شمانیوز
شما نیوز

بورس

تحلیل پایان هفته بورس | ادامه روند به کدام سمت است؟

در این گزارش به تحلیل روند بازار بورس در پایان هفته جاری خواهیم پرداخت.

تحلیل پایان  هفته  بورس | ادامه روند به کدام سمت است؟

به گزارش شمانیوز، بورس یک بازار سرمایه‌گذاری است. بورس برای افراد مختلف جذابیت دارد. فعالیت در بورس نیازمند داشتن اطلاعات لازم است. افراد خبره توانایی تحلیل بازار بورس را دارند. اتفاقات سیاسی مختلف در روند بازار بورس اثرگذار هستند.

بازار سهام آخرین روز کاری هفته را برخلاف روز های گذشته متعادل آغاز کرد و از همان ابتدا اکثر سهام بازار در دامنه منفی معامله شدند. این در حالی است که نرخ ارز در بازار غیر رسمی با افزایش قابل توجهی در این روز ها مواجه شده است اما بازار سرمایه فعلا واکنش خاصی به افزایش نرخ ارز غیر رسمی نشان نداده است.

بنابراین در پایان معاملات امروز شاخص کل بورس اوراق بهادار با ریزشی ۳هزار واحدی به ۲ میلیون و ۱۰۷ هزار واحد رسید، همچنین  نیز شاخص کل هم‌وزن نیز با ریزشی ۱۷۰۰  واحدی به ارتفاع ۷۳۲ هزار واحد رسید.

گفتنی است سه نماد «فولاد»، «پارسان» و «فخوز» بیشترین تأثیر در شاخص کل بورس و سه نماد «بپاس»، «وسپهر» و «هرمز» بیشترین تأثیر را در شاخص فرابورس داشته‌اند، همچنین سه نماد «داتام»، «شستا» و «کسرام» سه نماد پرتراکنش بازار بورس و سه نماد «نخریس»، «فصبا» و «کرومیت» سه نماد پرتراکنش در بازار فرابورس در روز جاری بودند.

لازم به ذکر است که ارزش معاملات خُرد در بازار امروز مورخ ۱۱ بهمن ماه ۱۴۰۲، مبلغ ۴ هزار میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان بود. گفتنی است حقیقی‌ها در روز جاری حدود ۱۳۰ میلیارد تومان از بازار سهام خارج کردند.

در بازار امروز ۱۷۶ نماد در محدوده مثبت و ۲۵۱ نماد در محدوده منفی و در بازار فرابورس ۱۶۷ نماد در محدوده مثبت و ۱۷۸ نماد در محدوده منفی معامله شدند.

منبع: تسنیم

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied