شمانیوز
شما نیوز

توپک نارگیلی

طرز تهیه توپک نارگیلی ساده با شیر عسلی

طرز تهیه توپک نارگیلی ساده با شیر عسلی

طرز درست کردن شیرینی نارگیلی خوشمزه این آموزش خوشمزه را از دست ندهید.

به گزارش شمانیوز: توپک نارگیلی یکی از میان وعده های بسیار خوشمزه و ساده می باشد که طرز تهیه خاصی ندارد و شما خیلی راحت می توانید آن را تهیه کنید. توپک نارگیلی بدون فر تهیه می شود و نیاز به وسیله خاصی ندارد و برای تزئین می توانید داخل نارگیل مغز قرار دهید یا به صورت ساده سرو کنید و یا داخل شکلات ذوب شده بغلطانید تا توپک نارگیلی با روکش شکلات داشته باشید. اما برای تهیه توپک نارگیلی باید ابتدا شیرعسلی تهیه کنید می توانید خود در منزل آماده کنید و یا از بسته بندی های آماده استفاده کنید.

مواد لازم برای تهیه توپک نارگیلی بدون فر

  • پودر نارگیل ۱۰۰ گرم
  • شیرعسلی ۱۰۰ گرم
  • مغز دلخواه به مقدار لازم
  • شکلات تخته ای و پودر نارگیل به مقدار لازم

مرحله اول: تهیه خمیر توپک نارگیلی

ابتدا اگر پودر نارگیل دانه درشت است آن را کمی آسیاب کرده تا ریز شود سپس داخل یک کاسه ریخته و شیر عسل را به آن اضافه می کنیم در حدی که به صورت خمیر شود.

 

مرحله دوم: تهیه شیرینی توپک نارگیلی

دستان خود را چرب کرده و از مواد به اندازه گردو بردارید و کف دست پهن کرده و یک عدد مغز دلخواه (گردو، فندوق) را مرکز آن قرار دهید و خوب توپک را گرد کنید.

 

مرحله سوم : تهیه توپک نارگیلی با شیرعسلی

توپک ها را داخل پودر نارگیل یا ترافل بغلطانید و روی آن را با مقداری پودر پسته تزئین کنید و بمدت ۱ ساعت داخل یخچال قرار داده تا کمی سفت شود سپس سرو کنید.

مرحله چهارم : توپک نارگیلی با روکش شکلات

اگر دوست دارید توپک های شما با شکلات کاور شوند کافی است بعد از اینکه از یخچال خارج کردید مقداری شکلات تخته ای را ذوب کنید (به روش بن ماری روی حرارت غیر مستقیم بخار آب یا بمدت ۱ دقیقه در ماکروفر قرار دهید) و کمی که از حرارت افتاد توپک ها را داخل شکلات انداخته و روی توری فلزی بگذارید تا شکلات اضافی آن ریخته شود و خودش را بگیرد. 

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

تبلیغات متنی