شمانیوز
شما نیوز

ایران خودرو

پیش‌فروش ۵ محصول ایران‌خودرو | قیمت پیش فروش ایران خودرو

چهارشنبه 14 مهرماه گروه خودرو سازی ایران خودرو پیش فروش 5 محصول خود را آغاز می کند.

به گزارش شمانیوز: چهارشنبه 14 مهرماه گروه خودرو سازی ایران خودرو پیش فروش 5 محصول خود را آغاز می کند.در طرح جدید پیش‌فروش پنج محصول ایران‌خودرو ، پژو ۲۰۷ دستی سقف شیشه‌ای، رانا پلاس، سورن پلاس، دنا پلاس توربوشارژ دستی و اتوماتیک عرضه خواهند شد. موعد تحویل خودروهای ایران خودرو براساس نتایج قرعه کشی از شهریور تا مهرماه ۱۴۰۱ خواهد بود. مراسم قرعه کشی ایران خودرو برای انتخاب مشتریان نهایی دوشنبه هفته آینده ۱۹ مهرماه در محل سالن کنفرانس معاونت بازاریابی و فروش ایران‌خودرو برگزار خواهد شد.  

مراسم قرعه‌کشی از طریق سایت ایران‌خودرو به نشانی ikco.ir و صفحه این شرکت در آپارات به نشانی ikco_ir به صورت زنده پخش خواهد شد.  

بخشنامه این طرح از فردا در سایت فروش اینترنتی محصولات ایران‌خودرو به نشانی esale.ikco.ir فعال خواهد شد.    

به گزارش ایرنا، در ۶ ماهه نخست امسال گروه صنعتی ایران‌خودرو موفق به تولید ۲۰۵ هزار و ۹۳۴ دستگاه خودرو شد و عنوان بزرگترین خودروساز کشور را از آن خود کرد.

این گروه صنعتی توانست در این مدت ۱۳۵ هزار و ۵۸۷ دستگاه در گروه پژو، ۲۵ هزار و ۷۳۸ دستگاه در گروه سمند، ۲۵ هزار و ۶۲۶ دستگاه دنا، ۱۴ هزار و ۱۳۰ دستگاه رانا، ۲‌هزار و ۶۸۹ دستگاه هایما، ۲‌هزار و ۶۱ دستگاه تارا و ۱۰۳ دستگاه پژو ۲۰۰۸ تولید کند.

برپایه این گزارش، جمع تولیدات این خودروساز در ۶ ماهه ابتدایی امسال در هم‌سنجی با پارسال (۲۱۱ هزار و ۶۵۰ دستگاه) ۲.۷ درصد کاهش داشته است.

آبی‌پوشان جاده مخصوص در شهریور ماه امسال ۳۵ هزار و ۹۷۸ دستگاه خودرو تولید کردند.

براساس اطلاعات دریافتی از شرکت ایران خودرو، قیمت محصولات این شرکت به شرح ذیل می باشد. اگر نام برخی خودروها در لیست درج نشده بخاطر عدم تولید در مهرماه 1400 می باشد.

چراغ سبز مجلس به آزادسازی واردات خودرو

بازار خودرو در شرایطی ناآرام است که واردات خودرو از سال ۹۷ ممنوع شده و در عین حال، تولید خودروسازان نیز طی سال‌های اخیر پاسخگوی نیاز بازار نبوده است. در چنین وضعیتی شاهد نوسان قیمت‌ها در بازار خودرو با کوچکترین نوسان نرخ ارز هستیم.

به منظور ساماندهی به این بازار، نمایندگان مجلس طرح آزادسازی واردات خودرو را در دستور کار خود قرار داده‌اند که این طرح به تصویب اولیه در کمیسیون صنایع و معادن مجلس رسیده و حالا در فاز نهایی تصویب قرار گرفته است.

پس از ایراد شورای نگهبان به ماده ۴ طرح ساماندهی خودرو، مبنی بر واردات محصولات هیبریدی با تعرفه صفر و مغایر خواندن آن با سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی، کمیسیون صنایع این ماده از طرح را با اصلاحاتی در چارچوب آزادسازی مشروط واردات تایید کرد.

بر این اساس هر شخص حقیقی و حقوقی می‌تواند نسبت به واردات خودرو در قالب یکی از دو روش «در ازای صادرات کالا» یا «واردات بدون انتقال ارز» اقدام کند. این دو روش برای ورود خودروهای خارجی با هدف «استقلال واردات خودرو از تعهد ارزی سیاستگذار» طراحی شده است. در مصوبه اولیه ورود خودروهای کارکرده حداکثر سه‌ سال ساخت نیز مجاز اعلام شده است.

اما راهکارهای واردات خودرو در طرح نمایندگان چیست؟

در ماده ۴ طرح اولیه ساماندهی خودرو، تعرفه صفر برای ورود خودروهای هیبریدی پیش‌بینی شده بود که شورای نگهبان این ماده را مغایر بندهای ۸ و ۹ سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی و در نتیجه مغایر بند ۱ اصل ۱۱۰ قانون اساسی دانست و طرح را برای دومین بار به مجلس عودت داد.

اعضای کمیسیون صنایع مجلس نیز در اصلاحیه ماده ۴ با قید شروطی بر آزادسازی واردات خودرو تاکید کردند. در اصلاحیه کمیسیون صنایع آمده است: هر شخص حقیقی و حقوقی می‌تواند به ازای صادرات خودرو یا قطعات یا سایر کالاها و خدمات مرتبط با انواع صنایع نیرو محرکه یا از طریق واردات بدون انتقال ارز نسبت به واردات خودروی تمام برقی یا دو نیرویی‌(هیبریدی) یا واردات خودروی بنزینی یا گاز‌سوز با برچسب انرژی B و بالاتر یا دارای شاخص ایمنی ۳ ستاره یا بالاتر بر اساس گواهی‌های استاندارد معتبر، معادل ارزش صادراتی اقدام کند.

قیمت محصولات ایران خودرو در بازار روز گذشته 12 مهرماه

از جمله محصولات پرتیراژ ایران خودرو می توان به «پژو ۲۰۶ تیپ ۲»، « پژو ۲۰۶ تیپ ۵»، «پژو ۲۰۶ صندوقدار»، «سمند LX با موتورEF۷ » و «سمند سورن پلاس»، «رانا پلاس»، «دنا معمولی»، «دنا پلاس توربو اتوماتیک» اشاره کرد. افزایش قیمت در بازار پرتیراژهای ایران خودرو نشان از آن دارد که امروز «پژو ۲۰۶ تیپ ۲» با افزایش ۶ میلیون تومانی در بازار ۲۴۸ میلیون تومان معامله شد.

از سوی دیگر رصد بازار خودرو نشان دهنده آن است که امروز «سمند LX با موتورEF۷» با افزایش ۵ میلیونی در بازار با قیمت ۲۶۵ میلیون تومان در بازار قیمت گذاری شد. قیمت «پژو ۲۰۶ صندوقدار» نیز با افزایش ۵ میلیون تومانی در بازار به ۲۸۸ میلیون تومان رسید. «پژو ۲۰۶ تیپ ۵» نیز رشد ۴ میلیونی در بازار داشت و قیمت آن به ۲۹۱ میلیون تومان رسید. از سوی دیگر ارزیابی بازار خودرو نشان دهنده آن است «رانا پلاس» امروز در بازار با رشد ۲ میلیونی قیمت ۲۷۰ میلیون تومان قیمت گذاری شد.

اما در میان سایر پرتیراژهای ایران خودرو در میان خانواده سمند امروز «سمند سورن پلاس» رشد یک میلیونی قیمت داشت و در بازار ۳۰۸ میلیون تومان قیمت گذاری شد.

اما «دنا معمولی» امروز در بازار یک میلیون گران شد و با قیمت ۳۲۵ میلیون تومان در بازار عرضه شد. «دنا پلاس توربو اتوماتیک» نیز براساس ازیابی های صورت گرفته امروز تغییر قیمتی نداشت و در در بازار ۴۶۵ میلیون تومان قیمت گذاری شدند.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied