شمانیوز
شما نیوز

همستر

چرا همستر کامبت مخاطبان میلیونی دارد؟

چرا همستر کامبت مخاطبان میلیونی دارد؟

یک ربات تلگرامی که به واسطه تبلیغات دهان به دهان، سودای کسب درآمد آسان را بدون اینکه حتی بدانند واقعا چه چیزی در انتظارشان است، به جان خیلی‌ها انداخته. اما چه چیزی باعث شده همستر کامبت در این مدت کوتاه تا این حد در جذب مخاطب موفق باشد؟

به گزارش شمانیوز: در سال‌های اخیر، پدیده نوظهور گیمیفیکیشن یا بازی‌وار سازی با استفاده از مولفه‌های انگیزشی بازی و روش‌های طراحی بازی، باعث تحولات بسیاری در حوزه‌های غیربازی شده است. این مفهوم و عملکرد آن در زمینه‌های غیربازی به یک اقدام سریع در حال ظهور و یک گرایش مهم تبدیل شده است. در حال حاضر بازی‌وارسازی یکی از تکنیک‌هایی است که می‌تواند انگیزه و مشارکت کاربران را افزایش دهد. اتفاقی که طی هفته‌های گذشته شاهد یکی از نمودهای مهم آن بودیم.

مینی‌اپِ همستر کامبت در تلگرام به دلیل ترکیب منحصربه‌فرد سرمایه‌گذاری‌های رمزنگاری و بازی‌وارسازی توانسته مخاطبان زیادی را جذب کند تا حدی که اپلیکیشن تلگرام را نیز تحت تاثیر قرار دهد. استراتژی‌های بازاریابی نوآورانه و مشارکت‌ها نیز نقش مهمی ایفا کرده‌اند. همستر کامبت با بهره‌گیری از روند رو به رشد گیمیفیکیشن و ترکیب آن با سرمایه‌گذاری‌های رمزنگاری، توانسته توجه میلیون‌ها کاربر را به خود جلب کند.

 

ز طرفی این واقعیت که همستر کامبت در تلگرام یکپارچه شده است نیز باعث جذابیت بیشتر آن می‌شود چون باعث می‌شود کاربران بدون نیاز به دانلود برنامه جداگانه، به آن دسترسی داشته باشند.

موفقیت همستر کامبت را می‌توان به چندین عامل کلیدی نسبت داد. مکانیک‌های گیم‌پلی بازی که به راحتی قابل درک است، آن را برای کاربران در هر سنی در دسترس قرار می‌دهد، اینکه قرار باشد کاربر صرفا به صفحه گوشی ضربه بزند اصلا کار سختی نیست. علاوه بر این، جوایز و رقابت برای کسب سکه‌های بیشتر باعث ایجاد تعامل بین بازیکنان می‌شود.

بازیکنان همستر کامبت می‌توانند با ضربه زدن روی آن امتیازهایی کسب کنند؛ سپس احتمال دارد بتوانند از این همستر برای سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال مختلف استفاده کنند. اما ضربه زدن و سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال تمام این فرآیند نیست. برای افزایش تجربه بازی، کاربران می‌توانند در فعالیت‌های مختلف هم شرکت کنند و پاداش بگیرند.

همین ویژگی‌های اضافی باعث می‌شود بازیکنان برای کسب اطلاعات بیشتر به بازی بازگردند. همچنین باید توجه داشت، گیمیفکیشن (بازی‌وارسازی) بر روی مکانیک‌هایی تاکید دارد که باعث ترشح دوپامین می‌شود و تمایل به بازی ادامه می‌یابد به شکلی که حتی اگر همستر واقعا پولی به کاربر ندهد، همین امتیازها و پاداش‌های مجازی برای او جذاب خواهد بود.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

  • اخبار داغ
  • پربحث‌ترین ها
  • اخبار روز
  • پربیننده ترین
تبلیغات متنی