شمانیوز
شما نیوز

دسربیسکوییتی

آموزش دسر بیسکوییتی| یک عصرانه خوشمزه را کنار خانواده تجربه کن

دسر بیسکویتی یکی از ساده ترین دسرهای بین المللی است که می توانیم مواد داخل آنرا به سلیقه خود تغییر دهیم.

آموزش دسر بیسکوییتی|  یک عصرانه خوشمزه را کنار خانواده تجربه کن

به گزارش شما نیوز، دسر بیسکوییتی از خوشمزه ترین دسرهایی است که خوردن آن برای عصرانه لذت بخش است، دسر بیسکویتی یکی از ساده ترین دسرهای بین المللی است که می توانیم مواد داخل آنرا به سلیقه خود تغییر دهیم، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه دسر بیسکویتی با ما همراه باشید.دسر بیسکوییتی کاراملی یک دسر ساده و در عین حال خوشمزه است که به صورت لایه ای در قالب مافین می ریزیم.…

مواد لازم برای ۴ نفر
شیر ۲ لیوان
نشاسته ذرت ۴ قاشق غذاخوری
شکر ۴ قاشق غذاخوری
کافی میکس ۱ بسته
بیسکویت پتی بور ۱٫۵ بسته
موز و گردو به مقدار کافی

طرز تهیه دسر بیسکویتی

مرحله اول

برای تهیه دسر بیسکویتی خوشمزه در ابتدای کار شیر را به همراه نشاسته ذرت درون یک قابلمه مناسب می ریزیم، سپس با همزن دستی یا چنگالی به آرامی هم می زنیم تا نشاسته به طور کامل درون شیر حل شود.

مرحله دوم

پس از اینکه تمام گلوله های نشاسته ذرت درون شیر باز شد، کافی میکس را اضافه می کنیم و کمی هم می زنیم تا آن هم درون شیر حل شود، سپس شکر را اضافه کرده و کمی هم می زنیم تا آن هم درون شیر حل شود.

 

مرحله سوم

در این مرحله قابلمه را روی حرارت ملایم قرار داده و به صورت مداوم هم می زنیم تا بافت مواد کمی غلیظ شود. پس از اینکه مواد کمی غلیظ شدند، قابلمه را از روی حرارت کنار می گذاریم و اجازه می دهیم مایه دسر خنک شود.

دسر اوریو یکی از انواع دسرهای خوشمزه بین المللی است که با بیسکویت اوریو تهیه می شود

مرحله چهارم

توجه داشته باشید که مایه دسر پس از خنک شدن، کمی غلیظ تر می شود، به همین دلیل بهتر است نگذاریم روی حرارت بیش از حد سفت شود. در ادامه بیسکویت ها را درون میکسر می ریزیم و پودر می کنیم.

مرحله پنجم

 

در این مرحله نصف بیسکویت پودر شده را درون ظرف مورد نظرمان می ریزیم و با پشت قاشق به طور کامل فشرده می کنیم. در ادامه نصف مایه دسر را به صورت یکدست روی بیسکویت می ریزیم و صاف می کنیم.

مرحله ششم

حالا مقداری موز اسلایس شده و مغز گردو روی مایه دسر می چینیم. در ادامه لایه ها را به همین صورت تکرار می کنیم و در آخر روی دسر را با موز تزیین کرده و حداقل به مدت یک ساعت درون یخچال قرار می دهیم تا آماده سرو شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied