شمانیوز
شما نیوز

راهپیمایی 22 بهمن

سخنران اصلی راهپیمایی 22 بهمن امسال چه کسی است؟

با اعلام رئیس ستاد مرکزی دهه فجر ، رئیس جمهور سخنران مراسم راهپیمایی 22 بهمن در تهران خواهد بود. تمهیدات لازم برای برگزاری نماز ظهر و عصر نیز فراهم شده است.

سخنران اصلی راهپیمایی 22 بهمن امسال چه کسی است؟

به گزارش شما نیوز، رئیس ستاد مرکزی دهه فجر گفت: رئیس جمهور سخنران مراسم راهپیمایی 22 بهمن در تهران خواهد بود. تمهیدات لازم برای برگزاری نماز ظهر و عصر نیز فراهم شده است. در تهران راهپیمایی 22 بهمن از ساعت ۹:۳۰ از مسیرهای ۱۲ گانه و مسیر ویژه شهید علی وردی آغاز می شود.۷ هزار و ۳۰۰ خبرنگار داخلی و خارجی مراسم راهپیمایی 22 بهمن را پوشش خواهند داد. ساعت ۱۱:۲۲ در سراسر ایران بزرگترین همخوانی سرود کشورمان توسط مردم اجرا خواهد شد.

به گزارش خبرآنلاین، حشمت الله قنبری رئیس ستاد مرکزی دهه فجر، در نشست خبری اظهار کرد: امشب به مناسبت اربعین شهدای کرمان در سراسر کشور مجالس تکریم شهدا در مساجد برگزار می شود. همچنین مراسم نورافشانی و گلبانگ تکبیر در ساعت ۹ شب برگزار می شود.

وی ادامه داد: روز ۲۲ بهمن در ۱۴۰۰ بخش و شهرستان و ۳۵ هزار روستای کشور راهپیمایی جشن انقلاب برگزار می شود.

قنبری گفت: ناوگان حمل و نقل عمومی از ساعت ۶ صبح به مردم ارائه سرویس رایگان می دهند. بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ غرفه در مسیر در نظر گرفته شده است. بالگردهای ارتش مردم را گلباران می کنند.

وی درباره حمایت از مردم غزه در مراسم روز ۲۲ بهمن، خاطرنشان کرد: آنچه که در غزه رخ می دهد، باطن نظام لیبرال دموکراسی است و امروز چهره عریان نظام سلطه مشخص شده است. در ایران هم هر هفته راهپیمایی علیه رژیم صهیونیستی برگزار می‌شود. مردم ایران خود را موظف به همراهی با مردم فلسطین می دانند. در مراسم فردا هم همراهی مردم با مردم غزه را مشاهده خواهید کرد.

قنبری گفت: الان موضوع، اسرائیل نیست بلکه آمریکاست که از این جنایتکاران حمایت می کند اما هر روز در حال تحقیر شدن است و همین تحقیر شدن آمریکا در منطقه یکی از دستاوردهای راهپیمایی روز ۲۲ بهمن است.

وی در خصوص رویکرد این ستاد نسبت به انتخابات، گفت: نگاه ما در ستاد دهه فجر نسبت به انتخابات این است که انتخابات یک شادابی در امتداد دهه فجر است. در ۲۲ بهمن خواهید دید که پرداختن به انتخابات یک اصل اساسی است. ما در جهت ترغیب مردم برای حضور در انتخابات اقدام می کنیم.

رئیس ستاد مرکزی دهه فجر افزود: می گویند راهپیمایی ۲۲ بهمن، حکومتی است که این حرف اشتباه است. ما در دفاع مقدس، مردمی ترین جنگ را شاهد بودیم و مردم در خدمت جنگ بودند ولی این حضور به این معنی است که ارتش و سپاه و وزارت دفاع حضور نداشتند؟ در کشور ما دولت متعلق به مردم است و مردم صاحب کشور و دولت هستند. دولت منتی ندارد که زمینه برگزاری راهپیمایی را فراهم می کند. دولت اگر هیچ کاری هم نکند، مردم با همین تعصب از انقلاب دفاع می کنند.

قنبری در پایان اظهار کرد: رفتار و سبک زندگی ملت بزرگ ایران امروزه رسم‌الخط بسیاری از ملت‌ها و محور مقاومت اسلامی است و مردم ما عزت و منزلتی دارند که اگر تمامی دستگاه‌ها خود را زیرپای قدم‌های این ملت بیندازند و به آنان خدمت کنند، اتفاق خاصی رخ نداده و حق این مردم ادا نخواهد شد. فردا در چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی شاهد حماسه مردم عزیز ایران خواهیم بود و این حماسه بی‌بدیل و منحصر به فرد است.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied