`
شمانیوز
شما نیوز

قیمت طلا

قیمت طلا در بازار امروز 12 آبان ماه | قیمت طلا کاهش یافت

امروز (چهارشنبه 12 آبان ماه) قیمت انواع طلا در بازار آزاد تهران، اعلام شد.

قیمت طلا در بازار امروز 12 آبان ماه | قیمت طلا کاهش یافت

به گزارش شما نیوزقیمت طلا در روزهای اخیر با نوسان روبرو بود. قیمت طلا تحت تاثیر عوامل مختلفی قرار می گیرد. روز گذشته (سه شنبه 11 آبان ماه) قیمت طلا در بازار آزاد تهران کاهش یافت. قیمت طلا و سکه برای سرمایه گذاران از اهمیت ویژه ای برخوردار است و با نوسان قیمت طلا این فلز، برای سرمایه گذاری گزینه مناسبی است.
شما در جدول زیر، می توانید قیمت انواع طلا در بازار را مشاهده کنید:

قیمت طلا

پیش بینی قیمت طلا برای هفته جاری

در روزهای اخیر خیزهای اونس طلا برای جهش به بالای مرز  1800 دلار  همچنان محدود بوده است.
«بارت ملک» رئیس TD Securities درباره نوسانات آتی طلا به کیتکو نیوز، گفت: در کوتاه مدت، بازار در حال پیش بینی کاهش قیمت در ماه نوامبر(آذر) است. من گمان می کنم که سیاست‌های فدرال رزرو باعث کاهش قیمت طلا شود.
وی افزود: طلا برای مدتی در این محدوده گسترده معامله خواهد شد. ما به 1806 دلار رسیدیم؛ اما اکنون دوباره روند کاهشی را طی می‌کنیم. با توجه به سیاست‌های اخیر بانک مرکزی کانادا بسیاری از کارشناسان پیش بینی می کنند فدرال‌رزرو  نیز در مقطعی، اقدامی مشابه انجام دهد. 

طلا مشتری ندارد

هفته گذشته، «مسعود ضرابی» رئیس اتحادیه طلای کرج، گفته بود: طلا مانند سال‌های گذشته تقاضا ندارد. گرانی طلا و شرایط بد اقتصادی سبب شده که حتی خرید طلا اولویت عروس دامادها هم نباشد. برخی فعالان بازار می‌گویند: با توجه به میزان تورم اکنون دغدغه اصلی مردم تامین معیشت است. به همین دلیل تقاضا برای خرید مصنوعات طلا کاهش پیدا کرده است.
بازار طلا راکد شد. هر چند قیمت دلار روز چهارشنبه (۵ آبان ماه) افزایش یافت و طلا را گران کرد اما قیمت سکه نسبت به اوایل هفته گذشته تغییر نکرده است. در هفته جاری، مذاکرات آغاز می‌شود. گویا همین موضوع باعث شده است تا سرمایه‌گذاران فعلا برای خرید دست نگه دارند.

ترمز رشد قیمت طلا و سکه کشیده شد

عراقچی و اخبار برجامی ترمز رشد قیمت طلا، سکه و دلار را کشیدند! رکود در بازار حکمفرما است.
ابراهیم محمدولی رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران با اشاره به این که طی چند روز گذشته قیمت طلا، سکه و ارز با کاهش روبرو شده است، اظهار داشت: به دلیل اخبار سیاسی پیرامون آغاز مذاکرات هسته‌ای در دولت جدید و همچین اخبار غیر رسمی بابت حضور مجدد عباس عراقچی در تیم مذاکره کنند، قیمت دلار در بازار داخل با کاهش روبرو شده، به طوری که دلار طی چند روزه گذشته از قیمت ۲۸.۵۰۰ تومان با کاهش هزار تومانی به محدوده ۲۷،۵۰۰ تومان نزول کرده است.
وی افزود: بر این اساس، طلا و سکه در بازار داخلی تحت تاثیر دلار سیر کاهشی به خود گرفته و همین موضوع باعث شده رکود در معاملات نیز تشدید شود، زیرا خریدارانی که قصد معامله داشتند با مشاهده وضعیت موجود از خرید خود دست کشیده اند و منتظر هستند تا ببینند نتیجه مذاکرات چه خواهد شد تا در صورتی که قیمت‌ها کاهش پیدا کرد، در نرخ‌های پایین تری خرید خود را انجام دهند.
محمدولی با اشاره به اینکه دیگر عوامل موثر در بازار طلا روز جهانی است، گفت: در بازار جهانی طلا نیز قیمت‌ها در محدوده ۱۷۵۰ دلاری در نوسان بوده و چشم انداز افزایش قابل ملاحظه‌ای نیز نمی‌توان برای اونس جهانی درنظر گرفت، بنابراین ثبات در بازار جهانی نیز تاثیر بسزایی در آرام شدن بازار سکه و طلا در داخل داشته است.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied