شمانیوز
شما نیوز

پلیس راهور| توصیه‌های رانندگی در روز برفی

توصیه های پلیس راهور برای رانندگی در روزهای برفی| خطر را جدی بگیرید!

پلیس راهور توصیه های ویژه ای برای رانندگی در روزهای برفی و بارانی دارد، نکته مهم رانندگی در آب و هوای برفی این است که رانندگان با توجه کامل به مقابل و اطراف خود رانندگی کنند.

توصیه های پلیس راهور برای رانندگی در روزهای برفی| خطر را جدی بگیرید!

به گزارش شمانیوز، به هنگام بارش برف و باران رانندگی سخت تر می شود و همین امر توجه ویژه تر به رانندگی را می طلبد. سرهنگ فیروز کشیر، درباره رانندگی خودروها در شرایط برفی و لغزندگی معابر گفت : با توجه به بارش نزولات آسمانی در تهران، پلیس راهورفاتب به رانندگان عزیز توصیه می‌کند که در این شرایط  به هیچ عنوان از موتورسیکلت برای  ترددها استفاده نکنند.

 وی با بیان اینکه چند نکته اساسی برای کاهش میزان تصادفات در شرایط برفی و بارانی وجود دارد، گفت: همانطور که گفتم ترددموتورسیکلت سواران برابر ماده 169 آیین نامه راهوردر سطح معابر لغزنده و حین بارندگی ممنوع است لذا به موتورسواران عزیز توصیهمی‌شود از تردد و حرکت در معابر به ویژه هنگام بارندگی پرهیز کنند. موتورسیکلت دو چرخ دارد و هیچ کابینی هم برای مراقبت از راکبیا ترک نشین ندارد، به واسطه همین نسبت به دیگر وسایل نقلیه  آسیب‌پذیرتر است.

معاون آموزش  و فرهنگ ترافیک  پلیس راهور تهران بزرگ  ادامه داد : رانندگان خودروها نیز باید به چند توصیه مهم توجه داشته باشند،اول اینکه تیغه‌های برف پاک کن را تمیز و  سالم نگه دارند، این کار در روزهای بارانی خود را نشان می‌دهد و اگر برف‌پاک‌کن نتواندشیشه مقابل خودرو را به خوبی پاک و تمیز کند، رانندگان در دید خود دچار مشکل خواهند شد.

کشیر افزود: نکته مهم  رانندگی در آب و هوای برفی این است که رانندگان با توجه کامل به مقابل و اطراف خود رانندگی کنند. سرعتمجاز و مطمئنه را رعایت کرده و در نظر داشته باشند با توجه به کاهش میدان دید راننده، رانندگی در این آب و هوا نیازمند دقت بیشتریاست.

وی با بیان اینکه رانندگان قبل از حرکت حتما باید مخزن شیشه شوی و باک بنزین خودرو  را پرکرده و از سالم  بودن آن مطمئن شوند،گفت: لازم است که رانندگان همواره از سالم بودن سیستم بخاری خودرو در این فصل مطمئن شوند و قبل از حرکت نسبت به بازدید مواردذکر شده اقدام کنند. رانندگان همچنین باید از سرعت و سبقت در معابر لغزنده حین بارش نزولات آسمانی پرهیز کرده و با سرعتمطمئنه  و حتی کمتر از آن تردد کنند.

معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ با بیان اینکه در هنگام بارش برف و باران احتمال برخورد و تصادفات خودروهابه‌علت لغزنده بودن سطح راه و معابر چندین برابر می‌شود، گفت: به همین دلیل است که رانندگی در این شرایط نیازمند سعه صدر بیشتررانندگان است. با توجه به لغزنده بودن معابر رانندگان باید فاصله طولی بیشتری را با خودروی مقابل رعایت کنند تا امکان تصادف را به حداقل ممکن برسانند تا اگر اتفاقی افتاد بتوانند خودروی خود را کنترل کرده و از تصادف با خودروی جلویی جلوگیری کنند.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied