شمانیوز
شما نیوز

پردیس افکاری

پردیس افکاری فوت کرد | سرطان جان پردیس افکاری را گرفت

پردیس افکاری فوت کرد | سرطان جان پردیس افکاری را گرفت

پردیس افکاری که در کما بود فوت کرد

به گزارش شمانیوزپردیس افکاری مدت کوتاهی بود که دچار بیماری سرطان شد. الهام پاوه نژاد خبر بیماری  پردیس افکاری را داد. پردیس افکاری در سریال فکر پلید و طریق عشق بازی کرد. پردیس افکاری، به سرطان کبد مبتلا شد. پردیس افکاری فوت کرد.

سرطان جان پردیس افکاری را گرفت

پردیس افکاری

پردیس افکاری، بازیگر، عصر امروز، پنجشنبه ۳ اسفند ماه بر اثر بیماری از دنیا رفت.

از خانواده این هنرمند، این بازیگر حدود یک ساعت پیش درگذشت و جزییات مراسم خاکسپاری او بعدا اعلام می‌شود.

همسر او، محمد نجفی، با ارایه جزییاتی درباره بیماری همسرش که دچار سرطان کبد بود و در مدت کوتاهی، به وضعیتی وخیم رسیده بود، ابراز تاسف کرد: از زمان تشخیص بیماری همسرم تا به امروز کمتر از یک هفته گذشته. متاسفانه این بیماری پنهان بود و ما اصلا متوجه آن نشدیم و حال و روز ایشان هم طوری نبود که احتمال بیماری بدهیم. از زمان بروز بیماری، خیلی زود به این مرحله حاد رسید و به سرعت تمام کبد را گرفت و به بخشی از ریه هم سرایت کرده است.

الهام پاوه نژاد (بازیگر) با انتشار این خبر نوشت: «دوستان خبرنگار پیگیر وضعیت پردیس افکاری باشیم، امروز متوجه شدم در بیمارستانی دورافتاده درگیر درمان سرطان شده، کمک کنیم شاید نهاد‌های مربوطه کاری انجام دهند.»

پردیس افکاری شاید برای نسل امروز چندان نام و چهره آشنایی نباشد، ولی او کارنامه پر باری در زمینه بازیگری دارد. از ۱۶ سالگی در مدرسهٔ هنرپیشگی آناهیتا زیر نظر مصطفی اسکویی دورهٔ دوسالهٔ بازیگری را گذراند. بعد در تئاتر‌های کارگردانان مشهوری، چون مصطفی اسکویی، مجید جعفری، رکن الدین خسروی، دکتر قطب الدین صادقی و ... حضور داشت.

پردیس افکاری

سرطان جان پردیس افکاری را گرفت

در برنامه‌های تلویزیونی عروسکی معروف دهه ۶۰، چون «هادی و هدی» و «بزبز قندی» به عنوان بازیگردان عروسکی مشغول بوده است.

همزمان با نمایش در سینما هم در فیلم‌های زیادی نقش آفرینی کرد و بیش از ۲۰ فیلم سینمایی در کارنامه‌اش دارد از کارگردانان معروف و شناخته شده گرفته تا جوانانی در آغاز راه که بعدتر خود فیلمساز شدند.

قلاده‌های طلا و گیرنده (۱۳۹۰)، شیرین قناری بود (۱۳۹۰)، شور شیرین (۱۳۸۸)، کیفر (۱۳۸۸)، بانی چاو (۱۳۷۴)، پرواز را به خاطر بسپار (۱۳۷۱)، برخورد (۱۳۷۰)، دخترک کنار مرداب (۱۳۶۸)، گزل (۱۳۶۸) از آثار سینمایی اوست.

بیش از ۱۵ مجموعه تلویزیونی هم در کارنامه دارد و بعضی از آنها، چون فکر پلید، خسته دلان و ... پربیننده هم بود.

اتفاق دیگری که افتاد این است افکاری در اواسط دهه ۹۰ به ترکیه رفت و با شبکه جم چند همکاری در زمینه سریال و ... داشت که البته معروفترین آن‌ها سریالی بود به اسم شهرفرنگ ساخته مهدی مظلومی که چندان هم دیده نشد. البته بازیگران دیگری هم بودند که همگی بعدتر به کشور برگشتند و اساسا فعالیت در این شبکه را ترک کردند.

منبع: ایسنا

کلیپ های بیشتر صفحه پربازدید های اینستاگرام را ببینید.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

  • ناشناس

    روحش شاد و یادش گرامی چه زود ......

  • ناشناس

    روحش شاد

تبلیغات متنی