شمانیوز
شما نیوز

واکسیناسیون | واکسیناسیون گسترده

برداشته شدن محدودیت سنی واکسیناسیون در تهران | جزئیات واکسیناسیون

وزیر بهداشت درباره واکسیناسیون توضیحاتی را داد در زیر جزئیات آن را میخوانید.

به گزارش شمانیوز، وزیر بهداشت در اظهاراتش درباره واکسیناسیون گسترده گفت: محدودیت سنی واکسینه شدن افراد در سه استان برداشته شد.

به دستور بهرام عین الهی، وزیر بهداشت از امروز افراد ۱۸ سال به بالا ساکن استان‌های قم، کرمانشاه و همدان که در این استان‌ها داری پرونده بهداشت هستند می‌توانند با مراجعه به سامانه نوبت‌دهی salamat.gov.ir زمان و محل تزریق واکسن را انتخاب کنند.

افراد فاقد پرونده بهداشت در این استان‌ها می‌توانند با مراجعه به نزدیکترین پایگاه بهداشت تشکیل پرونده دهند و چند ساعت بعد برای دریافت واکسن ثبت‌نام کنند.

داشتن نوبت از سامانه نوبت‌دهی واکسن الزامی است و افراد تحت هیچ شرایطی بدون نوبت به پایگاه‌های واکسیناسیون مراجعه نکنند.در طول این هفته و با تامین واکسن، محدودیت سنی برای استان‌های بیشتری برداشته خواهد شد.

واکسیناسیون

واکسیناسیون افراد بالای ۱۸ سال در استان تهران آغاز شد

انوشیروان محسنی بندپی اظهار داشت: در ۲ هفته اخیر آمادگی از سوی استانداری تهران و دانشگاه‌های علوم پزشکی استان اعلام و تمهیداتی در زمینه افزایش واکسیناسیون و مراکز تجمیعی انجام شد.

وی با بیان اینکه کمبودی در زمینه تامین واکسن در استان تهران وجود ندارد افزود: تا روز گذشته هفت میلیون و ۷۰۰ هزار دُز واکسن شامل پنج میلیون و ۴۰۰ هزار دُز اول و ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار دُز دوم در استان تزریق شده است.

استاندار تهران ادامه داد: ۱۰ میلیون و ۶۸۲ هزار نفر جمعیت بالای ۱۸ سال در این استان داریم و در مدت ۲ هفته این افراد بر علیه ویروس کرونا واکسینه می شوند.

به گفته وی، شرکت‌هایی مثل ایران‌خودرو و سایپا اعلام آمادگی کردند که روزانه ۱۰ هزار دُز واکسن به افرادی غیر از جامعه هدف خودشان تزریق کنند.

وی ادامه داد: از سوی دیگر مراکز شبانه روزی در تهران افزایش یافته و مشکلی در زمینه تامین واکسن و مراکز واکسیناسیون در تهران و سایر شهرستان ها نداریم.

محسنی بندپی تاکید کرد: شهرداری تهران ظرفیت خوبی در زمینه مراکز واکسیناسیون ایجاد کرده است که از ظرفیت این نهاد نیز در اجرای نهضت بزرگ واکسیناسیون استفاده می شود.

وی در خصوص وضعیت تزریق واکسن به دانش‌آموزان گفت: معاون بهداشتی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرده است که واکسن سینوفارم و برکت برای دانش‌آموزان تزریق می شود و زمینه اجرایی شدن این دستورالعمل فراهم شده است.

استاندار تهران خاطرنشان کرد: برای اجرای هرچه بهتر طرح واکسیناسیون افراد بالای ۱۸ سال، وزارت بهداشت، هلال احمر، تامین اجتماعی، سپاه، بسیج و شهرداری ها پای کار هستند و طبق برنامه ریزی انجام شده در مدت ۲ هفته فرایند واکسیناسیون اجرا می شود.

وی در خصوص بازگشایی مدارس نیز گفت: برای سلامت مردم تا به امروز هیچ تصمیم غیر علمی گرفته نشده است و در این زمینه شتاب زده عمل نمی کنیم.

محسنی بندپی اضافه کرد: در مصوبه جلسه روز گذشته ستاد مقابله کرونا، آموزش و پرورش باید در زمینه استانداردسازی سرویس های بهداشتی مدارس تا قبل از بازگشایی باید اقداماتی انجام دهد.

واکسیناسیون

آغاز واکسیناسیون کووید- ۱۹ کارکنان شرکت آلومینیوم ایران

دنیای‌اقتصاد - اراک- محمدرضا اکبری‌اصل : با توجه به اهمیت واکسیناسیون عمومی اقشار مختلف مردم و به ویژه کارکنان مراکز بزرگ تولیدی و صنعتی در کنترل و مهار بیماری کرونا با پیگیری امور ایمنی، بهداشت، محیط‌زیست و انرژی ایرالکو (HSEE)، مرحله نخست تزریق واکسن کووید-۱۹، ویژه کارکنان شرکت آلومینیوم ایران در محل سالن ورزشی امام خمینی (ره) این شرکت در قالب پنج تیم آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی و صنعتی شرکت آلومینیوم ایران، این اقدام پس از نامه‌نگاری با دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی اراک در اواخر تیر سال‌جاری و همکاری و هماهنگی مرکز بهداشت شهرستان اراک مورد موافقت قرار گرفت. بر اساس این خبر، ایرالکو از ابتدای شیوع این بیماری توانست دو مقوله سلامت و تولید را در کنار یکدیگر قرار دهد و علاوه بر اهتمام ویژه به تولید با صددرصد ظرفیت، توجه ویژه‌ای به سلامت کارکنان خود داشته باشد. 

اقدامات متنوع و فعالیت‌های گسترده بهداشتی همچون توزیع مستمر ماسک و مواد ضدعفونی‌کننده بین کارکنان، شست‌وشو و ضدعفونی کردن اماکن عمومی و دفاتر و کارگاه‌های مختلف شرکت و وسایل نقلیه، تعطیلی سالن‌های ورزشی، توزیع غذا در واحدها و کارگاه‌های مختلف، اطلاع‌رسانی به کارکنان در خصوص اقدامات لازم برای رعایت نکات بهداشت فردی و بهداشت عمومی، تعطیلی مراکز اقامتی و رفاهی و مهمانسرای شرکت در همین زمینه صورت گرفت.

همچنین شرکت آلومینیوم ایران در برنامه‌های پیشگیری و مقابله با کرونا در اراک و استان هم مشارکت فعال و گسترده داشته است که از آن جمله می‌توان به اختصاص کمک ۲۰میلیارد ریالی به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان مرکزی اشاره کرد.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied