوند باعث کوری چشم خواهند شد.

احتمال نابینایی از تزریل ژل  های زیبایی | جزییات

به گزارش شمانیوز : امیرهوشنگ احسانی متخصص پوست و مو و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران در مصاحبه با برنامه «روزنه» رادیو گفت وگو درباره ردّ پای ژل‌های سرطانی بر صورت دختران ایرانی اظهار کرد: متأسفانه در سال‌های اخیر شاهد دخالت‌های افراد غیرمتخصص و غیرپزشک در حیطه زیبایی هستیم که باید ساماندهی شود چون در نهایت به ضرر جامعه خواهد بود.

وی افزود: یکی از ابزار‌هایی که خیلی زیاد استفاده می‌شود تزریق فیلر و ژل‌های تزریقی است که با هدف زیبایی و گاهاً درمانی برای کم کردن خط خنده و رفع گودی چشم و زاویه‌سازی و لب انجام می‌شود.

متخصص پوست و مو گفت: ما منکر توجه به زیبایی نیستیم و اسلام هم این موضوع را نفی نمی‌کند اما همه چیز باید طبق اصول و مقررات و یک نظمی باشد. بنده بار‌ها شاهد بودم که فیلر و ژل تزریقی توسط افراد غیرمتخصص تزریق شده و مشکلات بسیار بزرگ و حتی اختلافات خانوادگی را به دنبال داشته و برای خود فرد هم دردسر ساز شده است.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران با بیان اینکه ژل‌های استاندارد در دنیا یک تعریف مشخصی دارند اظهار کرد: خوشبختانه شرکت‌های دانش بنیان ایرانی طی دو سال اخیر ژل‌های تزریقی ایرانی را با یک سوم قیمت مدل‌های خارجی تولید کردند و افراد می‌توانند از این ژل‌ها استفاده کنند.

احسانی تأکید کرد: افراد به هیچ وجه گول تبلیغات را نخورند و تزریق ژل و انجام کار‌های زیبایی پوست خود را به افراد غیرمتخصص نسپارند چراکه عکس‌های قبل و بعدی که در فضای مجازی گذاشته می‌شود اکثراً فوتوشاپ و غیرواقعی هستند و باعث مشکلات و بیماری‌های سخت جسمی و روحی و روانی خواهد شد.

متخصص پوست و مو مدت زمان ماندگاری ژل‌های تزریقی را از ۹ ماه تا ۱ سال عنوان کرد و افزود: این ژل‌ها بهتر است که در مدت کمتر از یک سال تکرار نشود و حتماً هم باید با حجم‌های خیلی کم تزریق شود چون این ژل‌ها خطر کوری هم دارند و درصورتیکه وارد شریان و رگ‌های صورت شود باعث کوری خواهد شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied