شمانیوز
شما نیوز

محدودیت تردد

فوری/ منع تردد سراسری برداشته شد

بر اساس تصمیم ستاد کرونا تا پایان روز جمعه 5 شهریور تردد به شهرهای قرمز و نارنجی ممنوع بوده است و از امروز تردد هیچ مانعی ندارد اما محدودیت تردد شبانه به قوت خود پابرجاست.

به گزارش شمانیوز: بر اساس تصمیم ستاد کرونا تا پایان روز جمعه 5 شهریور تردد به شهرهای قرمز و نارنجی ممنوع بوده است و از امروز تردد هیچ مانعی ندارد اما محدودیت تردد شبانه به قوت خود پابرجاست.

سرهنگ عین‌الله جهانی درباره وضعیت اجرای محدودیت‌ تردد در جاده‌های کشور گفت: برابر تصمیم ستادملی مقابله با کرونا از تاریخ ۲۴ مردادماه، طرح منع تردد سراسری در جاده‌های کشور به مرحله اجرا درآمد که این طرح تا ساعت ۲۴ روز جمعه، پنجم شهریور ماه ادامه داشت.  

وی با بیان اینکه طی این مدت پلیس اجازه طی کردن ادامه مسیر را به خودرو‌های غیرمجاز نداد، گفت: با توجه به اینکه ابلاغیه ستاد ملی مقابله با کرونا تا پنجم شهریور  ماه بود، طی این مدت ماموران پلیس راهنمایی و رانندگی در بیش از ۳۷۰ نقطه از مبادی ورودی و خروجی جاده‌های بین استانی مستقر بودند و با ایجاد موانعی مانند نیوجرسی، نرده و ... از ادامه سفر خودرو‌های غیرمجاز جلوگیری کرده و آن‌ها را مبدا باز می‌گرداندند.  

جهانی با اشاره به پایان زمان اجرای طرح منع تردد سراسری گفت: با پایان این زمان، دوباره اجرای محدودیت‌ها به حالت قبل بازگشت و بر این اساس گرچه دیگر ماموران حضور فیزیکی در جاده‌ها نداشته و ارتباط بین استانی جاده‌ها مسدود نشده است، اما همچنان ممنوعیت‌های تردد در شهر‌های قرمز و نارنجی کرونایی وجود دارد.  

معاون اجتماعی پلیس راهور ناجا ادامه داد: بر این اساس ورود خودرو‌ها با پلاک غیربومی به شهر‌های دارای وضعیت قرمز و نارنجی کرونایی ممنوع بوده و متخلفان به ترتیب یک میلیون تومان برای شهر‌های قرمز و نیم میلیون تومان برای شهر‌های نارنجی جریمه می‌شوند. همچنین خروج خودرو‌های با پلاک بومی از شهر‌های دارای وضعیت قرمز و نارنجی کرونایی نیز مشمول همین جرائم خواهد شد.  

وی با بیان اینکه تمامی تردد‌ها به شکل سیستمی و با استفاده از دوربین‌های نظارتی کنترل می‌شود، گفت: گرچه از استقرار فیزیکی ماموران کاسته شده، اما اعمال قانون تردد‌های غیرمجاز همچنان ادامه دارد و رانندگان نباید تصور کنند که محدودیت‌های تردد به طور کامل لغو شده است، بلکه برابر آنچه که گفته شد، این محدودیت‌ها در شهر‌های قرمز و نارنجی کرونایی همچنان ادامه دارد.  

جهانی با بیان اینکه وضعیت شهر‌ها از طریق وزارت بهداشت اعلام می‌شود، اظهار کرد: برابر آخرین آمار‌ها در حال حاضر ۳۰۶ شهر در وضعیت قرمز، ۱۱۰ شهر  در وضعیت نارنجی و ۳۲ شهر در وضعیت  زرد هستند.  

به گفته وی، تغییری در منع تردد شبانه از ساعت ۲۲ تا سه بامداد نیز ایجاد نشده  و همچنان خودرو‌های غیرمجازی که در این ساعات تردد کنند، مشمول جریمه ۲۰۰ هزار تومانی خواهند شد.  

معاون اجتماعی پلیس راهور ناجا از مردم خواست که از انجام هرگونه سفر غیرضروری پرهیز کرده و چنانچه قصد سفری ضروری را دارند یا از ناوگان حمل و نقل عمومی استفاده کنند یا حتما مجوز تردد را از فرمانداری‌ها اخذ کنند چرا که در غیر اینصورت مشمول جریمه یک میلیون تومانی شهر‌های قرمز و نیم میلیون تومانی شهر‌های نارنجی خواهند شد.  

وی درباره میزان کاهش تردد‌ها در طول اجرای طرح منع سراسر تردد نیز گفت: در حال حاضر این آمار باید تجمیع شود و به زودی اعلام خواهد شد.​

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied