شمانیوز
شما نیوز

شهریه مدارس

جهت مشاهده شهریه مدارس اینجا کلیک کنید

سعید صالح، مدیرکل مدارس غیر دولتی از اعلام شهریه مصوب مدارس غیردولتی در سامانه آموزش و پرورش خبر داد.

به گزارش شمانیوز، سعید صالح، مدیرکل مدارس غیر دولتی از اعلام شهریه مصوب مدارس غیردولتی در سامانه آموزش و پرورش خبر داد.

سعید صالح به خبرگزاری صدا وسیما، گفت: خانواده‌ها و دانش آموزان می‌توانند شهریه هر مدرسه غیر دولتی را در سامانه mosharekatha.ir در قسمت استعلام شهریه مشاهده کنند.

صالح افزود: این شهریه اعلامی شهریه ثابت و فوق برنامه مصوب هر مدرسه در آموزش مجازی یا حضوری است و دریافت وجه بیش از این مبلغ، قانونی نیست.

وی تاکید کرد: خانواده‌هایی که بیش از نرخ مصوب پرداخت کرده اند می‌توانند با ورود به سامانه شکایت خود را ثبت کرده یا با تلفن ۴۳۱۷ تماس بگیرند.

مدیرکل مدارس غیر دولتی وزارت آموزش و‌پرورش ادامه داد: شهریه اعلامی به طور میانگین۳۲ درصد نسبت به سال گذشته افزایش دارد که براساس نرخ تورم سالانه محاسبه شده است.

صالح بیان داشت: شهریه ۱۷ هزار و ۲۰۰ مدرسه روی سامانه قرارگرفته است و مدارسی که شهریه آنها روی سامانه قرار نگرفته مدارسی هستند که نسبت به شهریه اعلامی آموزش و پرورش اعتراض داشته یا تکلیف خود را برای سال تحصیلی سال آینده مشخص نکرده اند.

وی افزود: پوستر نرخ شهریه مصوب به همه مدارس غیر دولتی ارسال شده و موسسان مدارس موظفند که این پوستر را در معرض دید خانواده‌ها قرار دهند.

به گفته مدیرکل مدارس غیر دولتی، خانواده‌هایی که تا اول مهر وشروع سال تحصیلی قصد جابجایی مدرسه فرزند خود را دارند می‌توانند ۹۵ درصد شهریه پرداختی را از موسسان مدرسه پس بگیرند.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied