`
شمانیوز
شما نیوز

اخبار حوادث

ارز فی

چند باند حرفه‌ای سرقت منزل در کشور منهدم شد | سرقت میلیاردی باند حرفه ای

رئیس اداره اجتماعی پلیس آگاهی ناجا گفت: اعضای چند باند حرفه ای سرقت منزل که در برخی استان های کشور اقدام به سرقت میلیاردی از منازل می کردند، دستگیر شدند.

به گزارش شمانیوزباند حرفه ای سرقت منزل در کشور منهدم شد. این باند حرفه ای تاکنون چندین میلیارد سرقت داشته اند. باند حرفه ای به تازگی با انجام روش های علمی کشف جرایم و تحقیقات پلیسی توانستد این باند حرفه ای را منهدم کنند.

رئیس اداره اجتماعی پلیس آگاهی ناجا گفت: اعضای چند باند حرفه ای سرقت منزل که در برخی استان های کشور اقدام به سرقت میلیاردی از منازل می کردند، دستگیر شدند.

از پایگاه خبری پلیس سرهنگ "شهاب امینی" اظهار داشت: کارآگاهان مبارزه با سرقت پلیس آگاهی به تازگی موفق شدند با انجام روش های علمی کشف جرایم و تحقیقات پیچیده پلیسی، اعضای چند باند حرفه ای سرقت منزل را که در برخی استان های کشور اقدام به سرقت میلیاردی وجوه نقد (انواع ارز خارجی) و اشیای قیمتی (طلا، جواهر، ساعت مچی و سکه) از منازل می کردند، شناسایی و در اقدامی غافلگیرانه دستگیر کنند.

وی با اشاره به اینکه به میزان نگهداری وجوه نقد و اشیای قیمتی در منازل، می بایست نسبت به ارتقای ضریب ایمنی محل نیز اقدام کرد، گفت: برخی شهروندان با وجود نگهداری مقادیر چشمگیری وجوه نقد، ارز، طلا و جواهر در منازل، حتی از نصب یک سامانه هشدار دهنده ضد سرقت معمولی غفلت کرده و در صورت وقوع سرقت، دچار آسیب های مالی فراوان می شوند.

رئیس اداره اجتماعی پلیس آگاهی ناجا افزود: بررسی های کارشناسی نشان می دهد ارتقای فرهنگ استفاده از صندوق امانات، سپردن منازل به افراد قابل اعتماد در صورت عزیمت به مسافرت و نصب تجهیزات ضد سرقت (دزدگیر، دوربین مداربسته و ...)، تا حد زیادی در کاهش آمار وقوع سرقت منزل تاثیرگذار است.

سرهنگ امینی در پایان از هموطنان خواست که در صورت وقوع سرقت منزل، مراتب را برای پیگیری به مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ اعلام و تا زمان حضور کارشناسان بررسی صحنه جرم پلیس آگاهی از جابه‌جایی وسایل، دست زدن به اشیاء و تردد غیرضروری در منزل پرهیز کنند.

باند حرفه ای

در ادامه نیز به حادثه دیگری که رخ داده است می پردازیم:

قاچاقچی میلیاردر موادمخدر، به خاطر سرقت خانه اش شکایت کرد

ایران نوشت: دو سال قبل مردی به‌نام نادر به پلیس گفت ساعت ۱۰ شب در حالی که پسر کوچکم در خانه مانده بود با همسرم به خانه پسر بزرگم رفتیم. چند ساعت بعد به خانه برگشتیم متوجه شدیم از خانه‌مان سرقت شده است. ظاهراً چند نفر با اسلحه، دستبند و گاز اشک آور به زور وارد خانه‌مان شدند و پس‌از بستن دست و پای پسر کوچکم مبلغ یک میلیارد تومان پول نقد، طلا، جواهر و وسایل برقی با ارزش را سرقت کرده‌اند.

شاکی در ادامه عنوان کرد: من و چهار پسرم قبلاً چند بار به اتهام خرید و فروش مواد مخدر بازداشت شده بودیم و حتی دو، سه باری مأموران پلیس با حکم قضایی برای تفتیش به‌خانه ما آمدند. پسر کوچکم گفته یکی از سارقان قوی هیکل به‌نام شهرام شباهت زیادی به فردی داشته که چندی قبل ما را به مأموران لو داده بود و حالا هم از او شاکی هستم.

با این شکایت شهرام بازداشت شد اما مدعی شد: از ماجرای سرقت اطلاعی ندارم. من با مخبرین محلی در ارتباط هستم و افراد قاچاقچی را به پلیس معرفی می کنم و گزارش کارهای این خانواده را که در امر خرید و فروش مواد مخدر هستند چند بار به پلیس داده ام. حالا هم گمان می‌کنم آنها به‌خاطر کینه‌ای که از من دارند چنین ادعای دروغی را مطرح کرده‌اند.

پس‌از اظهارات شهرام، پسر کوچک نادر مورد بازجویی قرار گرفت و گفت: شب سرقت، تنها شهرام را به خاطر هیکلش شناختم. 

در حالی که دو سال از این ماجرا گذشته و شهرام در همه مراحل بازجویی ارتباط با ماجرای سرقت را انکار می‌کرد، کیفرخواست علیه او صادر و پرونده‌اش به شعبه چهارم دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد.

در جلسه دادگاه شاکی برای متهم درخواست اشد مجازات کرد.

در ادامه قاضی از شاکی پرسید که چه اموالی از خانه‌تان سرقت شده است؟

متهم پاسخ داد: به طور دقیق نمی‌دانم. اما اگر شهرام اتهامش را بپذیرد از شکایتم صرف نظر می‌کنم.

قاضی سؤال کرد: برای اثبات ادعایت، شاهدی داری؟ که شاکی جواب داد: پسرم می‌گوید شاهدی دارد که آن شب صدای شلیک گلوله را شنیده است.

قاضی گفت: اما هیچ کدام از همسایه‌های شما صدای شلیک گلوله را تأیید نکرده.

بعداز آن متهم به جایگاه رفت و بازهم اتهامش را رد کرد. سپس وکیل متهم در دفاع از موکلش گفت: متهم از افراد معتبر و خوشنام است که مدتی است با مأموران پلیس همکاری می‌کند و هیچ سابقه‌ای هم ندارد. او حتی در همان مراحل ابتدایی تحقیقات پیشنهاد داده تا گوشی تلفن همراهش نقطه زنی شود. هیچ دوربین مداربسته‌ای هم ماجرای سرقت از خانه شاکی را ثبت نکرده است.

شاکی در اظهارات اولیه‌اش مدعی شده یک میلیارد تومان از او سرقت شده اما حالا عنوان می‌کند که مقدار سرقت را به طور دقیق نمی‌داند. شاکی و پسرانش اظهارات ضد و نقیضی را مطرح می‌کنند و از این‌رو به‌نظر می‌رسد آنها با انگیزه خاصی چنین شکایتی را مطرح کرده‌اند. به همین خاطر تقاضای صدور حکم برائت را برای موکلم دارم.

در پایان قضات برای صدور رأی وارد شور شدند.

منبع: ایرنا

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied