شمانیوز
شما نیوز

کامران قاسمپور

کامران قاسمپور قهرمان جهان شد | فیلم مسابقه کامران قاسمپور

سومین مدال طلای کشتی آزاد ایران در رقابت های جهانی نروژ از آن کامران قاسمپور شد.

به گزارش شمانیوز: سومین مدال طلای کشتی آزاد ایران در رقابت های جهانی نروژ از آن کامران قاسمپور شد. کامران قاسمپور نماینده وزن ۹۲ کیلوگرم ایران با برتری مقابل حریف روس سومین مدال طلای کشتی آزاد ایران در رقابت های جهانی نروژ را از آن خود کرد. کامران قاسم پور از کشتی گیران با استعداد و پرافتخار کشورمان بوده که در سال‌های اخیر توانسته افتخارات زیادی را برای ایران به دست بیاورد.

در ادامه رقابت های ۴ وزن دوم کشتی آزاد قهرمانی جهان ۲۰۲۱ که در اسلو پایتخت نروژ در حال برگزاری است، کامران قاسمپور نماینده وزن ۹۲ کیلوگرم ایران و دارنده ۲ مدال طلای زیر ۲۳ سال جهان، در دیدار نهایی برابر ماگومد قربان اف دارنده مدال طلای اروپا از روسیه به روی تشک رفت و با زیرگیری های منحصر به فرد خود و با نمایش یک کشتی ایرانی در پایان با نتیجه ۸ بر ۴ به برتری رسید و سومین مدال طلای ایران در این رقابت ها را بر گردن آویخت.

قاسمپور پیش از این در دور نخست استراحت کرد، سپس مقابل آندریل ولاوسف از اوکراین ۷ بر صفر پیروز شد. وی سپس ایراکلی متسیتوری از گرجستان را با نتیجه قاطع ۱۰ بر یک شکست داد و در نیمه نهایی نیز در مبارزه ای حساس مقابل جی دن کاکس دارنده مدال های طلای جهان و برنز المپیک از آمریکا با نتیجه ۳ بر ۳ و با توجه به اخطار حریف به برتری رسید و راهی فینال شد.

پیش از این حسن یزدانی در ۸۶ و امیرحسین زارع در وزن ۱۲۵ کیلوگرم صاحب طلای جهان شدند و علیرضا سرلک در ۵۷، امیرمحمد یزدانی در ۶۵ و محمد نخودی در وزن ۷۹ کیلوگرم نیز به مدال نقره جهان رسیدند. رحمان عموزاد در ۶۱ و یونس امامی در وزن ۷۴ کیلوگرم نیز از دور رقابت ها کنار رفتند.

همچنین مجتبی گلیج در وزن ۹۷ کیلوگرم با شکست مقابل کایل اسنایدر از آمریکا راهی دیدار رده بندی شد و عرفان الهی نیز در وزن ۷۰ کیلوگرم به گروه بازنده ها رفت تا او نیز برای رسیدن به مدال برنز تلاش کند. رقابت های شانس مجدد، رده بندی و فینال این دو وزن فردا(سه شنبه) در روز پایانی رقابت های کشتی آزاد برگزار می شود.

نتیجه کشتی کامران قاسم پور

بعد از آنکه هر سه فینالیست ایران در مبارزه فینال اوزان 57، 65 و 79 کیلوگرم مغلوب حریفان خود شدند و از دستیابی به مدال بازماندند، کامران قاسمپور مبارزه پایانی وزن 92 کیلوگرم را مقابل کوربانوف روس برگزار کرد.   بین تیم‌های ایران، آمریکا و روسیه رقابت تیمی نزدیکی برای کسب عنوان قهرمانی جهان وجود دارد و مبارزه‌های رودررو با حریفان آمریکایی و روس، از اهمیت زیادی برخوردار است.

کامران قاسمپور بعد از آنکه از اخطار کم کاری به کشتی گیر روس، صاحب یک امتیاز شد، اسیر زیرگیری و خاک حریف شد و دو امتیاز از دست داد.قاسمپور در ادامه به پای کوربانوف رسید و حریفش را خاک کرد تا تایم اول را با نتیجه 3-2 تمام کند. در وقت دوم هم کشتی گیر روس اسیر زیرگیری‌های قهرمان ایرانی شد و در پایان این کشتی کامران قاسمپور از کشورمان 8 بر 4 از سد کوربانوف روس گذشت. جانبولات تدیف و پژمان درستکار کُچ دو کشتی گیر روس و ایران را انجام می‌دادند. ایران پیش از این صاحب دو طلا و سه نقره شده بود.

کامران قاسمپور

قاسم پور با شکست کشتی گیر آمریکایی فینالیست شد

ملی پوش کشتی آزاد ایران با پیروزی برابر حریفی از آمریکا به دیدار فینال راه یافت. مبارزه مرحله نیمه نهایی رقابتهای کشتی آزاد قهرمانی جهان در وزن ۹۲ کیلوگرم شامگاه امروز یکشنبه بین کامران قاسم پور و جی دن کاکس از آمریکا برگزار شد و طی آن ملی پوش ایران ۳ به ۳ با اخطار کمتر برنده شد و به فینال راه یافت.

کامران قاسم پور پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه ۷ بر صفر از سد آندریل ولاوسف از اوکراین گذشت و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. وی در دور بعد با نتیجه ۸ بر ۱ ایراکلی متسیتوری دارنده مدال برنز جهان از گرجستان را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت.

بیوگرافی کامران قاسم پور کشتی گیر

کامران قاسم پور از کشتی گیران با استعداد و پرافتخار کشورمان بوده که در سال‌های اخیر توانسته افتخارات زیادی را برای ایران به دست بیاورد

او در ۲۶ آذر ۱۳۷۵ در شهر جویبار به دنیا آمده است و او هم همانند کشتی‌گیران جویباری در دوران کودکی اش علاقه فراوانی به این رشته ورزشی داشته است

وی در سال ۲۰۱۸ در مسابقات زیر ۲۳ سال جهان شرکت کرد موفق شد در دوره اول و دوم با نتیجه ۱۰ بر ۳ و تعریف آن خود بگذرد و سپس حریفان دیگر خود را شکست دهد و در فینال کشتی گیر نامدار و روسیه را با نتیجه ۴ بر یک مغلوب کند و به مدال طلا دست یابد

مدال طلای آسیا کامران قاسمپور در سال 2019

در سال ۲۰۱۹ در مسابقات قهرمانی آسیا شرکت کرد و باز هم توانست در دوره اول و دوم حریفان خود را با نتیجه ۱۰ بر صفر شکست دهد و در نهایت در فینال حریف قدرتمند قرقیزستان را شکست دهد و به مدال طلا دست یابد

مدال طلای جوانان جهان کامران قاسمپور در سال 2019

آقای کامران قاسم پور در مسابقات زیر ۲۳ سال جهان در سال ۲۰۱۹ نیز موفق شد در دور نخست با نتیجه ۵ بر ۳ کشتی‌گیر ارمنستانی را شکست بدهند و در دور دوم حریف لهستانی را ۶ بر صفر شکست دهد و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه ۳ بر صفر کشتی گیر مغولستان را از پیش رو بردارد و در فینال ردیف قدرتمند آذربایجانی را شکست دادم و مدال طلا دست یابد

مدال طلای قهرمانی آسیا کامران قاسمپور در سال 2021

او در مسابقات قهرمانی آسیا ۲۰۲۱ توانست با عملکرد و درخشش خیره کننده همه حریفان خود را با نتیجه ۱۰ بر صفر شکست بدهد به مدال طلا دست یابد.

کامران قاسمپور

مدال طلای جهانی 2021 نروژ کامران قاسمپور

کامران قاسم پور در مسابقات جهانی ۲۰۲۱ نیز در نوروز برگزار می شد موفق شد به فینال راه پیدا کند و هدف جردن باروز آمریکایی گردد.

پس از استراحت در دور اول در دور دوم با آندریل ولاوسف از اوکراین مبارزه کرد و با نتیجه ۷ بر صفر پیروز شد تا راهی یک چهارم شود.

قاسم‌پور در ادامه مسابقات خود در این مرحله با ایراکلی متسیتوری از گرجستان روبه‌رو شد که با نتیجه ۸ بر یک حریفش را مغلوب کرد و راهی نیمه‌نهایی شد. وی در این مرحله در مصاف با جیدن کاکس کشتی‌گیر مطرح جهان از آمریکا با نتیجه ۳-۳  پیروز و فینالیست شد.

پیج اینستاگرام کامران قاسمپور

در اینستاگرام میتوانید با آیدی kamran_ghasempour_86 این کشتی گیر را دنبال کنید

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

  • مهدی احبی مایان

    باید کم کنند تعطیلات را