شمانیوز
شما نیوز

بازی ایران و امارات

نتیجه دیدار ایران و امارات ۱۵ مهر | خلاصه بازی ایران و امارات

تیم ملی ایران با نتیجه یک بر صفر مقابل امارات به پیروزی رسید.

به گزارش شمانیوز: نیمه اول بازی ایران و امارات کسل کننده با تساوی صفر به پایان رسید. بازی ایران و امارات امشب (پنجشنبه) از ساعت ۲۰:۱۵ دقیقه در چارچوب سومین دیدار از مرحله نهایی انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر در ورزشگاه زعبیل دوبی میهمان امارات بود و در نیمه نخست با تساوی بدون گل به پایان رسید. بازی ایران و امارات در چارچوب دیدارهای دور سوم مرحله نهایی مسابقات انتخابی جام جهانی 2022 است. 

در ۱۵ دقیقه ابتدایی بازی تقریبا هر دو تیم هیچ موقعیتی روی دروازه ها نداشتند. در دقیقه ۱۶ مهاجمان قرمز پوش تیم ملی فوتبال ایران توانستند یک موقعیت نصفه و نیمه روی دروازه شاگردان «برت فن‌مارویک» سرمربی هلندی تیم ملی امارات داشته باشند اما این حمله با بی دقتی بازیکنان ایران نتیجه‌ای نداشت.

در دقیقه ۲۹ نیز اشتباه مدافع امارات می رفت تا شاگردان «دراگان اسکوچیچ» سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان را به گل اول برساند اما مهدی طارمی موفق نشد ضربه اش را به توپ بزند تا نتیجه همچنان بدون گل مساوی بماند. در دقیقه ۳۸ نیز حرکت زیبای طارمی در خط حمله باعث شد تا سردار آزمون در موقعیت شوتزنی قرار بگیرد اما شوت آزمون با دفاع اماراتی ها روبرو شد. 

در دقایق پایانی نیمه نخست فشار تیم ایران روی دروازه امارات بیشتر شد اما حملات تیم فوتبال کشورمان نتیجه نداشت تا نیمه اول با تساوی به پایان برسد. محمد العطاس و نورافکن نیز در این نیمه کارت زرد گرفتند. 

ترکیب تیم ملی فوتبال ایران: 

علیرضا بیرانوند، شجاع خلیل‌زاده، محمدحسین کنعانی‌زادگان، امید نورافکن، صادق محرمی، سعید عزت‌اللهی، احمد نوراللهی، وحید امیری، علیرضا جهانبخش، مهدی طارمی و سردار آزمون.

ترکیب تیم ملی فوتبال امارات: 

علی خصیف، شاهین عبدالرحمن، محمد العطاس، بندر الاحبابی، محمود خمیس، عبدالله حمد، ماجد حسن، عبدالله رمضان، خلیل ابراهیم، فابیو ورجینیو دلیما و علی مبخوت.

در دیگر دیدار امروز از گروه A نیز تیم ملی فوتبال کره جنوبی موفق شد سوریه را با نتیجه دو بر یک شکست دهد و به صدر جدول صعود کند. تیم ایران در صورت تساوی در دیدار برابر امارات نیز به صدر جدول برخواهند گشت. 

تیم‌های ملی فوتبال عراق و لبنان نیز از ساعاتی پیش به مصاف یکدیگر رفتند و در پایان به تساوی بدون گل رضایت دادند.

کارت زرد بازی ایران و امارات

22 بندرالاحبابی

امید نورافکن 44

شرح گل ایران به امارات 

ایران 1- امارات 0 (مهدی طارمی 71): یک و دوی هماهنگ زوج خط حمله تیم ملی، اولین گل بازی را به همراه داشت. طی این یک و دو پاس تو در دیدنی سردار آزمون برای مهدی طارمی، او را در موقعیت تک به تک با خصیف قرار داد؛ دروازه بان امارات که برای مهار توپ از دروازه خارج شده بود، با ضربه دقیق طارمی تسلیم شد تا کار یک بر صفر شد.

لحظات حساس بازی فوتبال ایران و امارات

دقیقه 18: توپ گیری عالی نوراللهی توپ را در داخل محوطه جریمه به علیرضا جهانبخش رسید. پاس در عرض خطرناک این بازیکن را عمر در دهانه دروازه دور کرد.

دقیقه 23: سردار آزمون روی یک پاس در عمق می رفت با دروازه بان امارات تک به تک شود اما علی خصیف با یک خروج به موقع و شیرجه بلند توپ را مشت کرد.

دقیقه 26:  روی نفوذ و ارسال خوب بندرالاحبابی از سمت راست، خلیل ابراهیم در موقعیت سرزنی قرار گرفت اما ضربه کم دقت این بازیکن راهی به دروازه بیرانوند نداشت و راهی اوت شد.

دقیقه 27: شروع مجدد کوتاه علیرضا بیرانوند در حالی که می رفت با پرس شدید اماراتی ها خطر ساز شود با بیرون زدن سریع توپ برگشتی توسط این دروازه بان، یک کرنر برای حریف به همراه داشت.

دقیقه 38: سردار آزمون پس از چند متر حمل توپ با یک شوت زمینی دروازه حریف را نشانه گرفت؛ توپ پس از برخورد به بازیکن امارات مقابل طارمی قرار گرفت اما این بازیکن نتوانست ضربه خوبی به آن زده و از ریباند استفاده کند.

دقیقه 50: ارسال صادق محرمی از سمت راست با زمان بندی اشتباه سردار آزمون مواجه شد که زودتر به هوا برخاست و توپ به خوبی روی سرش جفت و جور نشد.

دقیقه 59: شوت زمینی علیرضا جهانبخش از سمت راست را دروازه بان امارات به خوبی در اختیار گرفت.

دقیقه 60: روی ضد حمله سریع اماراتی ها علی مبخوت در موقعیت تک به تک با بیرانوند قرار گرفت اما خلیل زاده پیش از ورود این بازیکن به داخل محوطه جریمه، تعادل او را بهم ریخت. این خطا با کارت قرمز مستقیم برای شجاع همراه بود.

دقیقه 82: ارسال کرنر علی قلی زاده از سمت راست را حسین کنعانی با ضربه سر می توانست به گل تبدیل کند اما توپ با اختلاف اندک از کنار دروازه راهی اوت شد.

نیمه اول:

دو تیم بازی را محتاطانه آغاز کردند و در 10 دقیقه نخست مسابقه، مشغول ارزیابی یکدیگر بودند. اماراتی ها البته سعی در ایجاد موقعیت هایی روی دروازه ایران را داشتند. مدافعان ایران در این لحظات هوشیار بودند و به خوبی مقابل حملات حریف ایستادگی کردند. شاگردان اسکوچیچ رفته رفته نبض بازی را در اختیار گرفتند و تا دقیقه 25 شاهد ایجاد چند موقعیت نسبتا خوب روی دروازه امارات بودیم. بازیکنان میانی تیم ملی در این دقایق سعی در رساندن توپ به طارمی و آزمون داشتند اما اماراتی ها به خوبی راه های نفوذ را بسته بودند. شرایط کار در دقایق پایانی نیمه اول مثل دقایق پیشین بود و ایران و امارات بعد از ارائه یک فوتبال کم افت و خیز و خسته کننده با تساوی بدون گل راهی رختکن شدند.

در حاشیه:

امیر عابدزاده، مهدی قایدی، احسان حاج صفی، میلاد محمدی کریم انصاری فرد، پیام نیازمند، سامان قدوس، صالح حردانی، مهدی ترابی، علی قلی‌زاده، میلاد سرلک، سید مجید حسینی نیمکت نشینان تیم ملی در این دیدار هستند.

تیم ملی ایران با کسب یک نتیجه مساوی هم می تواند به صدر جدول برگردد؛ شاگردان اسکوچیچ تفاضل گل بهتری نسبت به کره جنوبی دارند.

در 16 تقابل اخیر دو تیم، 12 پیروزی سهم ایران بود، 3 بازی به تساوی رسیده و امارات یک بار در بازی دوستانه موفق به شکست دادن ایران شده است.

کریم باقری، بهترین گلزن تاریخ تقابل های دو تیم، امشب به عنوان عضو کادر فنی تیم ملی ایران روی نیمکت حضور دارد.

هواداران اماراتی حاضر در ورزشگاه مثل همیشه با بلندگو مشغول تشویق تیم ملی کشورشان هستند. در این بازی هواداران تیم ملی ایران را هم در ورزشگاه شاهد هستیم.

دراگان اسکوچیچ با ماسک از کنار زمین در حال هدایت شاگردانش است.

تیم ملی ایران در بازی امشب با لباس دوم خود (یکدست قرمز) بازی می کند.

بعد از اخراج شجاع خلیل زاده، صحنه خطای او روی مبخوت در VAR مورد بازبینی قرار گرفت و مدافع تیم ملی منتظر تغییر تصمیم داور بود اما در نهایت تصمیم نخست پا برجا بود؛ خطای پشت محوطه جریمه برای امارات و کارت قرمز برای شجاع خلیل زاده. در حالی که اماراتی ها خود را آماده زدن ضربه آزاد کرده و اسکوچیچ هم می خواست یک مهاجم از تیمش کم کرده و جانشین شجاع را وارد زمین کند، صحنه بازهم مورد بازبینی قرار گرفت و مشخص شد که موقعیت اماراتی ها در آفساید بوده و به همین خاطر مدافع تیم ملی که از زمین خارج شده بود به ترکیب برگشت!

باتوجه به اینکه دمای هوا در دوبی بالاست (بیش از 30 درجه) داور در هر دو نیمه، کار را برای تجدید قوای بازیکنان در میانه های 45 دقیقه متوقف کرد.

بعد از گل سردار آزمون، هواداران اماراتی همچنان به تشویق های بی امان خود ادامه می دهند.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied