شمانیوز
شما نیوز

قیمت دلار امروز

قیمت دلار امروز 1 شهریور | جدول قیمت دلار

قیمت دلار امروز به مبلغ 26 هزار و 911 تومان رسید. قیمت دلار و یورو و پوند را در تاریخ دوشنبه 1 شهریورماه را در ادامه مشاهده می کنید.

به گزارش شمانیوز، قیمت دلار که در چند روز گذشته روند کاهشی داشته است. قیمت دلار همیشه برای مردم به خصوص کسانی که با دلار معاملات کاری خود را انجام می دهند. قیمت دلار امروز به مبلغ 26 هزار و 911 تومان رسید. قیمت دلار و یورو و پوند را در تاریخ دوشنبه 1 شهریورماه را در ادامه مشاهده می کنید.

در صرافی های مجاز ارز آزاد امروز هر دلار آمریکا به مبلغ ۲۶ هزار و ۹۱۱ تومان، هر اسکناس یورو به قیمت ۳۰ هزار و ۵۰۹ تومان و هر پوند انگلیس به مبلغ ۳۶ هزار و ۹۰۳ تومان خرید و فروش شد.(دوشنبه یکم شهریور هزار و چهارصد)

همچنین در صرافی های ارز آزاد امروز هر لیر ترکیه به مبلغ ۳ هزار و ۱۷۰ تومان، هر درهم امارات به مبلغ ۷ هزار و ۳۲۵ تومان، هر یوان چین به مبلغ ۴ هزار و ۱۵۵ تومان، هر دلار کانادا به قیمت ۲۱ هزار و ۸۰ تومان، هر ریال قطر به مبلغ ۷ هزار و ۵۲۰ تومان، هر دینار عراق به مبلغ ۲۰ تومان و هر دلار استرالیا به قیمت ۱۹ هزار و ۴۰۰ تومان خرید و فروش شد.(دوشنبه یک شهریور هزارو چهارصد)

قیمت دلار

قیمت طلا و سکه در بازار 1 شهریور

نرخ سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در بازار با قیمت یازده میلیون و ۸۱۴ هزار تومان،سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم به قیمت یازده میلیون و ۲۴۸ هزار تومان، نیم سکه با قیمت شش میلیون و ۱۰۰ هزار تومان، ربع سکه با قیمت سه میلیون و ۹۰۰ هزار تومان و سکه گرمی نیز با قیمت دو میلیون و ۳۵۰ هزار تومان خرید و فروش شد.(دوشنبه یکم شهریور هزار و چهارصد)

همچنین قیمت هر اونس طلا در بازارهای جهانی به یک هزار و ۷۸۱ دلار، قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار به یک میلیون و ۱۴۶ هزار تومان و قیمت هر مثقال طلا به چهار میلیون و ۹۶۷ هزار تومان رسید.(دوشنبه یک شهریور هزارو چهارصد)

قیمت دلار

سیگنال‌های متناقض برای طلا

به نظر برخی تحلیل‌گران، چشم‌انداز طلا در بلندمدت مثبت به نظر می‌رسد. کریگ ارلام، تحلیل‌گر اوآندا در مصاحبه با رویترز گفت که تقاضای خریداران برای طلا دوباره شدت گرفته است و این نتیجه وضعیت نسبتا امن این فلز است. او اعلام کرد که فشار نزولی بر طلا در میان‌مدت باقی خواهد ماند، اما این نمی‌تواند روند بلندمدت صعودی آن را تار کند. با این حال اما برخی دیگر از تحلیل‌گران معتقدند که طلای جهانی دستخوش تاثیر از نیروهای مختلفی شده است. همین امر موجب شده برخی از تحلیل‌‌گران تصویر روشنی از آینده طلا را پیش‌بینی نکنند. این اتفاق در نظرسنجی اخیر سایت کیتکو به وضوح قابل مشاهده است.

در نظرسنجی اخیر این سایت که برای پیش‌بینی روند طلا در هفته کاری پیش‌رو برگزار شد، ۱۵ تحلیلگر وال‌استریت در این نظرسنجی شرکت کردند و در میان این شرکت‌کنندگان، ۴۷ درصد انتظار افزایش قیمت طلا را داشتند. تحلیلگرانی که انتظارات نزولی و خنثی داشتند، مساوی بودند و هر دو سناریو چهار یا ۲۷ درصد رای به دست آورد. در همین حال، در میان ۹۳۰ تحلیل‌گر غیرحرفه‌ای که در این نظرسنجی شرکت کردند، ۴۶ درصد افزایش قیمت را برای طلا پیش‌بینی می‌کردند و ۳۶ درصد انتظارات نزولی برای طلا داشتند. این نشان از افزایش احساسات منفی در بازار طلا دارد. همچنین کاهش میزان مطالبات مزایای بیکاری در ایالات متحده و رسیدن به کمترین میزان در ۱۷ ماه گذشته، نشان می‌دهد گزارش بعدی اشتغال با رشدی قابل‌توجه همراه خواهد بود که می‌تواند فشار نزولی مضاعفی را بر طلا وارد کند. گزارش‌های سه ماهه دوم تولید ناخالص داخلی آمریکا، شاخص مخارج مصرفی خانوار و شاخص‌های درآمدی که در هفته آتی منتشر خواهد شد نیز می‌تواند برخی دیگر از نیروهای موثر بر روند آتی طلا باشد.

روند صعودی بازار طلا و سکه تا قبل از تعطیلات کرونایی منجر به رشد نرخ سکه‌های طرح جدید تا نزدیکی مرز ۱۲ میلیون تومانی شد. توقف معاملات در بازارهای داخلی از ۲۵ تا۳۰ مرداد ماه سبب عدم‌واکنش این فلز گرانبها به تغییرات اونس طلا جهانی شد و آنچه باعث جهش قوی سکه به سطوح جدید شده تغییرات ناشی از سیر صعودی دلار و سطوح جدید آن است. به این ترتیب هر قطعه از سکه امامی در معاملات روز یکشنبه هفته گذشته به ۱۱ میلیون و ۹۳۰ هزار تومان رسید و رشد بیش از ۳ درصدی را در کارنامه هفتگی به ثبت رساند. با وجود اینکه چنین شرایطی سبب کاهش حباب سکه شده، اما قطعات کوچک‌تر مسکوکات طلا به دلیل بالا بودن تقاضا برای خرید و عرضه اندک از ریسک بالاتری برخوردار هستند.

طلا از صعود بازماند

اونس طلا در معاملات هفته گذشته شاهد ریسک‌گریزی شدیدی از سوی سرمایه‌گذاران بود. با این حال ارزش فلزات گرانبها با تقویت شاخص دلار آمریکا و کاهش قیمت نفت خام نسبت به روزهای پایانی هفته گذشته عقب‌نشینی داشت. به این ترتیب طلا در پایان معاملات روز جمعه در حالی تثبیت شد که تقویت ارزش دلار موج خرید طلا که به وسیله بحران کرونای دلتا به وجود آمده بود را خنثی کرد. بر این اساس بهای هر اونس در سطح ۱۷۸۱ دلار بسته شد، اما رشد چشمگیری در مقیاس هفتگی نداشت. بازار طلا تحت‌تاثیر عوامل مختلفی قرار دارد زیرا اقتصاد جهانی با رشد تورم و کندی روند احیا بر اثر پاندمی کووید-۱۹ روبه‌روست. همزمان سرمایه‌گذاران تلاش می‌کنند گام بعدی بانک مرکزی آمریکا و تاثیر آن بر بازده اوراق قرضه و دلار آمریکا را ارزیابی کنند.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied