شمانیوز
شما نیوز

همسر محمدامین کریم پور

محمدامین کریم پور از همسرش رونمایی کرد + فیلم

محمدامین کریم پور در شب گذشته در برنامه هفت خوان محمدرضا گلزار حضور داشت .

 محمدامین کریم پور یکی از قدیمی ترین واینر های اینستاگرام است که بعد از موفقیت خودش در اینستاگرام به سینما رفت . محمدامین کریم پور یک فیلم با عنوان حکم تجدیدنظر نیز کارگردانی کرده است . محمدامین کریم پور از پرطرفدارترین های صفحات مجازی می باشد و بسیاری از واینرهای کنونی از او تقلید کرده اند . در ادامه ویدیوی دیده نشده از حضور محمدامین کریم پور در برنامه هفت خوان محمدرضا گلزار را می بینید . 

جنجالی که محمدامین کریم‌پور برپا کرد!

محمدامین کریم‌پور جزء اولین اینفلوئنسرهای اینستاگرامی محسوب می‌شود، او از چند سال پیش تاکنون با ساختن ویدیوهایی کوتاه دنبال‌کنندگان بسیاری پیدا کرد و حالا سازمان سینمایی برای این چهره معروف مجازی مجوز کارگردانی صادر کرده است.

به گزارش خبرنگار ایمنا، روز گذشته سازمان سینمایی کشور مصوبات شورای صدور پروانه ساخت را طبق روال معمول منتشر کرد. اما واکنش‌ها به این مصوبه طبق روال همیشگی "خنثی" نبود، بلکه نام یک شخص جنجال بسیار زیادی بر پا کرد. "محمدامین کریم‌پور" نام این شخص است، پسری که با ساخت ویدئوهای کوتاه و طنز در اینستاگرام معروف شد و حالا یکی از اینفلوئنسرهای قوی است.

او یکی از اولین افرادی بود که با ساخت کلیپ و ویدئو و بارگذاری آن‌ها در اینستاگرام به شهرت و محبوبیت رسید. حتی برخی از اتفاقات نظیر "سریال اینستاگرامی" را کریم‌پور به صورت گسترده در فضای مجازی آورد. در این سال‌ها افراد مختلفی در اینستاگرام ظهور و بروز کردند، اما کریم‌پور همواره با آوردن ایده‌ای جذاب در بین محبوب‌ترین‌های دنیای مجازی ماند. او حداقل به خوبی توانسته بود از ابزاری که در فضای مجازی در اختیار دارد بهره ببرد.

اما داستان در سینما متفاوت است و تمام این موضوعات دلیل نمی‌شود تا اعطای مجوز به او برای ساخت فیلم "حکم تجدید نظر" را توجیه پذیر دانست، بلکه باید دلایلی محکم‌تر وجود داشته باشد. مدیرکل نظارت بر تولید فیلم و عضو شورای صدور پروانه ساخت در دفاع از این تصمیم گفته است: "امین پور فوق لیسانس سینما دارد و فیلم هم ساخته، تمام فیلم‌های کوتاه او هم مورد بررسی قرار گرفته است و صلاحیت کارگردانی فیلم اول را دارد. "بهمن حبشی در بخش دیگری از صحبت‌هایش تاکید کرد:"اینکه می‌گویند ایشان شاخ اینستاگرام است دلیل نمی‌شود که ممنوعیت قضائی و کاری برای کسی تلقی شود. من که امین پور را نمی‌شناختم و نمی‌دانستم در اینستاگرام است؛ چهار نمونه کار از ایشان دیدیم و بعد صلاحیتش را تأیید کردیم‌. "

آنطور که به نظر می‌رسد کریم‌پور توانسته نظر شورای پروانه ساخت را جلب کند، شورایی که جلب نظر آن‌ها کار سختی نیست. سینمای امروز ایران کاملاً در اختیار سینمای تجاری قرار گرفته و کمدی‌های مبتذل در صدر ساخت و فروش سینما قرار دارند. این شورا بیشتر بر رعایت خط قرمزها تاکید دارد تا لحاظ کیفیت فرم و محتوا و شاید دلیل اصلی این حجم از ابتذال نیز به این روند برگردد.

کریم‌پور در راه سختی قدم برداشته، پیش از او چند اینفلوئنسر اینستاگرامی دیگر به دنیای تلویزیون و سینما آمده بودند، اما در قامت بازیگر و در نقش‌های کوچک. حالا امین‌پور گامی بلند برداشته و می‌خواهد فیلم سینمایی بسازد و کار سختی پیش رو دارد. البته تاکنون برخی از سینماگران از این تصمیم حمایت کردند که در صدر آن‌ها هادی حجازی‌فر قرار دارد. حجازی‌فر اعتراض سینماگران به مجوز کارگردانی امین‌پور را اعتراضی مبتذل خوانده است.

اگرچه مشخص نیست که چه چیزی امین‌پور را به سینما کشانده، اما حدس آن نیز دور از ذهن نیست. رؤیای فیلم‌سازی و شهرت و محبوبیت در سینما چیزی است که بسیاری آرزوی آن را دارند. در حال حاضر فضای سینمای ایران آلودگی‌های تصویری بسیاری را تجربه می‌کند، فضایی که ناظم و ناظر درستی بالای سر آن نیست و جریان سرمایه هدایت آن را بر عهده گرفته است.

راهِ بی‌راهه را سینمای ایران با بیرون راندن بیضایی‌ها و تقوایی‌ها و به حاشیه راندن عیاری‌ها همچنین ظهور "تگزاس"‌، "ما همه با هم هستیم" و "هزارپا"ها به خوبی طی کرده و نشان داده تا چه اندازه می‌تواند زننده باشد. سینمای تجاری روز به روز قدرتمندتر می‌شود و آمدن یک فرد معروف در چرخه کارگردانان اخلالی در این روند ایجاد نخواهد کرد. سینماگران اگر دلسوز سینما هستند باید با فعالیت صنفی و مدنی بر متولیان فشار مطالباتی آورده و بدنه سینما را تقویت کنند.

بیوگرافی محمدرضا گلزار 

محمدرضا گلزار 1 فروردین 1356 در تهران متولد شد. گلزار در رشته مهندسی مکانیک سیالات از دانشگاه آزاد دارای مدرک لیسانس است. پدر گلزار اهل تبریز و مهندس و مادرش تهرانی و خانه دار است، یک برادر بنام علیرضا مهندس عمران، یک خواهر بنام آتوسا مترجم زبان کشور آلمان و برادر کوچک بردیا مترجم زبان انگلیسی است.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied