شمانیوز
شما نیوز

دهک بندی یارانه | یارانه

چجوری به دهک بندی یارانه اعتراض کنیم؟| تمام نکات دهک بندی یارانه با کد ملی

دهک بندی یارانه خانوار از بهمن 1402 تغییر کرده است و بعد از استعلام می توانید به نسبت به دهک بندی اعتراض کنید.

چجوری به دهک بندی یارانه اعتراض کنیم؟| تمام نکات دهک بندی یارانه با کد ملی

به گزارش شمانیوز: دهک بندی یارانه تا کنون کمی با اعتراض همراه بوده است. دهک بندی یارانه را از کد ملی متوان فهمید.دهک بندی یارانه خانوار در طرح پرداخت یارانه‌ های نقدی، برای تمام مردم کشور انجام شده است. دهک بندی یارانه خانوار در 10 تقسیم انجام می شود که یارانه دهک 10، 9 و 8 به طور کامل حذف شده است چرا که جزو خانوارهای پردرآمد جامعه هستند و نیاز به حمایت مالی دولت ندارند. در این راستا خانوارها به ترتیب درآمد از کم‌تر به بیش‌تر در دهک‌های ۱ تا 7 قرار داده شده اند.روش استعلام دهک بندی خانوار از طریق سامانه حمایت

بسیاری از یارانه‌بگیران هنوز نمی‌دانند که در چه دهک‌بندی یارانه‌ای قرار دارند. برای دانستن این موضوع روش‌هایی وجود دارد که اکثراً ساده به نظر می‌رسند. اما در میان این روش‌ها، استعلام دهک بندی یارانه با کد ملی بوسیله شماره گویا و پیامک جزء ساده‌ترین راه‌ها هستند که نه نیازی به داشتن گوشی هوشمند است و نه اینترنت مورد نیاز است.

سرپرستان خانوار می‌توانند با مراجعه به سایت حمایت از نحوه دهک‌بندی خود مطلع شوند. تنها سرپرستان خانوار می‌توانند به این سامانه مراجعه و پس از دریافت کد به صورت پیامکی از طریق تلفن همراه، سایر فرایندهای خود را در این سامانه پیگیری کنند.افراد برای کسب اطلاع از دهک خانوار خود می توانند این روش را امتحان کنند.

استعلام از طریق سایت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی: متقاضیان می توانند برای اطلاع از آخرین وضعیت دهک بندی خود به سامانه حمایت به نشانی https://hemayat.mcls.gov.ir / مراجعه کنند. با ورود به سامانه دهک بندی خانوار امکان بررسی و پیگیری واریز یارانه معیشتی برای افراد وجود دارد.استعلام دهک بندی یارانه با کد ملی

افرادی که تمایل دارند به این روش از دهک‌بندی یارانه خود مطلع شوند، می‌بایست با تلفن گویای 09200006369 تماس حاصل نمایند. در این مرحله از شما خواسته می‌شود که کد ملی خود را وارد کنید (کدملی سرپرست خانوار)، سپس با وارد کردن کدملی به شما گفته می‌شود که در کدام دهک‌بندی یارانه‌ای قرار گرفته‌اید.

استعلام دهک خانوار از طریق شماره گویا: برای استفاده از این روش متقاضیان باید ابتدا با شماره ۰۹۲۰۰۰۰۶۳۶۹ تماس بگیرند. سپس کد ملی سرپرست خانوار و شماره تلفن شان را وارد کنند. به این ترتیب می توانند از دهک خود مطلع شوند.این روش یک نکته دارد؛ در این روش همه سرپرستان خانوار می‌توانند استعلام دهک‌بندی یارانه‌ای خود را دریافت کنند، غیر از سرپرستان خانوار که خود یا یکی از اعضای خانوار جزء نیروهای مسلخ باشند. این افراد برای اطلاع از دهک یارانه‌ای خود حتماً باید با ستاد نیروهای مسلح تماس بگیرند.

غیراز این، شماره تلفن وزارت کار، رفاه و امور اجتماعی (0216369) برای پاسخگویی در اختیار مردم قرار گرفته است.

آموزش اعتراض به دهک بندی یارانه خانوار

بر طبق اعلام وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی خانوارهایی که به دهک‌بندی خود اعتراض دارند می‌توانند با ثبت تغییرات درآمد، دارایی‌ها و شرایط ویژه خود در سامانه hemayat.mcls.gov.ir، درخواست بررسی مجدد دهک‌بندی خود را ارائه کنند.

۱. آدرس hemayat.mcls.gov.ir را در مرورگر خود وارد نمایید و گزینه «ورود به سامانه حمایت» را انتخاب کنید.

( توجه داشته باشید خدمات این سامانه برای سرپرست خانوار در نظر گرفته شده است، در صورت نیاز به اصلاح ساختار خانوار از طریق دستورالعمل های سازمان هدفمندی و پلیس +۱۰ اقدام فرمایید.). در قسمت دوم وارد بخش احراز هویت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی می شوید، گزینه کاربر حقیقی را انتخاب کرده، سپس کد ملی سرپرست خانوار را وارد نمایید و پس درج کد امنیتی بر روی گزینه ورود به سامانه کلیک کنید.

(توجه: ضروری است کد ملی وارد شده متعلق به سرپرست خانوار باشد.)

در صورتی که برای اولین بار به نسخه جدید سامانه مراجعه کرده اید، لازم است مراحل ثبت نام را طی کنید.

۳. در این بخش شما وارد پروفایل کاربری خود در سامانه حمایت شده اید و می توانید دهک رفاهی خانوار خود و وضعیت یارانه را مشاهده نمایید.

۴. در صورت تمایل به ثبت درخواست بازبینی دهک خانوار، بر روی دکمه درخواست بررسی کلیک کنید و مراحل ذیل را دنبال کنید.

 پس از تایید موافق نامه، فرایند ثبت درخواست برای شما آغاز می شود. دهک بندی یارانه خانوار از بهمن 1402 تغییر کرده است و بعد از استعلام می توانید به نسبت به دهک بندی اعتراض کنید.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

تبلیغات متنی