شمانیوز
شما نیوز

صندوق ذخیره فرهنگیان| فرهنگیان بازنشسته

فوری اطلاعیه مهم جامعه صندوق ذخیره فرهنگیان + جزئیات

فوری اطلاعیه مهم جامعه صندوق ذخیره فرهنگیان + جزئیات

صندوق ذخیره فرهنگیان اعلام کرد: مبلغ مذکور شامل واریزی عضو، واریزی تعهد دولت و سود ناشی از فعالیت‌های اقتصادی موسسه است که به حساب ۲۶۵۰ نفر از فرهنگیانی که عضو این صندوق بوده‌ و از دوم آبان تا اول آذر ۱۴۰۲ بازنشسته شده‌اند واریز شد.

به گزارش شمانیوز: صندوق ذخیره فرهنگیان وظیفه پرداختی های فرهنگیان را به عهده دارد. صندوق ذخیره فرهنگیان برای وام فرهنگیان نیز مارآمد است. 

این صندوق در گزارشی از آخرین وضعیت واریزی صندوق به حساب فرهنگیان بازنشسته اعلام کرد: مبلغ مذکور شامل واریزی عضو، واریزی تعهد دولت و سود ناشی از فعالیت‌های اقتصادی موسسه است که به حساب ۲۶۵۰ نفر از فرهنگیانی که عضو این صندوق بوده‌ و از دوم آبان تا اول آذر ۱۴۰۲ بازنشسته شده‌اند واریز شد.

این گزارش می‌افزاید: این افراد همچنین شامل بازخریدها، فوتی‌ها، از کار افتاده‌ها و انصرافی‌ها هستند و در راستای حفظ کرامت فرهنگیان عضو، پرداخت سهم‌الشرکه در سریع‌ترین زمان ممکن و کمتر از یک ماه پس از دریافت اطلاعات بازنشستگی، به حساب آنها واریز شده است.

 بنابراین گزارش، با توجه به فراهم بودن زمینه افتتاح حساب غیرحضوری بانک سرمایه در سوپر اپلیکیشن فرهنگیان برای اعضای موسسه به آدرس szf.satpay.ir واریزی‌ها به حساب بازنشستگان به عاملیت این بانک خواهد بود.

همچنین فرهنگیانی که قبلا در بانک سرمایه حساب نداشتند، توسط بانک برای آنها افتتاح حساب صورت گرفته است، بنابراین بازنشستگان برای اطلاع از واریز سهم‌الشرکه، به صورت حضوری یا اینترنتی موجودی حساب خود در بانک سرمایه را بررسی کنند.

این اطلاعیه با تاکید بر تحول در ساختار امور اعضای موسسه و نظام پرداخت سهم‌الشرکه اعضای بازنشسته به کمتر از یک ‌ماه ْورده است: این مبلغ، اولین وجوهی است که فرهنگیان بازنشسته قبل از برقراری حقوق مستمری، به طور کامل و یکجا دریافت می‌کنند.

اجرایی شدن طرح ارزش مالکانه باعث ترغیب بیشتر فرهنگیان به عضویت در صندوق شده است به طوری که علاوه بر معلمان جدیدالاستخدام، فرهنگیان شاغل نیز که عضو صندوق نبودند، نسبت به عضویت اقدام کرده‌اند.

فرهنگیانی که علاقه مند به عضویت در صندوق هستند با مراجعه به دفاتر نمایندگی موسسه در سراسر کشور یا ادارات تعاون آموزش و پرورش نسبت به عضویت در موسسه اقدام کنند تا از خدمات حین خدمت و سودآوری این مجموعه بزرگ اقتصادی در زمان بازنشستگی بهره‌مند شوند.

بر اساس این اطلاعیه، فرهنگیانی که عضو موسسه هستند، می‌توانند نسبت به افزایش واریزی خود تا سقف ۵ درصد حقوق و مزایا اقدام کنند تا به همان میزان از سود حاصل از سرمایه‌گذاری‌های صندوق بهره‌مند شوند.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

تبلیغات متنی