شمانیوز
شما نیوز

وزیر ارتباطات

خبر جدید وزیر ارتباطات از پرتاب ماهواره های ایرانی

وزیر ارتباطات درخصوص پرتاب اخیر ماهواره‌های ایرانی، توضیحاتی ارائه کرد.

خبر جدید وزیر ارتباطات از پرتاب ماهواره های ایرانی

به گزارش شما نیوز، عیسی زارع پور؛ وزیر ارتباطات در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت از پرتاب اخیر ماهواره های ایرانی صحبت کرد، وزیر ارتباطات توضیحاتی را در خصوص پرتاب اخیر ماهواره های ایرانی ارائه داد، وزیر ارتباطات در درخصوص پرتاب اخیر ماهواره‌های ایرانی، عنوان کرد: ما برای اولین‌بار توانستیم دو کار بزرگ انجام دهیم؛ وزیر ارتباطات تاکید کرد: اول اینکه سه ماهواره به‌صورت هم‌زمان توسط ماهواره‌بر سیمرغ را با موفقیت قرار دادیم و دوم اینکه در مدار بیضوی که حداقل ارتفاع یعنی به‌قول متخصصین حضیض آن 450 کیلومتر و اوج آن 1110 کیلومتر بود، دسترسی پیدا کنیم.

وی افزود: این افتخار توسط دانشمندان و متخصصان صنعت فضایی‌مان به‌دست آمد و این اتفاق عملاً ما را در مسیر تثبیت تزریق فناوری ماهواره در لایه لئو قرار داد و گام‌های تکمیلی نیز برداشته خواهد شد.

وزیر ارتباطات اضافه کرد: سیگنال‌های ماهواره مهدا دریافت شده و این نشان می‌دهد کار دانشمندان ما در ساخت ماهواره هم کامل بوده و ماهواره به‌صورت عملیاتی کار می‌کند و ما در ایستگاه‌های زمینی خود، سیگنال‌ها را به شکل روزانه دریافت می‌کنیم.

زارع‌پور گفت: صنعت فضایی کشور در بخش‌های گوناگون از جمله پرتاب‌گر، ساخت ماهواره، ایستگاه‌های زمینی و پایگاه‌های پرتاب با سرعت حرکت می‌کند.

وی اظهار داشت: هم‌چنین روز شنبه مراسم بزرگداشت روز ملی فناوری فضایی را با حضور رئیس جمهور خواهیم داشت و آخرین گزارش دستاوردهای فضایی و برنامه‌های پیش رو خدمت ایشان و همگان ارائه می‌شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied