شمانیوز
شما نیوز

معاون رئیس جمهور سورینام

خلافکار 60 ساله مسن‌ترین فوتبالیست جهان

معاون خلافکار رئیس جمهور کشور سورینام وارد دنیای فوتبال شد.

به گزارش شمانیوزمعاون رئیس جمهور سورینام در سن 60 سالگی و پس از تجربه تمامی اتفتقات دنیا اولین بازی فوتبال خود را در فوتبال انجام داد. در چارچوب مسابقات دور دوم لیگ کونکاکاف برونسویک برای تیم «اینتر موئنگوتاپو» وارد زمین شد و به مسن‌ترین بازیکنی بدل شد که در یک رقابت رسمی کونکاکاف بازی کرده است.

در دور دوم لیگ کونکاکاف( مسابقات قهرمانی در قاره آمریکای شمالی)، رونی برونسوایک در سن 61 سالگی یک رکورد تاریخی به ثبت رساند. او که مالک باشگاه اینتر موئنگوتاپو است، شب گذشته با بازوبند کاپیتانی مقابل المپیای هندوراس قرار گرفت و در کنار پسرش 53 دقیقه در این تیم بازی کرد.

به نقل از مارکا، این سیاست مدار گرچه نتوانست مانع باخت 6 بر صفر تیمش شود ولی تصویری مهم از خودش به ثبت رساند. او در بازی برگشت مقابل المپیای هندوراس حضور ندارد زیرا نمی‌تواند کشور سورینام را ترک کند.

معاون رئیس جمهور سورینام

معاون رئیس جمهور به دلیل قاچاق مواد مخدر از سوی پلیس اینترپل مجبور به ماندن در کشور سورینام است. او 50 فرزند دارد و در جوانی به یک بانک هم دستبرد زده است.

برونسویک که مالک این باشگاه است و ریاست آن را نیز برعهده دارد در این بازی بازوبند کاپیتانی تیمش را نیز بر بازو بست و تا دقیقه 54 در زمین حضور داشت. با این حال تیم این سیاستمدار نتوانست در این بازی به پیروزی برسد و در نهایت با نتیجه 0-6 برابر المپیا شکست خورد.

برونسویک در جولای 2020 به عنوان معاون اول رییس جمهور سورینام انتخاب شد و پیش از آن نیز به عنوان یکی از چهره‌های کلیدی سیاسی این کشور شناخته می‌شد. او رهبر شورشیانی بود که ارتش نجات‌بخش سورینام را تشکیل دادند و در سال 1985 بر ای حقوق نسل آفریقایی مبارزه می‌کرد. او یکی از حاضران در جنگ داخلی این کشور بود که از سال 1986 تا 1992  به طول انجامید و از آن زمان نیز در عرصه سیاست کشور فعال ماند.

پس از پایان جنگ بود که هلند این مرد را به قاچاق مواد مخدر متهم کرد و او در سال 1992 در دادگاه غیابی مجرم شناخته شد. برونسویک که مالک باشگاه اینتر مونگوتاپو است، به ساخت ورزشگاه این باشگاه که به افتخار خودش نامگذاری شده نیز کمک بسیاری کرده است. او در سال 2005 متهم شد که در جریان یک مسابقه، بازیکنی را با اسلحه تهدید کرده اما به دلیل نبود شواهد هیچ تنبیهی برای او در نظر گرفته نشد. اما در سال 2012 به دلیل توهین لفظی به داور محروم شد.

حضور برونسویک در این بازی باعث شد که لقب مسن‌ترین بازیکن حاضر در مسابقات کونکاکاف به او تعلق بگیرد. با این حال او نمی‌تواند تیمش را در بازی برگشت برابر رقیب هندوراسی همراهی کند چرا که با توجه به حکمی که به واسطه جرم قاچاق مواد مخدر دریافت کرده، اجازه خروج از مرزهای سورینام را ندارد.

اما این تنها نکته عجیب در کارنامه معاون اول رییس جمهور سورینام نیست چرا که گفته می‌شود او پدر 50 فرزند است، در نوجوانی اقدام به سرقت از بانک کرده و حالا یک معدن طلا نیز جز اموالش به حساب می‌‎آید.

معاون رئیس جمهور سورینام

سورینام کجاست

سورینام (به هلندی: Suriname) با نام رسمی جمهوری سورینام (به هلندی: Republik Suriname) کشوری در شمال آمریکای جنوبی است. پایتخت آن پاراماریبو است. جمعیت سورینام ۵۹۰٬۰۰۰ و مساحت آن ۱۶۳٬۸۲۱ کلیومتر مربع است. سورینام از سوی شرق با گویان فرانسه و از سوی غرب با گویان و از جنوب با برزیل هم‌مرز است. سورینام در منطقه کارائیب قرار دارد و شمال آن اقیانوس اطلس قرار دارد.

نام این کشور در فرهنگ‌های لغت اروپایی به صورت سِرانان تونگو سرانان هم آمده. سورینام در گذشته از مستعمرات امپراتوری هلند بود و به نام گویان هلند معروف بود.

تاریخ سورینام

بومیان آمریکایی از قبیله‌های آراواک و کاریب اولین کسانی بودند که سه هزار سال قبل از میلاد در سورینام سکنی گزیدند. در قرن هفدهم میلادی، استعمارگران انگلیسی و هلندی تلاش‌های زیادی برای مستعمره کردن سورینام انجام دادند که سرانجام هلند، کنترل پایدار را بدست آورد. هلند و در نتیجه سورینام، سیستم کارگر برده‌ای داشتند که اکثر این برده‌ها از نژاد آفریقایی بودند. با این برده‌ها بدرفتاری زیادی می‌شد که باعث شد برده‌های زیادی به جنگل فرار کنند. این مارون‌ها (که «ژوکاس» یا «باکابوسی ننگر» نیز نامیده می‌شدند) اغلب برمی‌گشتند و به مزارع حمله می‌کردند. نظام کارگری – برده‌ای در سال ۱۸۶۳ برانداخته شد تا هلند، آخرین کشور اروپایی باشد که اینکار را انجام داده‌است. هرچند، برده‌ها تا سال ۱۸۷۳ آزاد نشده بودند. پس از آن، کارگران از کشور هند شرقی هلند (اندونزی) برای کار به این کشور می‌آمدند. در سال ۱۹۵۴ سورینام صاحب دولت شد، هرچند امور دفاعی و روابط خارجی در کنترل هلند بود. در سال ۱۹۷۳ دولت محلی به رهبری NPK (حزبی از نژادهای مختلف) شروع به مذاکره با دولت هلند دربارهٔ استقلال کرد و در تاریخ ۲۵ نوامبر ۱۹۷۵ به استقلال رسید. اولین رئیس‌جمهور این کشور ژوهان فریر بود و نخست‌وزیر او هنک آرون (رهبر حزب ملی سورینام) بود. تقریباً یک سوم از جمعیت به علت ترس از عدم توانایی کشور جدید در ادارهٔ امور، به هلند مهاجرت کردند. تعدادی کودتای نظامی در سال ۱۹۸۰ باعث کدورت روابط بین هلند و سورینام شد، ولی انتخابات برگزار شد و قانون اساسی جدید در سال ۱۹۸۷ نوشته شد. کودتایی در سال ۱۹۹۰ مجدداً نظم را به هم زد ولی انتخابات در سال ۱۹۹۱ دوباره برگزار شد. با روی کار آمدن دموکراسی، هلند نیز کمک‌های خود را از سرگرفت. از سال ۱۹۹۰، ائتلاف چهار حزبهٔ نیوفرانت به رهبری رونالد وشیان دولت را در اختیار داشته‌اند. در سال‌های اخیر، توسعهٔ اقتصادی یکی از اصلی‌ترین مسائل دولت سورینام بوده‌است.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied