شمانیوز
شما نیوز

یارانه

یارانه بگیران بخوانند | تاریخ واریز یارانه بهمن‌ماه مشخص شد

تاریخ دقیق واریز یارانه بهمن‌ماه مشخص شد.

یارانه بگیران بخوانند | تاریخ واریز یارانه بهمن‌ماه مشخص شد

به گزارش شمانیوز، یارانه همان سوبسید است. یارانه از سال‌های گذشته رواج داشته است. یارانه به معنای کنونی از دهه 40 وارد اقتصاد ایران شد. یارانه نقدی نخستین بار در دولت نهم پرداخت شد. در دولت سیزدهم مبلغ یارانه افزایش یافت.

عسگریان اعلام کرد: از ۱۷ بهمن طرح جدید کالابرگ الکترونیک اجرایی می‌شود. تاکنون پایین‌ترین سبد مبنا ۵۲۰ هزار تومان بوده که با بررسی‌ها به ۷۴۳ هزار تومان رسیده است. این طرح شامل شیر، پنیر، ماست، حبوبات، گوشت، ماکارونی، قند، شکر، برنج، روغن و تخم‌مرغ خواهد شد.

به گفته وی، طرح تشویقی کالابرگ الکترونیکی از ۱۲۰ هزار تومان به ۲۲۰ هزار تومان افزایش خواهد یافت و از این به بعد بهره‌مندی از این شرایط بدون شرط خواهد بود، به‌عنوان مثال یارانه دهک اول تا سوم از ۴۰۰ به ۶۲۰ هزار تومان افزایش یافته است. براساس این طرح افراد اگر از ۱۱ قلم کالایی خریدی انجام دهند یارانه هر قلم کالا از ۲۲۰ هزار تومان کسر خواهد شد. هر قلمی که خرید کنند می‌توانند به فروشنده اعلام کنند از یارانه آن‌ها کسر شود.

عسگریان برای اطلاع از میزان اعتبار برنامه شما را معرفی و اظهار کرد: در این برنامه ۲۱۰ هزار فروشگاهی که خدمات کالابرگ الکترونیکی ارائه می‌کنند مشخص شده است و افراد می‌توانند در این برنامه میزان اعتبار باقی‌مانده خود را مشاهده کنند. افراد اگر از طرح کالابرگ الکترونیکی استفاده نکنند یارانه آن‌ها همانند گذشته پرداخت خواهد شد و تغییری در یارانه آن‌ها صورت نمی‌گیرد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied