`
شمانیوز
شما نیوز

هواشناسی

ارز فی

هشدار هواشناسی | از فردا بارندگی شدید در برخی استانها

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی روزهای سه شنبه و چهارشنبه در سواحل دریای خزر کاهش ۵ تا ۱۰ درجه، در استان اردبیل کاهش ۶ تا ۱۲ درجه، دامنه‌های جنوبی البرز ۴ تا ۸ درجه و شمال شرق ۵ تا ۱۲ درجه‌ای دما پیش بینی شده است.

به گزارش شمانیوز: سازمان هواشناسی با هشدار نسبت به افزایش آلودگی هوا در ۵ استان از آغاز بارش برف و باران و کاهش تا ۱۲ درجه‌ای دما در برخی استان‌ها طی روز سه شنبه خبر داد.

بر اساس تحلیل نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی طی ۲ روز آینده برای شهرهای صنعتی و پرجمعیت تهران، اصفهان، اراک و مشهد افزایش آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا پیش بینی شده است. بعدازظهر دوشنبه در برخی مناطق از استان‌های کرمانشاه، کردستان، زنجان، همدان و لرستان بارش پراکنده گاهی وزش باد روی می‌دهد.

روز سه شنبه با ورود سامانه بارشی در غرب، جنوب غرب، مناطق مرکزی کشور از جمله استان‌های اصفهان و یزد، شمال شرق، استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز، سواحل دریای خزر، اردبیل و برخی مناطق استان آذربایجان شرقی با رش باران، وزش باد و گاهی رعدوبرق پیش بینی شده است. در مناطق سردسیر و مرتفع این مناطق بارش‌ها به شکل برف است.

روز چهارشنبه فعالیت سامانه بارشی در مرکز، شرق، شمال شرق، شرق سواحل دریای خزر، زاگرس مرکزی شامل استان‌های چهارمحال و بختیاری، لرستان، غرب و جنوب غرب اصفهان است و به تدریج سامانه بارشی اواخر وقت چهارشنبه از کشور خارج می‌شود. پنجشنبه در بیشتر مناطق کشور جو آرام و آسمانی آفتابی پیش بینی شده است.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی روزهای سه شنبه و چهارشنبه در سواحل دریای خزر کاهش ۵ تا ۱۰ درجه، در استان اردبیل کاهش ۶ تا ۱۲ درجه، دامنه‌های جنوبی البرز ۴ تا ۸ درجه و شمال شرق ۵ تا ۱۲ درجه‌ای دما پیش بینی شده است.توصیف سامانه: پایداری هوا

 

زمان شروع: یکشنبه ۱۴۰۰/۰۸/۲۳

زمان پایان: دوشنبه ۱۴۰۰/۰۸/۲۴

نوع مخاطره: افزایش شاخص آلودگی و کاهش کیفیت هوا

منطقه اثر:

یکشنبه ۱۴۰۰/۰۸/۲۳: اراک، اصفهان، تهران و کرج.

دوشنبه ۱۴۰۰/۰۸/۲۴: اراک، تهران، کرج، اصفهان و مشهد

اثر مخاطره: کاهش کیفیت هوا تا حد ناسالم برای گروه‌های حساس و در صورت عدم کنترل منابع آلاینده (ثابت و متحرک) ممکن است کیفیت هوا در بعضی ساعات تا حد ناسالم برای تمام گروه‌ها، به‌ویژه در مناطق صنعتی و پرتردد کاهش یابد.

توصیه: اجتناب از رفت و آمدهای غیر ضروری به مراکز شهرها برای افراد سالمند و خردسال و بویژه افراد با سابقه بیماری قلبی و ریوی، اجتناب از فعالیت‌های ورزشی در سطح شهر، مدیریت بهینه در استفاده از سوخت و زمان فعالیت واحدهای صنعتی

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

  • دشتی

    عالی

  • ناشناس

    فکرنکنم.