شمانیوز
شما نیوز

مسمومیت آب روستا به خاطر اختلاف اهالی

مسمومیت 16 روستایی به‌علت مصرف آب آشامیدنی باعث قطع شبکه آب‌رسانی به روستای تکانه خرم آباد شد.

مسمومیت آب روستا به خاطر اختلاف اهالی

مهدی بابایی، مدیر روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب لرستان از مسمومیت آبی در روستای «تکانه» خرم‌آباد خبر داد و در تشریح این خبر به مهر گفت: این روستا نزدیک به ۸۰ خانوار دارد، به ادعای مردم روستا آب شرب روستای تکانه به‌دلیل اختلاف‌های قومی آلوده شده و چند نفر از اهالی همین روستا، خط شبکه آبی که به سمت خانه‌های طرف درگیری می‌رفته را دستکاری و از مواد مسموم کننده استفاده کرده‌اند.

به‌دنبال آن ۱۶ نفر از اهالی به بیمارستان منتقل شدند اما همه مسمومان این حادثه چند ساعت بعد از بیمارستان مرخص شدند.

وی با بیان اینکه بلافاصله بعد از تماس با سامانه ۱۲۲ همکاران ما از مرکز کنترل کیفی و اتفاقات امور آب شهرستان خرم آباد به روستا مراجعه کردند، افزود: شبکه آب روستا را به خاطر حساسیتی که در بحث سلامت آب داریم قطع کردند.

همچنین به دستور مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب، تانکر آب رسان را به روستا اعزام کرده‌ایم و به‌صورت مرتب کار آبرسانی تا زمانی که همکاران کنترل کیفیت ما بحث سلامت شبکه آب روستا را تأیید کنند، ادامه دارد.

علت اینکه روستا در حال حاضر آب ندارد به‌خاطر همین موضوع بوده، منبع و شبکه آب ما در روستا مشکلی ندارد، مسیری که دستکاری شده، مسیری نبوده که نگهبان شرکت پیمانکار ما حضور داشته باشد، این امر صورت گرفته و آب شبکه روستا را به خاطر ملاحظات کیفیتی، سلامتی و بهداشتی قطع کرده‌ایم اما بحث خدمات‌رسانی و آب‌رسانی از طریق تانکر به روستا از دوشنبه شب شروع شده است.

وی افزود: باید همکاران ما دوباره بحث کیفیت و سلامت آب را تضمین کنند تا بخواهیم شبکه را باز کنیم.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied