شمانیوز
شما نیوز

بورس

پیشبینی بورس | سیگنال‌های فردا را از دست ندهید

در این گزارش به تحلیل بازار بورس در تاریخ سه شنبه 24 بهمن‌ماه خواهیم پرداخت.

پیشبینی بورس | سیگنال‌های فردا را از دست ندهید

به گزارش شمانیوز، بورس یک بازار سرمایه‌گذاری است. بورس برای افراد مختلف جذابیت دارد. فعالیت در بورس نیازمند داشتن اطلاعات لازم است. افراد خبره توانایی تحلیل بازار بورس را دارند. اتفاقات سیاسی مختلف در روند بازار بورس اثرگذار هستند.

در جریان معاملات رور جاری در بازار بورس اوراق بهادار تهران ارزش معاملات در محدوده ۳ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومانی ایستاد و ارزش بازار به محدوده ۷ هزار و ۲۰۰ هزار میلیارد تومان (همت) نزدیک‌تر شد.

نماگر اصلی بازار سرمایه افت ۸۲۰۰ واحدی را تجربه کرد تا این بار محدوده ۲.۱ میلیون واحدی به عنوان مقاومت در بازار عمل کند.

با این ارزش معاملات و این مقدار رقم برای شاخص کل عملاً بازار سرمایه از بین رفته است و فعالان بازار در اوج تلاش‌های دولت برای ایجاد امیدواری در جامعه از این بازار بورس ناامید شده اند.

در بازار امروز نماد‌هایی همچون بانک ملت، شبندر، شپنا و نماد اخابر بیشترین تاثیر منفی را بر روی نماگر اصلی بازار سرمایه داشتند. شاخص هم وزن نیز اوضاع خیلی خوبی را تجربه نکرده بود هر چند که این نماگر در روز‌های گذشته عملکرد بهتری نسبت به شاخص کل از خود نشان داده بود، اما امروز این شاخص نیز با افت ۵ هزار واحدی کار را تمام کرد.

اما در اطلاعیه منتشر شده از سوی بورس اوراق بهادار تهران نماد‌های خودرو خساپا از تابلوی اصلی به تابلوی فرعی بازار دوم تنزل پیدا کردن نماد‌های ونوین و ذوب نیز از دیگر نماد‌هایی بودند که خودرو و خساپا را در این تنزل همراهی کردند. این موضوع به عنوان یک دستاور مهم در بازار مورد طنز اهالی بازار سرمایه قرار گرفت و از آن به عنوان دستاوردی دیگر در دولت سیزدهم یاد می‌کنند.

امروز خاندوزی وزیر اقتصاد به ایرنا گفت که سیاست اعطای نرخ سود ۳۰ درصد به اوراق گواهی سپرده‌های خاص، یک سیاست موقت است و ادامه‌دار نخواهد بود. این طرح از یک سو نقدینگی را به جای سفته بازی به بخش تولید منتقل کرد و از سوی دیگر موجب کاهش نقدینگی و مهار تورم شد.

همچنین سخنگوی شورای نگهبان عنوان داشته است که افزایش وام ازدواج به ارقام ۳۰۰ و ۳۵۰ میلیونی تومان تایید شده است.

اما چند روز دیگه یعنی روز چهارشنبه عرضه اولیه دیگری در بازار سرمایه داریم و نماد آردینه به روش ترکیبی عرضه خواهد شد و این عرضه‌ها در این روز‌های بی رمقی بازار سرمایه مورد گلایه و انتقاد اهالی بازار سرمایه است.

اطلاعات منتشر شده از سوی شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه در خصوص جزئیات واریز سود سهام‌داران در سومین هفته از بهمن ماه سال جاری حاکی از آن است که ۱۲ ناشر سود جاری و سود سنواتی ۱۶۵ هزار و ۷۵ سهام‌دار را که شامل ۲۷۵ میلیارد تومان می‌شود را به حساب سجامی سرمایه گذاران واریز کردند.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied