`
شمانیوز
شما نیوز

قیمت پژو 207

قیمت پژو 207 در بازار امروز | قیمت پژو 207 افزایش یافت

امروز (پنجشنبه 13 آبان ماه) قیمت انواع پژو 207 در بازار آزاد تهران، اعلام شد.

به گزارش شما نیوزقیمت پژو 207 در روزهای اخیر اندکی کاهش یافت و خبرهای مبنی بر آزادسازی واردات خودرو بر قیمت پژو 207 و دیگر محصولات ایران خودرو تاثیرگذار بود. قیمت پژو 207 در بازار آزاد نسبت به قیمت پژو 207 در کارخانه، تفاوت بسیاری دارد و همین موضوع، باعث دلال بازی در بازار خودرو شده است. اگر قیمت پژو 207 و دیگر محصولات تولیدی ایران خودرو و سایپا در بازار کاهش یابد می تواند باعث رونق گرفتن بازار خودرو شود.
در جدول زیر می توانید قیمت انواع پژو 207 در بازار را مشاهده کنید:

قیمت پژو 207

نگاهی به آمار تولید خودرو در سالجاری

بررسی آمارهای منتشر شده سامانه کدال حاکی از تولید ۵۰۱ هزار و ۶۳۵ دستگاه خودرو توسط سه خودروساز بزرگ کشور یعنی ایران‌خودرو، سایپا و پارس‌خودرو از ابتدای امسال تا پایان مهرماه است. این میزان تولید در مقایسه با آمار مدت مشابه سال گذشته (تولید ۴۹۶ هزار و ۹۵ دستگاه خودرو) رشد ۱.۱ درصدی نشان می‌دهد.
برپایه این گزارش، در هفت ماهه ابتدایی امسال گروه صنعتی ایران‌خودرو موفق به تولید ۲۴۲ هزار و ۲۷۶ دستگاه خودرو شد و عنوان بزرگترین خودروساز کشور را از آن خود کرد. این گروه صنعتی توانست در این مدت ۱۵۹ هزار و ۶۱ دستگاه در گروه پژو، ۳۰ هزار و ۷۹۴ دستگاه در گروه سمند، ۲۹ هزار و ۱۹۷ دستگاه دنا، ۱۶ هزار و ۹۰۸ دستگاه رانا، سه‌هزار و ۲۴۵ دستگاه هایما، ۲‌هزار و ۹۶۸ دستگاه تارا و ۱۰۳ دستگاه پژو ۲۰۰۸ تولید کند. برپایه این گزارش، جمع تولیدات این خودروساز در هفت ماهه ابتدایی امسال در هم‌سنجی با پارسال (۲۴۹ هزار و ۳۳۰ دستگاه) ۲.۸ درصد کاهش داشته است. آبی‌پوشان جاده مخصوص در مهرماه امسال ۳۶ هزار و ۳۴۲ دستگاه خودرو تولید کردند.

رشد قابل قبول تولیدات پارس‌خودرو

تا پایان مهرماه امسال همچنین پارس‌خودرویی‌ها موفق به تولید ۶۶ هزار و ۷۳۱ دستگاه خودرو شامل ۳۵ ‌هزار و ۳۰۲ دستگاه در گروه کوئیک (کیو ۲۰۰)، ۱۷ ‌هزار و ۷۸۶ دستگاه کوئیک معمولی، ۱۳‌هزار و ۱۴۶ دستگاه در گروه ساینا (اس۲۰۰) و ۴۹۷ دستگاه در گروه برلیانس شدند. این میزان تولید در مقایسه با مدت مشابه سال ۹۹ رشد ۱۴.۵ درصدی نشان می‌دهد. جمع تولیدات این خودروساز در مهرماه امسال هشت‌هزار و ۷۱۴ دستگاه به ثبت رسید.

تولید خودرو افزایش می یابد

گفتنی است، بررسی مهمترین برنامه‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت در سال ۱۴۰۰ حاکی از برنامه‌ریزی برای تولید یک میلیون و ۲۰۰ هزار دستگاه انواع خودروی سواری و وانت است. با توجه به تولید ۹۸۴ هزار و ۲۰۰ دستگاه انواع سواری و وانت در سال ۹۹، رشد ۲۱.۹ درصدی در این بخش پیش‌بینی شده است.
هفته گذشته «سیدرضا فاطمی‌امین» وزیر صنعت، معدن و تجارت در مراسم افتتاح خط تولید تارا اتوماتیک در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: تا پایان سال دست‌کم ۱۰۰ هزار خودرو بیش از برنامه طراحی شده امسال تولید خواهد شد؛ همچنین تولید در سال آینده ۱.۶ میلیون دستگاه خواهد شد و دیگر قرعه‌کشی نخواهیم داشت.
فاطمی امین در پاسخ به این پرسش که امکان‌ صادرات خودرو وجود دارد، افزود: امسال امکان صادرات وجود داشت اما به دلیل نیاز داخل از خودرو سازان خواستیم نگاه به داخل داشته باشند گرچه می‌توانند قطعات خودرو صادر کنند.
وی خاطرنشان‌کرد: از هم اکنون برای صادرات خودرو برنامه‌ریزی شده و در همین زمینه سازمان توسعه تجارت جلساتی با خودروسازان برگزار کرده است.
وزیر صنعت، معدن و تجارت، گفت: اکنون سایت گروه صنعتی ایران خودرو در کشور جمهوری آذربایجان فعال است و در چند کشور دیگر نیز در حال فعال کردن دیگر سایت‌ها هستیم و در ماه‌های آتی خبرهای خوبی در این زمینه خواهیم داشت.
فاطمی امین از فعال‌سازی یکی از این خطوط در آینده نزدیک خبر داد و گفت: آبان ماه به کشوری که دو خط خودروسازی فعال داریم، سفر خواهم کرد و با  نخست وزیر و صنعتگران این کشور ملاقات‌هایی خواهیم داشت تا خطوط تولید ایران خودرو و سایپا فعال شوند.
وی همچنین در خصوص واردات خودرو، تصریح‌کرد: واردات خودرو در مجموع می‌تواند برای این صنعت مفید باشد، اما در مقطع کنونی و به دلیل اینکه تعادل ارزی کشور به هم می‌ریزد، مناسب نیست.
وی یادآور شد: اکنون صنعت خودرو با مشکلاتی مواجه است و از مدیران صنعت خواسته‌ایم کیفیت تولید و همچنین رضایت مشتریان را افزایش دهند.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید