شمانیوز
شما نیوز

خودرو

ارزانترین خودرو های بازار رابشناسید

ارزانترین خودرو های بازار رابشناسید

پیش‌فروش خودرو به معنای قبل از تحویل رسمی خودرو به مشتری است که در آن مشتریان می‌توانند خودرو را با پرداخت مبلغی پیش از زمان تحویل رزرو کنند. این روش معمولاً در صنعت خودروسازی استفاده می‌شود تا شرکت‌های خودروسازی بتوانند در زمان تولید، تقاضا و علاقه مشتریان را بررسی کرده و تعداد و نوع خودروهای مورد نیاز را بهینه‌سازی کنند.

به گزارش شمانیوز: فروش و پیش فروش دنا پلاس دستی ایران خودرو برای نخستین بار با نرخ بیش از ۵۵۱ میلیون تومانی و تحویل تیر و مرداد سال آینده شروع شد.

برای نخستین بار شرایط فروش و پیش فروش خودرو دنا پلاس دستی با موتور ef۷p در چهار رنگ از سوی ایران خودرو ویژه منتخبین سامانه یکپارچه آغاز شد.

براساس این گزارش، نرخ این محصول بیش از ۵۵۱ میلیون تومان و پیش پرداخت ۲۴۸ و ۲۷۵ میلیون تومانی برای تحویل در تیر و مرداد سال آینده تعیین شده است.

 

 سورپرایز بزرگ ایران خودرو

دنا پلاس ایران خودرو با موتور جدید ۷۰ میلیون گران شد

قیمت کارخانه‌ای دنا پلاس با گیربکس دستی تغییر می‌کند.

ایران خودرویی‌ها قصد دارند از این به بعد دنا پلاس را با موتور EF۷ P در اختیار مشتریان خود قرار دهند و تولید این خودرو با موتور EF۷ را متوقف کند. آبی‌های جاده مخصوص در حالی برنامه‌ریزی‌های خود را برای توقف تولید دنا پلاس با موتور EF۷ معمولی انجام داده‌اند که پیش تر در نخستین دور از فروش خودرو با مکانیزم نوبت دهی در امسال، دنا پلاس با موتور EF۷ معمولی و گیربکس دستی را در دسترس متقاضیان قرار دادند.

این خودروساز در امسال بخشی از اولویت‌های این خودرو در تابستان و همچنین بخشی اول و دوم پاییز ۱۴۰۲ را تحویل دادند که برای واگذاری باقی مانده اولویت‌های پاییز و همچنین زمستان امسال دست نگه داشتند تا دنا پلاس را با تغییرات جدید در دسترس ثبت نام‌کنندگان قرار دهند.

البته این تغییرات روی نرخ دنا پلاس با گیربکس دستی تاثیر گذاشته و آن را افزایش می‌دهد.

 

مسئله رشد نرخ کارخانه‌ای دنا پلاس با گیربکس دستی دلخواه مشتریان نیست و اسباب نارضایتی ثبت نام‌کنندگان را فراهم می‌کند.

براساس اعلام آبی‌های جاده مخصوص فاصله نرخ میان دنا پلاس با موتور EF۷ P با گیربکس دستی و دنا پلاس با موتور EF۷ معمولی حول و حوش ۷۰ میلیون تومان است.

البته این میزان افزایش نرخ کارخانه‌ای در مقابل رشد حدود ۲۰۰ میلیون تومانی تارا V۱ با گیربکس دستی چندان زیاد به نظر نمی‌رسد با این حال متقاضیان دنا پلاس ترجیح می‌دهند همان خودرویی که برایش نام نویسی کرده‌اند را تحویل بگیرند.

این اقدام ایران خودرو همانند سایر اقدامات این خودروساز در جایگزین کردن محصولی با محصول دیگر متقاضیانی که در دور اول فروش خودرو از مسیر سامانه یکپارچه نام نویسی کرده‌اند را شوک زده می‌کند.

البته گیربکس دنا پلاس با موتور EF۷ P، از نوع ۶ سرعته دستی است و به نظر می‌رسد آبی‌های جاده مخصوص در حال برنامه‌ریزی برای خداحافظی با گیربکس پنج سرعته دستی نیز هستند.

البته به نظر می‌رسد بخشی از اقدام خودروساز ساکم کیلومتر ۱۴ جاده مخصوص ناشی از ارتقای استانداردهای خودرویی باشد.

اما فراموش نکنیم بخشی هم بخاطر زیان انباشته این خودروساز و تلاش برای فرار از باتلاق زیان دهی است.

اگر سیاست‌گذار خودرویی زمینه را برای کنار گذاشتن سیاست قیمت‌گذاری دستوری فراهم می‌کرد یا اینکه شرایط تعیین نرخ کارخانه‌ای خودرو را به گونه‌ای رقم می‌زد تا ایران خورو و سایپا نه تنها زیان تولید به خود نبینند که سود هم در صورت‌های مالی خود ثبت کنند، آنگاه شاید ایران خودرویی‌ها به فکر ایجاد تنوع در سبد محصولاتی خود می‌افتادند و تنوع نرخ را در دسترس متقاضیان قرار می‌دادند.

حال باید منتظر واکنش ثبت نام‌کنندگان و بازار در قبال تصمیم قطعی ایران خودرو برای افزایش نرخ کارخانه دنا پلاس با موتور EF۷ P و گیربکس دستی بمانیم.

دنا+پلاس

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

تبلیغات متنی