شمانیوز
شما نیوز

ایمن حسین|تیم ملی عراق

برشی از زندگی عجیب آقای گل جام ملت‌ها|پدر ایمن حسین را کشتند و برادرش را ربودند

برشی از زندگی پرماجرای آقای گل جام ملت‌هاایمن حسین مردی که پدرش را کشتندو برادرش را ربودند، می خوانید.

برشی از زندگی عجیب آقای گل جام ملت‌ها|پدر ایمن حسین را کشتند و برادرش را ربودند

به گزارش شمانیوز،در چهارچوب دیداری از مرحله یک‌هشتم نهایی جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳،‌ عراق به مصاف اردن رفت و با نتیجه ۳-۲ از حریف خود شکست خورد. نکته جنجالی این دیدار، اخراج ایمن حسین مهاجم تیم ملی عراق و آقای گل جام ملت‌های آسیا از زمین مسابقه توسط علیرضا فغانی بود؛ تصمیمی که به شدت مورد انتقاد هواداران عراقی قرار گرفت.

مرحله یک‌چهارم نهایی جام ملت‌های آسیا آغاز شده است اما حاشیه‌های حذف عراق برابر اردن با نتیجه ۳-۲ همچنان ادامه دارد. مسابقه‌ای که با اخراج سورئال ایمن حسین به حاشیه کشیده شد.

او در ۴ بازی ۶ گل به ثمر رسانده و همچنان بهترین گلزن جام ملت‌های آسیاست. او در دقیقه ۷۷ بازی با اردن گل دوم تیمش را به ثمر رساند و به دلیل خوشحالی طولانی با کارت زرد دوم علیرضا فغانی، داور بازی، روبرو شد.

خسوس کاساس، سرمربی تیم ملی عراق، در گفتگو با مارکا در مورد اخراج ایمن حسین گفته است: «خوشحالی گل اول اردن یک دقیقه و ۲۵ ثانیه طول کشید. داور زرد دوم را پس از یک دقیقه و ۱۰ ثانیه به بازیکن ما نشان داد.

در تورنمنتی مانند این، اخراج باید یک چیز جدی باشد. به‌خصوص زمانی که شما معیارهایی برای سنجش موضوع دارید.»

پدرش را به قتل رساندند و برادرش را ربودند

متأسفانه آنچه در بازی با اردن اتفاق افتاد در مقایسه با آنچه حسین در زندگی خود از سر گذرانده است، چیزی نیست. مهاجم عراق در منطقه‌ای تحت کنترل داعش بزرگ شد که بین سال‌های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۷ هدف بمباران کشورهای ائتلاف بین‌المللی علیه داعش بود.

موارد بسیار بیشتر و متأسفانه بسیار بدتری وجود دارد. پدرش که یک افسر ارتش عراق بود، در جریان حمله القاعده به بغداد در سال ۲۰۰۸ به قتل رسید. برادرش هم که یک نیروی پلیس محلی بود، ربوده شده و طبق گفته خود حسین، هنوز سرنوشت او نامشخص است.

او در مصاحبه‌ای قبلا گفته بود: «هیچکس واقعاً نمی‌داند دقیقاً چه اتفاقی برای او افتاده است. این اولین داستان خانواده من نیست و احتمالاً آخرین هم نخواهد بود.»

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied