شمانیوز
شما نیوز

سریال گاندو

قطع بودجه صدا و سیما به خاطر پخش سریال گاندو + سند

تهیه کننده گاندو: دولت روحانی به خاطر پخش گاندو در زمان فصل یک، بودجه صداو‌سیما را قطع کرد!

به گزارش شمانیوز: تهیه کننده سریال گاندو گفت دولت روحانی به خاطر پخش سریال گاندو در زمان فصل یک بودجه صداو‌سیما را قطع کرد.

زمان ساخت سریال گاندو ۳ ( فصل سوم گاندو )

شایان ذکر است هنوز در خصوص زمان ساخت سریال گاندو ۳ اطلاعاتی در دسترس نیست ولی عموم مخاطبین در فضای مجازی خواستار ساخته شدن بخش سه این سریال جذاب و دیدنی شدند.

دکتر محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز در خصوص ساخت قسمت سوم سریال گاندو توییتی را منتشر کرد.

سریال گاندوتوییت دکتر محسن رضایی نشان می دهد بعضی از مقامات مسئول از همین الان نگران ساخت سریال گاندو ۳ هستند.
 
حال با این تفاسیر باید دید ساخت بخش سوم سریال گاندو انجام خواهد شد یا خیر؟ سریالی که بعد از سال ها هم حقایق و پشت پرده های بسیاری از مسائل را نشان داده است و هم به نشان دادن زحمات و تلاش های سربازان گمنام امام زمان (عج) جهت دفاع از امنیت کشور پرداخته است.
 
گاندو ۱
 
نام مجموعه تلویزیونی محصول گروه فیلم و سریال شبکه سه تلویزیون جمهوری اسلامی ایران (صدا و سیما) سریالی اجتماعی، اکشن و امنیتی است که نخستین قسمت آن در ۱۵ خرداد ۱۳۹۸ از شبکه سه تلویزیون ایران با کارگردانی جواد افشار و نویسندگی آرش قادری پخش شد و در ۱۵ تیر ۹۸ به پایان رسید. فصل دوم این مجموعه تلویزیونی با نام گاندو ۲ از ۳۰ اسفند ۱۳۹۹ در ۱۳ قسمت از شبکه سه پخش شد. فصل دوم این مجموعه‌ به دلیل ژانر سیاسی که داشت، با اعتراض برخی از مسئولین دولت متوقف شد و ادامه آن بعد از انتخابات ۱۴۰۰ پخش شد.
 
مجموعه گاندو به کارگردانی جواد افشار با حضور تعدادی از بازیگران اصلی از ۱۹ شهریور ماه کلید خورد. این در حالی است که علاوه بر تهران، در شهر استانبول کشور ترکیه نیز تصویربرداری سریال ادامه داشت و گروه‌هایی ساخت برخی دکورها را در تهران ادامه دادند. تصویربرداری مجموعه گاندو در فروردین ماه در کشور چین به پایان رسیده بود.
 
کارگردان مجموعه «گاندو» دربارهٔ بودجه این سریال گفت: من پیش‌تر سریال «آنام» را با بودجه دولت ساختم اما کل بودجه سریال «گاندو» را سازمان صدا و سیما پرداخت کرده‌است. وقتی سریال آنام را کار کردیم، پراید بیست میلیون بود. اما حالا بودجه سریال «گاندو» تنها سی درصد بیشتر از آن سریال است و فکر نمی‌کنم بیشتر از هفت میلیارد بوده باشد.
 
داستان
 
سریال «گاندو» یک مجموعه امنیتی است و فیلمنامه آن بر اساس مستندات و وقایع تاریخی و کشف جاسوس‌های داخل و خارج از ایران است و همچنین به موضوع آقازاده‌ها نیز اشاره‌هایی می‌کند. در مجموعه گاندو تمامی اسامی افراد و اشخاص حقیقی در آن عوض شده‌است. به‌طور مثال بخشی در سریال در ارتباط با جیسون رضاییان است که ایران رضائیان را به همراه همسرش (یگانه صالحی) در ۳۱ مرداد ۱۳۹۳ به اتهام جاسوسی از طرف سیا دستگیر کرد که در این مجموعه با نام مایکل هاشمیان شناخته می‌شود.
 
شایعهٔ تخیلی بودن داستان
 
طی نشست مطبوعاتی سریال «گاندو»، آرش قادری نویسنده این سریال دربارهٔ این موضوع که ۸۰ درصد متن واقعی نیست، اظهار کرد: تیتری که از مصاحبه من منتشر شد واقعی نبود. ما کارمان بر اساس یک پرونده واقعی بود، اما برای درام و قصهٔ مجموعه نیاز به داستان داشتیم. در پرونده جیسون رضاییان همه اتفاقاتی که شاهد بودید موبه‌مو رقم خورده‌است. ما چند پرونده واقعی داشتیم که باید آن‌ها را با رابط و قصه به هم مرتبط می‌کردیم.
 
البته مجتبی امینی، تهیه کننده این سریال در توییتی نسبت به ادعای جواد ظریف که این سریال را دروغ خوانده بود، اظهار داشت: «‌سریال گاندو «دروغ» نبوده و نیست. "گاندو" صدای در گلو مانده مردم است نمایش«خیانت» و «فریبکاری» آمریکا و انگلیس است، دروغ، تضمین امضای جان کری بود. دروغ، وعده های آمریکا و انگلیس برای برداشته شدن همه تحریم‌ها بود. دروغ، وعده رونق اقتصادی است، که نتیجه آن کوچک شدن سفره مردم بوده است. ‌گاندو بر اساس اسناد واقعی ساخته شده... اسناد و مدارکی که پشتوانه پژوهشی نگارش فیلم نامه بوده را، در فیلم مستندی در اختیار مردم قرار خواهیم داد.» 
آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

  • محمد

    به خاطراینکه این فیلم واقعیت رومیگه

  • محمد احسان فلاح

    گاندو ۳ رودور بیاد

  • معلم

    فیلم کلا راست میگویند تخیلی و دروغ است