شمانیوز
شما نیوز

سامان قدوس

سرنوشت بازیکن دو رگه ایرانی - سوئدی| سیرتا پیاز ازدواج سامان قدوس با یک دختر سوئدی

سامان قدوس بازیکن دو رگه ایرانی - سوئدی است . بیوگرافی سامان قدوس و همسرش از سوئد تا ایران را بخوانید.

سرنوشت بازیکن دو رگه ایرانی - سوئدی| سیرتا پیاز ازدواج سامان قدوس با یک دختر سوئدی

به گزارش شمانیوز، سامان قدوس متولد ۱۵ شهریور ۱۳۷۲ در سوئد، بازیکن فوتبال تیم ملی است. سامان قدوس از ۱۰ سالگی فوتبال را شروع کرد و کم کم در لیگ سوئد مرحله به مرحله بالا آمد و بعد از دو مسابقه در تیم ملی سوئد توانست مجوز بازی در تیم ملی ایران را بگیرد. سامان قدوس با ۱۷۶ سانتی متر قد و ۷۵ کیلوگرم وزن به عنوان هافبک هجومی – وینگر راست و چپ به میدان می رود.

خانواده و مهاجرت

سامان قدوس (Saman Ghoddos) در شهر مالمو سوئد از پدر و مادر اهوازی بدنیا آمد. پدرش محسن یک عمده فروش و مادرش قبل از بیماری کارمند یک شرکت نفتی بین المللی و مددکار اجتماعی بود و تنها یک برادر بنام ساسان دارد. پدر و مادر در زمان حمله عراق به ایران، مهاجرت کرده و ساکن سوئد شدند.

شروع فوتبال

سامان دنباله رو برادر بزرگترش ساسان در فوتبال بود، او بصورت جدی از ۵ سالگی با اینکه خانواده اش مخالفت بودند درگیر فوتبال شد به همین دلیل از تحصیل بازماند. با اینکه برادرش در جوانی از فوتبال کناره گیری کرد اما او به مسیر موفقیت خود ادامه داد.

ورود به آکادمی

در سال ۱۳۸۵ وقتی ۱۳ ساله بود وارد آکادمی «مالمو» شد و بعد از سه سال در ۱۶ سالگی به تیم جوانان «لیمهانم بونکفلو» پیوست و درخشش خوبی در این تیم داشت.

باشگاه حرفه ای

در سال ۱۳۸۹ از جوانان باشگاه «لیمهانم بونکفلو» به بزرگسالان این تیم رفت و در مدت ۲ سال بازی و ۴۱ بازی تنها ۴ گل به ثمر رساند.

در ترلبورگ تا سیریانسکا

او در سال ۱۳۹۱ وقتی ۱۹ ساله بود به تیم «ترلبورگ» پیوست و در مدت یک سال ۱۸ بازی به میدان رفت و ۱ گل نیز بثمر رساند. او سپس از سال ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۳ در تیم «سیریانسکا» حضور داشت که ۵۴ بازی با ۱۴ گل زده بسیار مورد توجه قرار گرفت.

درخشش با اوسترشوندس

قدوس در سال ۱۳۹۶ به تیم «اوسترشوندس» پیوست و دو سال درخشان در این باشگاه را گذراند که ثمره اش ۶۵ بازی و ۲۷ گل بود.

انتقال به فرانسه

پس از پایان فصل ۱۳۹۶ سامان قدوس مذاکراتی با باشگاه هوئسکا داشت اما در نهایت به آمیان فرانسه پیوست؛ در فصل اول حضور قدوس در آمیان و با بازی‌ های نسبتاً قابل قبول قدوس آمیان نتایج نسبتاً ضعیفی گرفت اما سامان در این تیم توانست گل ماندن در سطح اول لیگ فرانسه را بزند.

باتوجه به امار چهار گل و چهار پاس گل در هشت گل آمیان تأثیر مستقیم داشته که می‌توان او را بهترین بازیکن فصل آمیان از لحاظ آمار دانست و همچنین در بازی سرنوشت ساز آخر آمیان توانست بهترین بازیکن میدان برای چندمین بار شود.

در برنتفورد انگلستان

در سال ۱۳۹۸ سامان قدوس با قرارداد یکساله به تیم «برنتفورد» انگلستان پیوست تا اینکه ۸ خرداد ۱۴۰۰ به همراه این تیم برای اولین بار به لیگ برتر انگلیس صعود کرد.

از تیم ملی سوئد و ایران

عملکرد درخشان قدوس باعث شد در دی ماه ۱۳۹۵ به تیم ملی سوئد دعوت شود او با دو بازی و یک گل زده مورد توجه کارلوس کی روش قرار گرفت و به تیم ملی ایران نیز دعوت شد.این بازیکن دورگه در نهایت بقید حضور در تیم ملی سوئد را زد و به ایران آمد، او در سال ۲۰۱۸ برترین ورزشکار کشور سوئد انتخاب شد.

150669724456962400

تاثیر فرهنگ ایرانی در من

پدر و مادرم هر دو ایرانی هستند و اصلیت آن ها به اهواز بر می‌ گردد و آشنایان زیادی در آنجا و تهران دارم، با این که تا به حال به ایران سفر نکرده ام ولی دوست دارم این کار را انجام بدهم. تأثیر فرهنگ ایران بر روی من خوب بوده است، ما فرهنگ و سنت های خودمان را داریم مانند عید و چهارشنبه سوری و همچنان آن ها را با خانواده انجام می‌ دهیم.

به سفارت ایران رفتم

بعد از دعوت کی روش به سفارت ایران رفتم و درخواست شهروندی ایران رو کردم، تیم ملی واقعا نشان داد من را می خواهد، آنها به من اعتماد کردند و حالا بسیار خوشحال هستم.

برخورد رسانه های سوئدی

این بازیکن با هزینه دولت سوئد پرورش یافت و در این کشور بزرگ شد و درست زمانی که باید به کمک تیم ملی سوئد می آمد تصمیم به حضور در کشور ایران را گرفت. در این میان برخورد مردم و رسانه های سوئد با وی کاملا محترمانه بود و به تصمیم او احترام گذاشتند، ولی براستی اگر او در ایران این شرایط رو داشت متهم به خود فروشی نمی شد ؟

ازدواج

سامان قدوس در زمستان سال ۱۴۰۱ با خانم «والنتینا بِکیری» که متولد انگلستان است ازدواج کرد، او در اغلب بازی های ملی خارج از ایران در استادیوم ها حضور پیدا می کند.

1273826_636

مسئولیت بعد ازدواج

الان مسئولیت بیشتری نسبت به قبل دارم اما تنها چیزی که قبل از یک بازی یا حتی تمرین به آنها فکر می‌ کنم عالی بودن و کسب پیروزی، افتخار آفرینی برای خوشحالی خانواده و همسر عزیزم است. بدون شک آنها بزرگترین حامیان من در این مسیر مهم و سخت هستند.

باشگاه فعلی

گرچه در این سال های اخیر او مورد توجه باشگاه های مشهوری چون هرتابرلین آلمان و آژاکس فرانسه بود اما حالا در تیم آمیان فرانسه بازی می کند.

پست مورد علاقه

می‌ توانم در پست های مختلفی بازی کنم و هرجایی که مربی بگوید بازی می‌ کنم، ولی پست مورد علاقه ام شماره ۱۰ است

پیشنهادی از ایران ندارم

تا به حال از تیم‌ های لیگ ایران پیشنهاد جدی دریافت نکرده‌ ام هرچه در رسانه‌ ها مطرح شده شایعه بوده است اما در مورد احتمال حضور در لیگ ایران باید بگویم که فعلا قصدی برای انجام این کار ندارم. اصلا هم نمی‌ دانم که در آینده چه اتفاقی رخ خواهد داد چرا که هیچ چیز قابل پیش‌بینی نیست.

بازیکنان مورد علاقه

بازیکنان زیادی مورد علاقه من بودند که از آنها الهام گرفتم، رونالدو از برزیل، زیدان، تیری آنری و رونالدینهو بازیکنان مورد علاقه‌ ام در دوران کودکی بودند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied