شمانیوز
شما نیوز

کرونا

یک خبر بد برای درمان شدگان کرونا

تحقیقی که توسط دانشگاه آکسفورد انجام شده است نشان می‌دهد در یک سوم بهبود یافتگان کرونا، سه یا شش ماه بعد از ابتلا به ویروس حداقل یک علامت طولانی مدت مشاهده شده است.

به گزارش شمانیوز: نتایج تحقیق گسترده‌ای که توسط دانشگاه آکسفورد و موسسه ملی سلامت آمریکا انجام شده است نشان می‌دهد در ۳۷% از بیماران مبتلا به کرونا سه یا شش ماه بعد از ابتلا به ویروس کرونا حداقل یک علامت طولانی مدت مشاهده شده است

به گفته دانشگاه آکسفورد، پس از بررسی علائم در بیش از ۲۷۰،۰۰۰ نفر از افراد بهبود یافته از کرونا، شایع‌ترین علائم شامل مشکلات تنفسی، خستگی، درد و اضطراب بوده است.

بر اساس این پژوهش، این علائم میان افرادی که پیش از این به علت ویروس کرونا بستری شده بودند و همچنین در زنان بیشتر از مردان بوده است. این تحقیق در خصوص علائم طولانی مدت کوید-19، شدت آن‌ها و اینکه تا چه مدت باقی خواهند ماند اطلاعات بیشتری ارائه نداده است.

با این حال، افراد مسن و مردان بیشتر مشکلات تنفسی و مشکلات شناختی داشتند، در حالی که جوانان و زنان بیشتر دچار سردرد ، علائم شکمی و اضطراب یا افسردگی بودند.

پل هریسون استاد دانشگاه آکسفورد در این رابطه گفته است:« ما بایستی مکانسیم‌هایی که بر اساس آن، ویروس تاثیرات متفاوتی بر افراد بهبود یافته از بیماری می‌گذارد را شناسایی کنیم. این اطلاعات برای جلوگیری از پیامدهای طولانی مدت کوید-19 یا درمان آن‌ها ضروری خواهد بود.»

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied