شمانیوز
شما نیوز

اخبار حوادث

معمای قتل معلم ساده فاش شد | مرد رمال به جرم قتل معلم اعدام می‌شود؟

مرد رمال جنایتکار زمانی که دید مقتول طلب 240 میلیونی خود را می‌خواهد نقشه قتل معلم ساده را طراحی کرد و او را به قتل رساند.

معمای قتل معلم ساده فاش شد | مرد رمال به جرم قتل معلم اعدام می‌شود؟

به گزارش شمانیوزمعمای قتل معلم ساده فاش شد. مرد رمال کلاهبردار نقشه قتل معلم ساده را کشید. مرد رمال جنایتکار زمانی که دید مقتول طلب 240 میلیونی خود را می‌خواهد نقشه قتل معلم ساده را طراحی کرد و او را به قتل رساند. مرد جنایتکار برای عملی کردن قتل معلم او را به زمین های کشاورزی برد و با زدن سنگ به سرش معلم بینوا را به قتل رساند.

قتل معلم

راز قتل معلم در پیامک مرد رمال

مرد رمال برای فاش نشدن راز کلاهبرداری‌اش، آقامعلم را کشت و جسدش را در گودالی دفن کرد.

مرد ۴۵ساله که معلم بود ساعت ۸ صبح ۹ آبان امسال برای دیدن فردی از خانه‌شان در یکی از محله‌های شهر زنجان خارج شد اما بازنگشت.

خانواده‌اش تا ساعت ۱۵ و ۳۰‌دقیقه همان روز هرچه منتظر شدند او به خانه نیامد و تلفن‌هایش را هم پاسخگو نبود. با ناامید شدن از یافتن وی به پلیس‌آگاهی استان زنجان رفته و شکایت کردند. آنها می‌گفتند او با خودروی پرایدش از خانه بیرون رفته است.

ساعتی بعد همسر او به پلیس آگاهی مراجعه کرد و مدعی شد پیامکی از گوشی همسرش برای او ارسال شده و در آن نوشته: «خانمم نگران‌نباش، درگیر شده‌ام، در کلانتری‌ام و احتمال دارد امشب را در بازداشت بمانم.» این زن مدعی شد تابه‌حال سابقه نداشته شوهرش با این ادبیات پیامکی برایش ارسال کند و گمان می‌کند ماجرا عجیب است و می‌ترسد بلایی سر شوهرش آمده باشد.

ماموران در ادامه مردی که آقامعلم آخرین‌بار با او قرار داشت را شناسایی‌کردند. در بررسی‌ها مشخص شد این مرد از سوی خانواده‌اش طرد شده و در مسافرخانه‌ای زندگی می‌کند. همچنین با رمالی هزینه‌های زندگی‌اش را تامین می‌کرد.

مرد ۴۰ساله بازداشت شد و دو روز قبل به قتل اعتراف کرد و گفت: به‌طور اتفاقی با مقتول دوست شدم که بعد فهمیدم دنبال خرید یک قطعه زمین است. چون شرایط مالی مناسبی نداشتم تصمیم گرفتم از او کلاهبرداری کنم. به بهانه فروش زمین او را فریب داده و ۲۴۰ میلیون تومان از او گرفتم اما از زمین خبری نبود. همین باعث درگیری و اختلاف‌مان شد و پولش را می‌خواست. کلافه‌ام کرده بود. چند روز قبل نقشه قتل او را طراحی کردم. تلفنی گفتم می‌خواهم زمین را به او نشان دهم. سوار خودرویش شده و او را به یکی از روستاهای قره‌پشتلوی زنجان که حوالی محل زندگی نامادری‌ام بود بردم. بالای گودال دومتری رفتیم تا زمین را نشان دهم که او را به داخل آن هول دادم.

وی افزود: بعد چند سنگ سمتش انداختم که به سرش خورد و فوت شد. برگه‌ای نوشتم و اثر انگشت مقتول را به آن زدم که او ۲۰۰ میلیون تومان را از من گرفته و دیگر به او بدهی ندارم. در ادامه گودال را پر کردم. گوشی‌اش را برداشته و با پرایدش محل را ترک کردم. آن را در محلی خلوت پارک کردم. گوشی او دستم بود و مدام خانواده‌اش زنگ می‌زدند. برای این‌که از شر تلفن‌هایشان خلاص شوم پیامکی به همسرش فرستادم تا دیگر زنگ نزند.

سرهنگ کارآگاه جعفر رحمتی، رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان زنجان گفت: با اعتراف‌های عامل جنایت، به محل دفن جسد رفتیم که بعد از جست‌وجو پیکر مقتول که درون گودال افتاده بود، کشف شد. متهم در بازداشت به سر می‌برد و تحقیقات از وی ادامه دارد.

وی افزود: اگر قصد معامله مالی، زمین یا کاری را با افراد دارند حتما درباره او تحقیقات لازم را انجام دهند و مطمئن شوند او برایشان مشکلاتی به وجود نمی‌آورد و فردی درست در حیطه کاری و مالی است و با وی معامله کنند تا دچار مشکلات و نیز سرنوشت تلخی این‌چنینی نشوند. همچنین به‌راحتی به افراد اعتماد نکنند و سرمایه‌شان را در اختیارآنها قرار ندهند تا مورد سوء استفاده قرار نگیرند و جانشان به خطر نیفتد.

رمالی، پوششی برای سایر جرایم

معمولا جرایم دیگری با جادوگری و رمالی همراه است که قتل، ضرب و جرح، جرایم جنسی و منافیات عفت از رایجترین آنها محسوب می‌شوند. این عملیات مجازات خاص خود را دارند بدون اینکه تعیین مجازات بر این موارد ارتباطی به این عناوین خاص داشته باشد.

به اعتقاد گروهی از حقوقدانان، افرادی که اقدام به رمالی و اعمالی نظیر آن می‌کنند، در واقع مردم را به امور واهی امیدوار می‌کنند؛ عمل آنها می‌تواند مصداق بارز کلاهبرداری باشد. مطابق ماده یک قانون تشدید مجازات مرتکبین اختلاس و ارتشا و کلاهبرداری، مرتکب به حبس از دو تا ده سال و انفصال دائم از خدمات دولتی و پرداخت جزای نقدی معادل مالی که اخذ کرده است محکوم می‌شود. چنانچه عمل رمال یا فالگیر را بتوان ذیل عنوان تکدی‌گری و کلاشی آورد؛ تعقیب چنین اعمالی منعی نخواهد داشت. در عین حال دیده شده است که رمالان و جادوگران با سوء‌استفاده از اعتماد میان خود و مشتریان دست به اقداماتی چون آزار و اذیت جنسی و سرقت هم می‌زنند که در جای خود قابل بررسی است و مجازات‌های خاص خود را دارد.

زمانی که لایحه مجازات اسلامی تقدیم مجلس شد، در بخشی از آن به سحر و جادو هم اشاره شده بود: «مسلمانی که با سحر و جادو سر وکار داشته و آن را در جامعه به عنوان حرفه یا فرقه‌ای ترویج نماید محکوم به قتل است». البته رمالی با سحر و جادو متفاوت است اما به هر حال بعد از سال 1324 این اولین‌بار بود که قانونگذار به این موضوع توجه می‌کرد. البته در متن نهایی قانون جدید مجازات اسلامی این ماده حذف شده است.

منبع: جام جم

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

سایر رسانه ها

اخبار از پلیکان