شمانیوز
شما نیوز

ته انداز مرغ

طرز تهیه ته انداز مرغ با شوید و سیب زمینی زعفرانی

طرز درست کردن یک ته انداز مرغ عالی این آموزش خوشمزه را از دست ندهید.

طرز تهیه ته انداز مرغ با شوید و سیب زمینی زعفرانی

به گزارش شمانیوز: ته انداز مرغ با شوید یکی از پلو های مجلسی و خوشمزه می باشد که شما می توانید این مرغ خوشمزه را به همراه شوید پلو و سیب زمینی نگینی شده داخل قابلمه قرار دهید و بگذارید تا پخته شود. شما می توانید نیمی از برنج را زعفرانی کنید و نیمی را ساده قرار دهید و روی مرغ ریخته و بگذارید تا پخته شود. برای پخت ته انداز مرغ با شوید حتما باید از شعله پخش کن استفاده کنید زیرا باید مرغ با حرارت کم پخته و برشته شود. شما می توانید از هر قسمت مرغ که دوست دارید استفاده کنید.

مواد لازم برای تهیه ته انداز مرغ با شوید
شوید تازه ۱ دسته
برنج ۲ پیمانه
ران مرغ ۱ عدد
سیب زمینی ۱ عدد
زعفران و روغن و کره به مقدار لازم
نمک، فلفل سیاه، زردچوبه به مقدار لازم

مرحله اول: مزه دار کردن مرغ

ابتدا باید مرغ را مزه دار کنید برای این کار ران یا سینه مرغ را باید با کمی زعفران و ادویه ها و یک پیاز خلالی شده برای چند ساعت داخل یخچال قرار دهید تا مزه دار شود، می توانید از کمی سیر نیز استفاده کنید.

 

مرحله دوم: سرخ کردن

در ادامه باید داخل قابلمه مورد نظر کمی روغن و کره و زعفران بریزید و هر دو طرف مرغ را خوب سرخ طلایی کنید و بعد سیب زمینی را پوست بگیرید و مکعبی خرد کنید و به همراه مرغ تفت دهید تا کمی سرخ و نرم شود.

 

مرحله سوم: آبکش کردن برنح

برنج را که از چند ساعت قبل خیس کردید روی حرارت قرار دهید و صبر کنید تا بجوش بیاید و نرم شود و ۵ دقیقه مانده تا آبکش کنید باید شوید ساطوری شده را اضافه کنید و کمی هم بزنید تا سبزی پخته شود و بعد آبکش کنید.

مرحله چهارم: تهیه ته انداز مرغ با شوید

در ادامه باید نیمی از شوید پلو را با زعفران مخلوط کنید و روی مرغ و سیب زمینی بریزید و بعد مابقی برنج را اضافه کنید و قابلمه را روی یک شعله پخش کن قرار دهید و برای ۱ الی ۲ ساعت بگذارید تا پلو و مرغ پخته شود و در انتها روی مواد کمی کره بریزید.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied