شمانیوز
شما نیوز

ماهایا پطروسیان چه دینی دارد

ماهایا پطروسیان عزادار مادرش شد | بیوگرافی ماهایا پطروسیان

ماهایا پطروسیان بازیگر معروف ایرانی عزادار مادرش شد.

ماهایا پطروسیان بازیگر معروف ایرانی عزادار مادرش شد.علت فوت مادر ماهایا پطروسیان بیماری کرونا اعلام شد.

ماهایا پطروسیان با انتشار این عکس نوشت:

مادرم پر کشید.

دیگر به کل بی پناه شدم.

بعد یک هفته مبارزه بی امان با کرونا...

فقط میتوانم بگویم با تک تک شما که در این روزگار جهنمی، عزیز از دست دادید، و زندگیتان با درد و رنج و ناتوانی و استیصال گره خورد... با بند بند وجودم همدردم.

ماهایا پطروسیان

نام:ماهایا

نام خانوادگی:پطروسیان

تاریخ تولد:1348/10/13

تحصیلات:فارغ التحصیل هنرهای زیبا

ماهایا پطروسیان متولد سیزدهم دیماه سال 1348 بازیگر سینما و تئاتر ایران است. او از دانشکده هنرهای زیبا در رشته تئاتر فارغ التحصیل شد. 

او در پی ازدواج با مردی مسلمان ، تغییر دین داد و مسلمان شد ولی به گفته خویش همچنان به هر دو دین اسلام و مسیحیت عشق می ورزد.

او در دوران تحصیل در تئاترهای تجربی و دانشجویی بازی کرد و به تدریج وارد حیطه تئاترهای حرفه ای شد. بازی را با عشق و مرگ ساخته محمد رضا اعلامی و در سال 1368 در سینما تجربه کرد که جای کار چندانی برای او نداشت .

اما درست یک سال بعد و با فیلم دوم خود همه متوجه استعداد و توانایی های خود کرد. پرده آخر تنها ساخته واروژ کریم مسیحی چنان نقدهای مثبتی دریافت می کند که کسی باور نمی کرد با داستانی راز آلود و فضایی غریب مورد توجه منتقدان و سینما روها قرار گیرد و در این میان سهمی مناسبی ازتشویق ها نیز نصیب پطروسیان می شود که یک نقش یک دختر لال را ایفا می کرد .

سال 70 تهمینه میلانی با دیگه چه خبر!؟ یک فانتزی کمدی عرصه جدیدی را برای یک زن عنوان نقش اول کمدی فراهم می آورد پطروسیان در کنار دانیال حکیمی در آن می درخشد . فروش سرسام آور فیلم را باید مدیون و حضور پطروسیان دانست.

محسن مخملباف در سال 71 ساخته ای درخشان به نام هنرپیشه را روانه اکران می کرد که بازیگر نقش اول آن را اکبر عبدی در می آید فیلم توانایی های بسیاری از این دختر جوان را به نمایش می گذارد و او خودش را به عنوان یک چهره قابل اعتنا نثبیت می کند .

ماهایا پطروسیان

ماهایا پطروسیان ماجرای ازدواج و جدایی اش را فاش کرد

جستجو پیرامون حواشی زندگی شخصی هنرمندان همیشه وجود داشته است و هواداران این هنرمندان و چهره های مشهور علاقه زیادی به دانستن رازهای زندگی این هنرمندان دارند. ماهایا پطروسیان یکی از هنرمندانی است که زندگی شخصی او چندسال پیش درگیر ماجراهایی شد که تا به امروز حواشی آن برای این هنرمند ادامه دارد.

ماجرای ازدواج و جدایی ماهایا پطروسیان برای بسیاری از هوادارنش مورد سوال بود و همین موضوع باعث شد تا این هنرمند کشورمان با انتشار پستی درباره ازدواج و جدایی اش توضیح دهد.

از سیر تا پیاز ازدواج و جدایی ماهایا پطروسیان

ماهایا پطروسیان با انتشار پستی در صفحه اینستاگرامش درباره ازدواج و جدایی و ازدواج مجددش توضیح داد.

ماهایا پطروسیان با انتشار عکسی در اینستاگرامش نوشت:عزیزان سلام، من همیشه از حاشیه ها و شایعات مربوط به زندگی شخصی ام فراری بودم و معمولا فقط به سوالات در مورد حرفه ام پاسخ میدهم، اما نمیدانم چه اتفاقی افتاده که در این چند ماهه که مردم با هزاران مشکل ریز و درشت دست به گریبانند... ناگهان مسئله ازدواج بنده و عکسهای بی ربط، سوژه بعضی صفحات حاشیه ای شده است!!!

به هر حال، فقط یکبار در صفحه ام عنوان میکنم، که من در سال هشتاد و سه ازدواج کردم ودر سال هشتاد و هفت هم جدا شدم، همسر سابقم ایرانی متولد ایتالیا بودند والان هم ایتالیا زندگی میکنند. تا به امروز ازدواج مجددی نداشتم....و قطعا اگر در زندگیم اتفاق جدی بیافتد در صفحه خودم اعلام می کنم....شاد و پیروز باشید.

ازدواج ماهایا پطروسیان با این مرد مسلمان باعث شد تا او به دین اسلام گرایش پیدا کند و دینش را از مسیحیت به اسلام تغییر داد.

ماهایا پطروسیان با بازی در فیلم عشق و مرگ به کارگردانی محمدرضا اعلامی پا به عرصه سینما گذاشت و با بازیگری در فیلم های پرده آخر، دیگه چه خبر، نابخشوده و کمکم کن در سینمای کشور مشهور شد.

ماهایا پطروسیان

مجرد 41 ساله (1393) 

اسب حیوان نجیبی است (1389)

ازدواج در وقت اضافه (1388) 

تاکسی نارنجی (1387) 

خواب لیلا (1386) 

شبی در تهران (1386)

زن بدلی (1384)

پیشنهاد 51 میلیونی (1384)

انتخاب (1383) 

هشت پا (1383) 

ملاقات با طوطی (1382) 

عروس خوش قدم (1381) 

دختری بنام تندر (1379)

هفت پرده (1379) 

کمکم کن (1377) 

قاصدک (1375) 

نابخشوده (1375) 

حسرت دیدار (1373) 

راز گل شب بو (1372)

هنرپیشه (1371) 

دیگه چه خبر!؟ (1371)

ناصرالدین شاه آکتور سینما (1371) 

پرده آخر (1369)

عشق و مرگ

مجموعه تلویزیونی

شیخ مفید

گلمنگلی

باچراغهای خاموش

3 کیلومتر جلوتر

سیاه و سفید

نمایش

دختر گل فروش

معرکه در معرکه

عشق آباد

ماهایا پطروسیان

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied