شمانیوز
شما نیوز

بحرین با شکست اردن راهی یک هشتم نهایی شد

دیدار تیم‌های اردن و بحرین در جام ملت‌های آسیا با برتری بحرین به پایان رسید.

بحرین با شکست اردن راهی یک هشتم نهایی شد

به گزارش شمانیوز :دور سوم و پایانی مرحله گروهی جام ملت‌های آسیا در گروه E امروز پنجشنبه با برگزاری دو دیدار پیگیری شد که در یکی از این دیدارها تیم‌های ملی فوتبال اردن و بحرین از ساعت ۱۵ در ورزشگاه «بین المللی خلیفه» قطر با قضاوت «محمد احمد یوسف الحمدی» به مصاف هم رفتند که این دیدار در پایان با نتیجه یک بر صفر به سود بحرین به پایان رسید.

تگ گل این بازی را «یوسف هلال» (۳۴) به ثمر رساند.

در دیگر دیدار این گروه که به صورت همزمان برگزار می‌شود کره جنوبی و مالزی به مصاف هم رفتند.

فرصت طلبی بحرین در نیمه اول

نیمه اول این دیدار را هر دو تیم با احتیاط آغاز کردند. تساوی می‌تواند هر دو تیم را راهی مرحله حذفی کند اما شکست موقعیت آن‌ها را به خطر خواهد انداخت. به همین دلیل در نیمه اول هیچ‌کدام از تیم‌ها به آب و آتش نزدند و به ارزیابی هم‌دیگر پرداختند.

بازی بدون آنکه موقعیت خاصی داشته باشد دنبال می‌شد تا اینکه در دقیقه ۳۴ در حالی که بازیکنان اردن پیش کشیده بودند و در پشت محوطه جریمه بحرین حضور داشتند توپ‌گیری مدافعین بحرینی منجر به ایجاد یک ضدحمله سریع شد. سه پاس سریع رو به جلو موجب شد «یوسف هلال» از همان میانه میدان بدون آنکه مدافعی را پیش رو داشته باشد صاحب توپ شود. او هم با یک استارت سریع خود را در موقعیت تک به تک قرار داد و موفق شد گل نخست بحرین را به ثمر برساند.

نیمه اول این دیدار در نهایت با نتیجه یک بر صفر به سود بحرین به پایان رسید.

نیمه دوم سرد و کسل کننده

در نیمه دوم این دیدار هیچکدام از دو تیم تلاشی برای گلزنی نکردند. به نظر می‌رسد از آنجایی که تیم صدرنشین این گروه باید در مرحله یک هشتم نهایی به مصاف تیم ژاپن برود اردنی‌ها تمایلی به ایجاد موقعیت خطرناک و گلزنی نداشتند و تلاشی برای رسیدن به گل و صدرنشین شدن از خود نشان ندادند و این مسابقه بیشتر بازی در میانه‌های میدان دنبال شد.

در دقیقه ۸۹ بحرینی‌ها صاحب یک ضربه آزاد در پشت محوطه جریمه اردن شدند که ضربه قدرتمند «یوسف هلال» به دروازه بان اردن برخورد کرد و راهی در چهارچوب نداشت.

این دیدار در نهایت با برتری یک بر صفر بحرین به پایان رسید.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied