شمانیوز
شما نیوز

ایران خودرو/

سهم ۵۳ درصدی ایران خودرو در بازار خودرو‌های سواری کشور

بررسی آمار منتشر شده توسط دفتر صنایع حمل و نقل وزارت صمت درباره تولید خودروی سواری در کشور حکایت از پیشگام بودن گروه صنعتی ایران خودرو دارد.

به گزارش شمانیوز و به نقل از گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان،  هر چند که خودروسازان داخلی نتوانستند اهداف کلی وزارت صمت را به صورت کامل محقق کنند، اما آبی‌پوشان توانستند با تولید ۱۸۶ هزار و ۶۷۷ دستگاه خودروی سواری و نزدیک به برنامه‌های پیش بینی شده گام بردارند، این در حالی است که دومین خودروساز بزرگ کشور و زیرمجموعه هایش از جمله پارس خودرو، توانسته در همین مدت کمی بیش از ۱۵۰ هزار دستگاه خودرو تولید کند.

در مجموع در پنج ماهه نخست امسال تعداد ۳۵۴ هزار و ۵۴۱ دستگاه خودرو سواری به تولید رسیده که گروه صنعتی ایران خودرو با تولید حدود ۱۸۷ هزار دستگاه، سهم ۵۳ درصدی در بازار خودرو‌های سواری را از آن خود کرده است.

صدرنشین جدول تولید خودروی کشور، توانسته در 5 ماهه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته تعداد صدور سند و تحویل خودرو به مشتریان را نیز حدود ۱۳ درصد بهبود دهد. در این بازه زمانی گروه صنعتی ایران خودرو تعداد ۱۶۲ هزار و ۱۳۸ دستگاه خودرو تحویل مشتریان داده است.

در همین حال تعهدات معوق این خودروساز نیز به حداقل ممکن رسیده است.

سهم ۵۳ درصدی ایران خودرو در بازار خودرو‌های سواری کشور

سهم ۵۳ درصدی ایران خودرو در بازار خودرو‌های سواری کشور

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied