شمانیوز
شما نیوز

واگذاری زمین به چینی ها

تهران را هم به چینی ها دادند| واگذاری زمین به چینی ها

اصل برنامه شهرداری «واگذاری زمین‌‌‌های ذخیره» به چینی‌‌‌ها برای اجرای طرح «کلید به کلید» در مناطق پایین‌‌‌شهر است.

تهران را هم به چینی ها دادند|  واگذاری زمین به چینی ها

 به گزارش شما نیوز، مناطق ۹ تا ۱۶ برای واگذاری زمین به چینی‌ها انتخاب شده‌اند و قرار است در مقیاس ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰‌واحد مسکونی در هر واگذاری، آپارتمان ساخته شود. در طرح کلید به کلید یا همان واگذاری زمین های ذخیره به چینی ها؛ مالک‌ کلنگی، خانه‌ کلنگی‌اش را تحویل دهد و آپارتمان نو چینی تحویل بگیرد.حمیدرضا صارمی، معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران در مورد واگذاری زمین های ذخیره به چینی ها و توافق برای ساخت مسکن در تهران گفت: فرآیند مذاکره با شرکت‌های ساختمانی چینی، ‌‌‌صرفا با سازندگان بخش خصوصی این کشور است و همچنان هم با سفر شهردار تهران به چین ادامه دارد.

 اصل برنامه شهرداری «واگذاری زمین‌‌‌های ذخیره» به چینی‌‌‌ها برای اجرای طرح «کلید به کلید» در مناطق پایین‌‌‌شهر است. 

 بر اساس این طرح، اراضی قهوه‌‌‌ای یا همان زمین‌‌‌های ذخیره (قطعات بزرگ‌‌‌متراژ بالای یک هکتار) در بافت‌‌‌فرسوده تهران، برای «محله‌‌‌سازی» به روش کلید‌‌‌به‌‌‌کلید به چینی‌‌‌ها واگذار می‌شود آن هم در چارچوب یوزانس.

 مناطق ۹ تا ۱۶ برای واگذاری زمین به چینی‌ها انتخاب شده‌اند و قرار است در مقیاس ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰‌واحد مسکونی در هر واگذاری، آپارتمان ساخته شود.

 کلید به کلید یعنی مالک‌ کلنگی، خانه‌ کلنگی‌اش را تحویل دهد و آپارتمان نو چینی تحویل بگیرد.

 ضریب مشارکت برای مالکان در این طرح، ۱.۴ در نظر گرفته شده است؛ یعنی ۴۰ درصد اضافه‌تر‌ از مساحت ملک کلنگی، نصیب مالکان خواهد

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied