شمانیوز
شما نیوز

زمین رایگان

جزئیات اعطای زمین رایگان توسط دولت به مردم

وزیر راه و شهرسازی:برای ۵ دهک پایین جامعه زمین‌های مجانی دولتی در نهضت ساخت مسکن در شهرها و روستاهای کشور واگذار می‌شود.

به گزارش شمانیوز: وزیر راه و شهرسازی گفت برای ۵ دهک پایین جامعه زمین‌ رایگان دولتی در نهضت ساخت مسکن در شهرها و روستاهای کشور واگذار می‌شود.رستم قاسمی، وزیر راه و شهرسازی در شهریور ماه از اعطای زمین رایگان به مردم خبر داده و گفته که براساس برنامه‌ریزی انجام شده تامین زمین رایگان‌ برای ساخت مسکن ویژه افراد واجد شرایط پس از تعیین ساز و کارهای لازم عملیاتی خواهد شد.

رستم قاسمی شامگاه پنجشنبه در بررسی طرح‌های راهسازی بندر دیر با اشاره به اینکه در این سفر زمان‌بندی تکمیل پروژه‌های راهسازی شهرستان دیر تعیین شد اظهار داشت: پروژه‌های مهمی از جمله جاده وفاق بین بنادر دیر و کنگان در حال اجرا است که برای تسریع این پروژه برنامه زمان‌بندی تعیین و راهکارهای لازم برای رفع موانع ارائه شد.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به نهضت ساخت مسکن در شهرها و روستاهای کشور افزود: بر اساس برنامه تدوین شده 4 میلیون واحد مسکونی در مدت 4 سال در استان‌ها بر اساس ثبت‌نام متقاضیان در سامانه ساخته می‌شود.

قاسمی با بیان اینکه برای دهک‌های پایین جامعه زمین رایگان دولتی برای ساخت مسکن تهیه و واگذار می‌شود گفت: در ساخت این واحدهای مسکونی یاد شده تسهیلات ویژه بانکی با نرخ بهره پایین پرداخت می‌شود تا جهش تولید مسکن محقق شود.

وی با اشاره به سفر استانی رئیس جمهور به بوشهر افزود: به‌عنوان نماینده رئیس جمهور در سفر استانی، مشکلات و مطالبات مردم و مسئولان جمع‌آوری شد و به رئیس جمهور منتقل می‌شود که امیدوارم تاثیرگذار باشد.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به واگذاری زمین مجانی در ساخت مسکن برای یک تا پنج دهک پایین جامعه گفت: بر اساس برنامه‌ریزی برای 5 دهک پایین جامعه زمین‌های مجانی دولتی در نهضت ساخت مسکن در شهرها و روستاهای کشور واگذار می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied