`
شمانیوز
شما نیوز

بازنشستگان

آغاز ثبت نام وام بازنشستگان | مبلغ وام بازنشستگان افزایش می یابد؟

مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری، گفت: ثبت نام وام ضروری بازنشستگان و وظیفه‌ بگیران این صندوق از اول آبان ماه ۱۴۰۰، آغاز می شود.

به گزارش شما نیوزبازنشستگان با مشکلات عدیده ای روبرو هستند. بازنشستگان انتظار دارند که دولت به وضعیت آنها رسیدگی کند تا شرایط بهتری را تجربه کنند. بازنشستگان از پایین بودن مبلغ حقوق خود گلایه دارند و امیدوار هستند که دولت حقوق آنها را افزایش بدهد. بازنشستگان نیازمند توجه بیشتری دارند تا درگیر مشکلات مالی در زمان بازنشستگی نباشند. بازنشستگان امیدوار هستند که دولت درخصوص همسان سازی حقوق آنها اقدامات را انجام بدهد. 
«محمود مرتضایی فرد» مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری، در این خصوص، اظهار داشت: ثبت نام اینترنتی وام ضروری مرحله اول سال ۱۴۰۱-۱۴۰۰ بازنشستگان و وظیفه بگیران این صندوق از روز شنبه اول آبان ماه به مدت ۳۰ روز و فقط از طریق درگاه خدمات الکترونیک صندوق بازنشستگی کشوری به نشانی sabasrm.ir انجام خواهد شد.
وی با بیان اینکه این تسهیلات به مبلغ ۱۲ میلیون تومان با اقساط ۳۶ ماهه و با کارمزد ۴ درصد ارائه می شود، اظهار داشت:  متقاضیان می توانند در بازه زمانی اعلام شده به این سایت اینترنتی مراجعه و با وارد کردن اطلاعات سه گانه «دفترکل، کد ملی و شماره حساب» درخواست خود را برای دریافت وام ثبت کنند.
وی تاکید کرد: ثبت درخواست فرد متقاضی به معنی پرداخت تسهیلات نخواهد بود.
مرتضایی فرد، بیان کرد: پس از اتمام مهلت یک ماهه ثبت نام، سوابق متقاضیان از جمله مجموع وام های دریافتی، بهره مندی از سایر تسهیلات، میزان حقوق و … بررسی می شود و با اولویت بندی و براساس میزان اعتبار تخصیصی از سوی بانک صادرات و تعداد تسهیلات که ۳۰۰هزار فقره است، «واجدین شرایط» تعیین و اسامی آنها از طریق درگاه خدمات الکترونیک صندوق اعلام خواهد شد.
وی افزود: پرداخت وام ضروری ۱۲ میلیون تومانی سال ۱۴۰۱-۱۴۰۰ به حساب «واجدین شرایط» به صورت ماهانه و براساس نوبت بندی که در سایت اعلام می شود انجام خواهد شد که اطلاعات آن پس از مشخص شدن نتایج، اطلاع رسانی می شود.
گفتنی است، وام ضروری بازنشستگان و وظیفه بگیران کشوری پیش از این مبلغ ۱۰ میلیون تومان بود.
 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید