`
شمانیوز
شما نیوز

اخبار حوادث

ارز فی

کاروان عروسی به عزا تبدیل شد | مرگ داماد و 8 کشته و زخمی در کاروان عروسی

کاروان عروسی وسط بلوار در حال شادمانی بودند که ماشینی با سرعت زیاد به کاروان عروسی زد و موجب مرگ داماد و دو نفر دیگر شد.

به گزارش شمانیوزتصادف کاروان عروسی در بندر عباس 8 خانواده را عزادار کرد. مرگ هولناک داماد مقابل چشمان عروس در کاروان عروسی رخ داد. پژو 405 با سرعت زیاد به کاروان عروسی زد. کاروان عروسی وسط بلوار در حال شادمانی بودند که ماشینی با سرعت زیاد به کاروان عروسی زد و موجب مرگ داماد و دو نفر دیگر شد.

سرهنگ نقی  حیدری روز جمعه افزود:این حادثه ساعت سه و ۳۰دقیقه بامداد جمعه شرکت کنندگان عروسی وسط بلوار از خودروهایشان پیاده شدند و مشغول شادمانی و پایکوبی شدند که یک خودروی پژو ۴۰۵با سرعت زیاد وارد جمعیت شد.

وی توضیح داد :داماد و یک نفر دیگر در محل حادثه فوت کردند یک دختر ۶ ساله نیز پس از انتقال به بیمارستان درگذشت.

سرهنگ حیدری اضافه کرد: ۶مجروح نیز به مراکز درمانی منتقل شدند.

رییس پلیس راهور استفاده از مشروب الکلی در مراسم عروسی و رفتارهای غیرمعقول (پایکوبی و شادمانی در وسط خیابان)  و ناتوانی را ننده در کنترل خودرو به دلیل سرعت زیاد را علت این حادثه اعلام و اضافه کرد: کارشناسان راهور راننده پژو ۴۰۵ را ۵۰درصد مقصر اعلام کردند.

در ادامه نیز به حوادث مشابه و عواملی که موجب تصادفات جاده ای و مرگ انسان ها می‌شود اشاره شده است که در ادامه به ان می‌پردازیم:

۶ مصدوم در تصادف شدید کاروان عروسی در بیرجند

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی بیرجند گفت: ساعت ۲۲:۴۵ دقیقه شب گذشته یک فقره تصادف در بلوار شهدای عبادی اعلام که بلافاصله پلیس و نیرو‌های امدادی در محل حاضر شدند.

سرهنگ خسروی افزود: در بررسی‌های انجام شده مشخص شد این خودرو‌ها در کاروان عروسی در حرکت بوده اند که یک سواری پژو به علت تغییر مسیر و حرکات نمایشی با سواری پژو دیگری برخورد می کند.

وی با اشاره به اینکه در این تصادف ۶ نفر مصدوم شده اند از شهروندان خواست از راه اندازی کاروان خودرویی عروسی خودداری تا از حوادث مشابه جلوگیری شود.

تصادف رانندگی و به زبان فارسی دری «حادثه ترافیکی» به حادثهٔ ترافیک خیابانی یا جاده‌ای می‌گویند که در آن دست کم یک وسیلهٔ نقلیهٔ خیابانی با یک وسیلهٔ نقلیهٔ دیگر، یا با یک کاربر (استفاده‌کننده) راه دیگر، یا یک جسم ثابت در کنار جاده، ویا با خودرو دیگر که معمولاً آسیب مالی یا جانی در پی دارد، برخورد کرده باشد. تصادفات یکی از عوامل اصلی مرگ در کشورهای جهان می‌باشد.

کاروان عروسی

تاریخچه تصادفات جاده ای

نخستین تصادف رانندگی منجر به مرگ در ایران در سال ۱۳۰۵ میان یک اتومبیل و درشکهٔ حامل درویش خان نوازنده مشهور تار در خیابان سپه تهران اتفاق افتاد. در دنیا نخستین انسانی که در یک حادثه رانندگی جان خود را از دست داد، یک خانم انگلیسی بود. بریجیت درسکول ۴۴ساله اولین کسی در دنیا است که در یک سانحه رانندگی جان خود را از دست داده‌است. وی روز هفدهم اوت سال ۱۸۹۶ در میدان کریستال پالاس لندن بر اثر تصادف فوت کرد.

استاندارد های ایمنی خودرو

متاسفانه خودرو ها دچار تصادف می شوند و مهندسین باید تلاش کنند تاثیرات آن را به حداقل برسانند. نصب کمربند ایمنی، یکی از گام هایی بود که برای کمتر کردن آسیب های ناشی از برخورد های شدید برداشته شده است. قسمت های مچاله یا جمع شونده جلو و عقب خودرو برای جذب انرژی های مرگباری طراحی شده اند که در یک تصادف ایجاد می شوند. تست تصادف برای برسی عملکرد تجهیزات و طراحی خودرو به کار می روند.

عوامل مؤثر

عواملی چون نوشیدنی الکلی مصرف داروهای خواب‌آور دخانیات و خواب آلود بودن خوردن و آشامیدن در حین رانندگی همین‌طور دید چشم می‌توانند همیشه مشکل ساز باشند. تصادف‌های رانندگی همواره می‌تواند علتهای گوناگون دیگری چون خرابی سیستم ترمز، فرسوده بودن خودرو، کم نور بودن چراغها و.. داشته باشند. گاهی هم عوامل محیطی مثل آب و هوا یا خرابی جاده زمینه‌ساز حادثه می‌شود؛ ولی در بسیاری از زمینه‌ها همواره اشتباه‌های انسانی از نخستین علل تصادفات بشمار می‌آیند.

حالات مختلف تصادف

تصادف دو خودرو سه حالت دارد:

تصادف از عقب (برخورد جلوی ماشین به سپر عقب ماشین دیگر)

تصادف از بغل

تصادف از روبرو (شاخ به شاخ شدن)

عادات رانندگان

عادات متعددی در رانندگان برافزایش تصادفات در ایران مؤثر است:

رانندگی با چراغ خاموش در شب

صحبت و توجه به همراه در حین رانندگی

خوردن و نوشیدن در رانندگی

عدم رعایت فاصله ایمنی و توجه نکردن به سرعت

حرکات نمایشی در حین رانندگی

بی‌توجهی به علائم راهنمایی رانندگی

صحبت با تلفن همراه در حین رانندگی

وجود نقص فنی در خودرو و بی‌توجهی به آن

جر و بحث در داخل خودرو

خوردن شربت یا قرصهای مسکن و خواب‌آور.

مصرف مواد افیونی

سرعت در تصادفات جاده ای

راندن خودرو بدون توجه به سرعت مجاز که اصطلاحاً سرعت گفته می‌شود. لازم به توضیح است که سرعت زیاد یا کمتر از حد مجاز باعث ایجاد مشکل در رانندگی می‌شود.

سرعت زیاد و یا کمتر از حد مجاز از عوامل مؤثر در تصادفات می‌باشد به عنوان مثال:

سرعت زیاد نزدیک به پیچ، سرعت زیاد برای سبقت گرفتن، سرعت زیاد و ترکیدن لاستیک، سرعت زیاد و نقص فنی (عدم گرفتن ترمز)، سرعت کمتر از حداقل سرعت در اتوبان‌ها و بزرگراه‌ها.

منبع: ایرنا

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied