شمانیوز
شما نیوز

نمایشگاه اکسپو

همه چیز در مورد نمایشگاه اکسپوی دبی | تیزر نمایشگاه اکسپو

چند روزی به آغاز نمایشگاه اکسپو ۲۰۲۰ دبی باقی مانده و هر لحظه به حقایق جالب و پنهان این نمایشگاه افزوده می شود. بیش از ۱۹۲ کشور در اکسپو دبی غرفه دارند و ایران نیز در این رویداد با غرفه اختصاصی میزبان بازدیدکنندگان است.

به گزارش شمانیوز، چند روزی به  آغاز نمایشگاه اکسپو ۲۰۲۰ دبی باقی مانده و هر لحظه به حقایق جالب و پنهان این نمایشگاه افزوده می شود. بیش از ۱۹۲ کشور در اکسپو دبی غرفه دارند و ایران نیز در این رویداد با غرفه اختصاصی میزبان بازدیدکنندگان است.

اکسپو ۲۰۲۰ دبی محلی برای رسیدن به آینده است. بهترین متخصصان، هنرمندان و کارشناسان از کشورهای مختلف در این نمایشگاه حضور دارند تا راهکارهای خود را برای بهتر شدن آینده ارایه دهند.در این میان، حقایقی که در پس اکسپوی دبی پنهان است بر جذابیت آن می افزاید. در ادامه با ۱۰ حقیقت جالب درباره اکسپوی دبی آشنا می شویم.

۱- بیش از ۱۰۰ ربات انسان نمای چینی در این نمایشگاه کار نظارت بر بازدیدکنندگان و همچنین تحویل غذا را انجام می دهند.

۲- بیش از ۳۰ هزار کارمند به صورت داوطلبانه در این نمایشگاه به انجام امور می پردازند.

۳- اپتی، رباتی به رنگ طلایی است که به عنوان یک طلسم کار مراقبت از غرفه فرصت را انجام می دهد.

۴- مسابقات شطرنج جهانی در ماه نوامر در محل اکسپوی دبی برگزار می شود.

۵- ولنتاین، هالووین، روز جهانی مادر و روز جهانی شعر از جمله جشن هایی هستند که در آمفی تئاتر ویژه اکسپو ۲۰۲۰ دبی برگزار می شوند.

۶- همه ملیت هایی که در اکسپو حضور دارند می توانند جشن روز ملی کشورشان را برگزار کنند. مراسم در پلازای الوصل، قلب تپنده اکسپو اجرا می شود.

۷- غرفه سوئد با نام جنگل یک ساختمان تمام چوبی است که با گیاهان فراوان تولید دی اکسید کربن را در محل نمایشگاه کاهش می دهد.

۸- اکسپوی دبی در سال ۲۰۲۱ برگزار می شود اما به دلیل شیوع کرونا و تاخیر یک ساله نام آن اکسپو ۲۰۲۰ دبی است.

۹- مساحت زمین نمایشگاه اکسپوی دبی بیش از ۶۰۰ زمین فوتبال وسعت دارد.

۱۰- اکسپوی دبی برای افراد زیر ۱۸ سال و بالای ۶۰ سال رایگان است. بلیط اکسپو برای دانشجویان و دانش آموزان سراسر دنیا به صورت نیمه بها عرضه می شود.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied