شمانیوز
شما نیوز

مدیرعامل بانک مسکن خبر داد؛

افزایش سقف تسهیلات مسکن جوانان در تهران

مدیرعامل بانک مسکن گفت:سقف تسهیلات مسکن جوانان در تهران به یک میلیارد تومان افزایش پیدا کرد.

به گزارش شمانیوز، محمود شایان مدیرعامل بانک مسکن، با اعلام جزییات مصوبه شورای پول و اعتبار که در پی پیشنهاد بانک مسکن و موافقت بانک مرکزی به تصویب رسیده است گفت: سقف تسهیلات از محل حساب پس انداز مسکن جوانان در تهران به یک میلیارد تومان ، شهرهای بزرگ به 850 میلیون تومان و در سایر شهرها به 700 میلیون تومان افزایش پیدا کرد.


بیشتربخوانید:قیمت وام مسکن کم شد | زیر و بم اوراق تسهیلات مسکن


 

محمود شایان با بیان اینکه سقف جدید تسهیلات مسکن جوانان از همین امروز به کلیه شعب بانک مسکن در سراسر کشور ابلاغ شده و قابل اجرا است افزود: این تصمیم با هدف تامین آتیه فرزندان کشور در حوزه مسکن اتخاذ شده است تا دغدغه ی خانواده ها برای مسکن فرزندانشان از مسیر پس انداز تحقق پیدا کند.

شایان در عین حال از پیگیری طرح افزایش سقف تسهیلات اوراق مسکن نیز خبر داد.

بانک مسکن

وی در ادامه به وضعیت تامین مالی پروژه های طرح مسکن اقدام ملی اشاره کرد و گفت: تا کنون بیش از 240 هزار نفر از متقاضیان واجد شرایط و تایید صلاحیت شده تا مبلغ 40 میلیون تومان آورده نقدی تعیین شده را به حساب خود نزد بانک مسکن واریز کرده اند که مجموع این رقم بیش از 8 هزار و 600 میلیارد تومان است. بانک مسکن با توجه به روند پیشرفت پروژه های مسکن ملی تا کنون بیش از 2 هزار و 400 میلیارد ریال از این مبالغ آورده نقدی متقاضیان را به پروژه های ساختمانی تزریق کرده است.

منبع: پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied