`
شمانیوز
شما نیوز

سامانه بارشی

ارز فی

ورود سامانه بارشی به ایران از سه‌شنبه

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ضمن اشاره به آلودگی هوای ۴ کلانشهر، از ورود سامانه بارشی به کشور طی سه شنبه (۲۵ آبان ماه) و کاهش دما تا ۱۲ درجه سانتیگراد خبر داد.

 

به گزارش شمانیوز: صادق ضیاییان رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا  اظهار کرد: طی امروز و فردا (۲۳ و ۲۴ آبان) در شهرهای صنعتی و پرجمعیت تهران، کرج، اصفهان و اراک و روز دوشنبه علاوه بر این شهرها در مشهد نیز افزایش آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا پیش‌بینی می‌شود. بعداز ظهر دوشنبه در برخی نواحی استان‌های کرمانشاه، کردستان، زنجان، همدان و لرستان بارش پراکنده گاهی وزش باد رخ می‌دهد.

وی افزود: سه‌شنبه (۲۵ آبان ماه) با ورود سامانه بارشی به کشور در غرب، جنوب غرب، نواحی مرکزی کشور مثل استان اصفهان و برخی مناطق یزد، شمال شرق استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز، سواحل شمالی، اردبیل، برخی نقاط آذربایجان شرقی، بارش باران گاهی رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود. در مناطق سردسیر و مرتفع نیز بارش برف رخ می‌دهد.

ضیاییان در ادامه گفت: چهارشنبه (۲۶ آبان ماه) فعالیت سامانه بارشی در مرکز، شرق، شمال شرق، شرق سواحل شمالی کشور و در زاگرس مرکزی شامل چهارمحال و بختیاری، شرق لرستان و غرب و جنوب غرب اصفهان پیش‌بینی و به‌تدریج این سامانه در اواخر وقت چهارشنبه از شرق کشور خارج می شود.

به گفته رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا پنجشنبه (۲۷ آبان ماه) در بیشتر مناطق کشور جوی آرام و آسمانی آفتابی انتظار می‌رود.

وی با اشاره به کاهش دما در برخی مناطق کشور اظهارکرد: سه‌شنبه و چهارشنبه (۲۵ و ۲۶ آبان ماه) در سواحل دریای خزر، حدود ۵ تا ۱۰ درجه، در استان اردبیل ۶ تا ۱۲ درجه کاهش دما و چهارشنبه و پنجشنبه (۲۶ و ۲۷ آبان) در دامنه‌های جنوبی البرز ۴ تا ۸ درجه و در شمال شرق، در حدود ۵ تا ۱۲ درجه کاهش دما رخ می‌دهد.

ضیاییان در ادامه گفت: طی امروز تا قبل از ظهر دوشنبه (۲۳ و ۲۴ آبان) خلیج فارس و تنگه هرمز و روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه (۲۵ و ۲۶ آبان) دریای خزر مواج پیش‌بینی‌ می‌شود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار کرد: آسمان تهران فردا (۲۴ آبان ماه) ابری گاهی غبار محلی و در بعدازظهر وزش باد با حداقل دمای ۵ و حداکثر دمای ۱۴ درجه سانتیگراد و طی ‌سه شنبه (۲۵ آبان) ابری گاهی بارش باران و در بعدازظهر وزش باد با حداقل دمای ۷ و حداکثر دمای ۱۵   درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied