شمانیوز
شما نیوز

قیمت خودرو امروز

افزایش سرسام آور قیمت خودرو دوشنبه 1 شهریور + جدول

قیمت خودرو ترمز برید .

 قیمت خودرو در بازار این روز ها روند صعودی به خود گرفته است . قیمت خودرو های داخلی و خارجی رشد قابل توجهی داشتند . عده ای این رشد قیمت خودرو را کاذب می دانند . در این بسته خبری به جزئیات قیمت خودرو در روز دوشنبه یک شهریور می پردازیم .

پرتیراژهای ایران خودرو دومین روز هفته جاری نیز رشد 1 تا 5 میلیون را در بازار تجربه کردند و سورن تنها خودرویی است که امروز بدون تغییر در بازار قیمت خورد.

در این میان اما فعالان بازار خودرو افزایش نرخ دلار را یکی از دلیل رشد قیمت پرتیراژهای داخلی در بازار می دانند، بطوریکه طی روزهای اخیر بازار شاهد نوسان قیمت دلار بود، نوسانی که توانست این بازار را به خود همراستا کند. طی روزهای اخیر نرخ دلار در بازار روند رو به بالا به داشته و این امر موجب شده تا سایر بازارهای دارایی از جمله بازار خودرو نیز رشد قیمت داشته باشد.

از سوی دیگر در یکماه گذشته خوش بینی به رفع تحریم ها تعدیل شد که این امر نیز بر روند افزایش قیمت در بازار اثرگذار بوده است، از رفع تحریم ها به عنوان یکی از عوامل انتظاری در بازار یاد می کنند عاملی که می تواند شکل بازار خودرو را تغییر دهد. تا چندی پیش امید بسیاری نسبت به رفع تحریم ها در بازار به وجود آمده بود و این امر موجب شده بود تا بازارهای مانند خودرو نوسان اندک قیمت داشته باشند و غالب خودروها بدون تغییر در بازار قیمت گذاری شوند، اما این روند در حال حاضر تغییر کرده و اظهار نظرهای که در خصوص لغو تحریم ها مطرح می شود موجب شده تا این امید کمرنگ شود و بازار شکل صعودی به خود گیرد.

قیمت محصولات ایران خودرو در بازار

از جمله محصولات پرتیراژ ایران خودرو می توان به «پژو 206 تیپ 2»، « پژو 206 تیپ 5»، «پژو 206 صندوقدار» ، «سمندLX  » ، «سمند LX با موتورEF7  » و «سمند سورن» اشاره کرد.

رصد بازار خودرو نشان دهنده آن است که در میان محصولات ایران خودرو امروز «سمندLX  » ، «پژو 206 تیپ 5» و «پژو 206 صندوقدار» با افزایش 5 میلیون تومانی بیشترین رشد قیمت را در میان خودروهای پرتیراژ داشته اند.  با این شرایط می توان گفت امروز «سمند LX» در بازار 240 میلیون تومان قیمت خورد.

«پژو 206 تیپ 5» نیز با افزایش 5 میلیون تومانی در بازار 285 میلیون تومان قیمت گذاری شد. «پژو 206 صندوقدار» نیز با این افزایش قیمت در بازار 285 میلیون تومان عرضه شد.

از سوی دیگر امروز «پژو 206 تیپ 2» نیز امروز افزایش 2 میلیون تومانی در بازار داشت و قیمت آن به 250 میلیون تومان رسید. اما «سمند LX با موتورEF7» هم با رشد یک میلیون تومانی در بازار 259 میلیون تومان قیمت خورد.

 در میان خودروهای پرتیراژ ایران «سمند سورن» امروز بدون تغییر قیمت در بازار با قیمت 265 میلیون تومان عرضه شد

قیمت خودرو

افزایش قیمت ها در بازار خودرو شدت گرفت 

افزایش انتظارات تورمی در نتیجه انتشار اخبار برجام منجر به افزایش افسارگسیخته نرخ دلار در روز گذشته شد؛ دلار امروز کمی آرام گرفت و در کانال ۲۵ هزار تومانی ثابت ماند با این وجود تاثیر خود را بر بازار خودرو گذاشت و منجر به رشد افسارگسیخته قیمت ها در این بازار شد.

 افزایش قیمت ها در بازار خودرو در ۲۴ ساعت گذشته شدت بیشتری گرفته است؛ در بین خودروهای پراید مدل ۱۱۱ آن از ۱۴۰ میلیون تومان گذر کرد و امروز با افزایش قیمت ۲ میلیون تومانی به قیمت ۱۴۲ میلیون تومان رسید مدل ۱۳۱ آن نیز در این مدت یک میلیون تومان دیگر گران شده است و به قیمت ۱۲۸ میلیون تومان رسیده است.

خودروهای پژو نیز در ۲۴ ساعت گذشته افزایش قیمت های شدیدی را تجربه کردند؛ پژو ۲۰۶ تیپ ۲ مدل ۱۴۰۰ از ۲۲۵ میلیون تومان در روز گذشته امروز به قیمت ۲۳۰ میلیون تومان رسیده است و مدل ۱۳۹۹ آن نیز از ۲۱۲ میلیون تومان در روز گذشته امروز به قیمت ۲۱۵ میلیون تومان رسیده است و پژو پارس نیز از ۲۳۸ میلیون تومان در روز گذشته امروز به قیمت ۲۴۰ میلیون تومان رسیده است و مدل ۱۴۰۰ این خودرو نیز امروز ۲۵۴ میلیون تومان قیمت دارد.

خودروهای مونتاژ پژو نیز در ۲۴ ساعت گذشته افزایش قیمت های چشمگیری را تجربه کردند؛ خودرو پژو ۲۰۰۸ مدل ۹۸ از ۸۳۰ میلیون تومان در روز گذشته امروز به قیمت ۸۵۰ میلیون تومان رسیده است و مدل ۱۳۹۹ این خودرو نیز در این مدت ۲۵ میلیون تومان گران شده است و در حال حاضر ۹۱۵ میلیون تومان قیمت خورده است.

خودروهای دنا نیز امروز افزایش قیمت های افسارگسیخته ای را تجربه کردند؛ دنا معمولی مدل ۱۴۰۰ از ۳۰۰ میلیون تومان در روز کذشته امروز به قیمت ۳۱۰ میلیون تومان رسیده است و دنا توربو پلاس دنده ای ۱۴۰۰ نیز از ۳۸۵ میلیون تومان در روز گذشته امروز به قیمت ۴۱۰ میلیون تومان رسیده است.

افزایش انتظارات تورمی در نتیجه انتشار اخبار برجام منجر به افزایش افسارگسیخته نرخ دلار در روز گذشته شد؛ دلار امروز کمی آرام گرفت و در کانال ۲۵ هزار تومانی ثابت ماند با این وجود تاثیر خود را بر بازار خودرو گذاشت و منجر به رشد افسارگسیخته قیمت ها در این بازار شد.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied